• Зміни у Prozorro Market: що потрібно знати замовникам

  З 2 лютого Prozorro Market починає працювати за новими правилами, які дозволять державним замовникам купувати товари ще швидше та простіше. Ми зібрали найактуальніші запитання про каталог та зміни у ньому. 

  Чим регулюється робота Prozorro Market

  ЗУ “Про публічні закупівлі” передбачено, що замовники можуть використовувати електронний каталог для закупівлі товарів на суму до 200 тис. грн (1 млн грн для монополістів). Сама структура каталогу, порядок його формування та використання регулюються постановою Кабміну №822.

  Адміністрування та формування Prozorro Market

  Адмініструють каталог Централізовані закупівельні організації (ЦЗО), наразі їх дві ДУ “Професійні закупівлі та ДП “Медичні закупівлі”. ЦЗО формують каталог, створюючи у ньому категорії та профілі товарів, а також організовують і проводять відбір постачальників через електронну систему.

  Тож всі бажаючи представники бізнесу можуть подати свої пропозиції з необхідними документами, які підтверджують відповідність зазначеним вимогам.

  Далі ЦЗО розглядає заявки і приймає рішення про внесення учасника до переліку кваліфікованих постачальників або про відхилення заявки. Тільки після цього, кваліфіковані постачальники можуть розміщувати свої товари у каталозі.

  Правила проведення закупівель через Prozorro Market

  Тепер замовники можуть купувати товар через каталог у два способи:

  1. під час закупівель закупівель до 50 тис. грн замовники використовують той же принцип, що і зараз. Тобто вибирають потрібний товар та як у звичайному інтернет-магазині кладуть його у кошик, вказують потрібну кількість та оформлюють замовлення. 
  2. під час закупівель від 50 тис. грн до 200 тис. грн (1 млн грн для монополістів) використовують запит ціни пропозицій. Як це відбувається? Замовнику потрібно зробити запит на товар в системі, а учасники самостійно нададуть пропозиції. Замовник укладає договір із постачальником, ціна якого виявилася найкращою. 

  Також у системі технічно можливо провести запит запит ціни пропозицій під час закупівель на суму до 50 тис. грн. Замовник може зробити це за власним бажанням. 

  Запит ціни пропозицій в Prozorro Market

  Запит ціни пропозицій є альтернативою спрощеної закупівлі. Це означає, що плануючи закупівлю певного товару, замовники можуть перевірити його наявність в каталозі. Таким чином у них є можливість замість проведення спрощеної закупівлі зробити запит товару і отримати пропозиції від постачальників, зекономивши час на підготовці та проведенні закупівлі.

  Оголошуючи запит ціни пропозицій замовнику не потрібно готувати документацію з вимогами до постачальників та предмета закупівлі. Серед запропонованих товарів в каталозі необхідно вибрати потрібний, вказати суму, кількість, строк прийому пропозицій, а також адресу та термін поставки.

  Строк прийому пропозицій повинен бути не менше двох робочих днів. Після закінчення прийому пропозицій система автоматично запропонує постачальника з найнижчою ціною. Такий учасник через систему повинен підтвердити готовність до виконання договору.

  А після укладення договору, замовнику необхідно оприлюднити по ньому інформацію в системі. 

  Як оголосити запит ціни пропозицій можна подивитися в покроковій інструкції.

  Тарифи для участі в Prozorro Market

  Замовники, як і раніше, нічого не сплачують за користування каталогом.

  Постачальники, які розміщують свої товари у Prozorro Market, сплачують комісію після укладання договору. Сума комісії залежить від вартості закупівлі:

  • 3% від суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі становить не більш як 50 тис. гривень;
  • 2% від суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі становить не більш як 200 тис. гривень;
  • 1% від суми договору про закупівлю, якщо вартість закупівлі становить більш як 200 тис. гривень.

  Як подати пропозицію можна подивитися в покроковій інструкції.


  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

   

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (1)

  • Ирина
   11 Лютого 2021, 10:17

   На данный момент комментариев нет

   Відповісти