• Звіт про укладений договір: розставляємо крапки над “і”

    Світлана Мазова, Zakupki.Prom.ua

     

    Світлана Мазова, фахівчиня Zakupki.Prom.ua з підтримки державних замовників

     


    Коли замовник укладає прямий договір із постачальником на суму від 50 до 200 тис. грн для товарів та послуг та 1,5 млн для робіт, він зобов’язаний оприлюднити звіт у системі ProZorro. Це нескладна процедура, проте викликає багато запитань. Тому пропоную розібратися та розставити всі крапки над ”і”.

    Починайте з плану

    Звіт про укладений договір потрібно прив’язати до плана в системі ProZorro. Тому перед публікацією самого звіту упевніться, що вам є його до чого прив’язувати – тобто що у вас є опублікований план на цю закупівлю.

    Чому це важливо? Бо згідно з Наказом Мінекономіки №490, звіт про укладений договір має містити інформацію про джерело фінансування закупівлі. А вказати це замовник має можливість лише під час публікації плану. Після цього інформація про джерело фінінсування автоматично підтягнеться з плану в форму оприлюдненого звіту.

    Стежте за загальною сумою

    Замовнику необхідно бути дуже уважним, якщо протягом року він укладає прямі договори на невеликі суми за одним предметом закупівлі. Бо якщо сума закупівель перевищує 50 тис. грн – потрібно публікувати звіт про кожний договір. Причому робити це не порушуючи строки оприлюднення. Так передбачено ст. 10 ЗУ «Про публічні закупівлі».

    До того ж, в системі немає обмеження мінімальної суми звіту. Тобто замовник може публікувати звіт і від 1 копійки.

    Оприлюднюйте вчасно

    Звіт про укладений договір має бути опублікований у системі протягом одного дня з дня підписання договору. Звертаю вашу увагу, що йдеться саме про календарні дні. Але якщо договір укладено у п’ятницю, і замовник не встигає оприлюднити по ньому звіт, то відповідно до Цивільного кодексу України зробити це можна наступного робочого дня. Тобто оприлюднити звіт у понеділок.

    Та не раджу зловживати цим правом. Адже думка перевіряючих органів щодо строків оприлюднення іноді може бути різною, тому краще звітувати у день укладання договору.

    Заповнюйте інформацію щодо технічних та якісних характеристик

    При публікації звіту про укладений договір не забувайте вказувати інформацію щодо технічних та якісних характеристик товарів, послуг чи робіт. Бо дуже часто замовники не заповнюють це поле. Але вказувати інформацію потрібно у будь-якому випадку. Так зазначено у Наказі №490.

    Звітувати про виконання не обов’язково

    Дуже часто у замовників виникає запитання, чи мають вони оприлюднювати в системі додаткові угоди до звіту про укладений договір та звітувати про його виконання. Хочу внести ясність: згідно із законом, замовник зобов’язаний це робити тільки для надпорогових закупівель (наприклад, відкриті торги чи переговорна процедура тощо).

    Тобто звітувати про виконання договорів, які опубліковані в ProZorro як звіт про укладений договір, не потрібно.

    Світлана Мазова

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Коментарі (2)

    • Олена
      3 Лютого 2020, 11:25

      Чому на майданчику zakupki.prom.ua інформація щодо технічних та якісних харектиристик не є обов’язковою для заповнення, тобто, без зірочки, чому система пропускає відсутність інформації?

      Відповісти
    • Тетяна
      5 Березня 2020, 9:13

      У мене переговорна процедура- монополіст на ринку , тепло, звіт про виконання договору потрібний?

      Відповісти

    Що ще почитати з цієї теми