• Запитання тижня. Випуск №11 – Про звіт про виконання договору та аномально низьку ціну

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

  Запитання тижня. Випуск №11 – Про звіт про виконання договору та аномально низьку ціну

  Чи можна прив’язати дві закупівлі до одного плану?

  Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник створює закупівлі відповідно до річного плану. Водночас, з 23 серпня 2019 року у системі Prozorro обов’язковою умовою публікації закупівлі є її зв’язка з річним планом, окрім “закупівель без використання електронної системи” та “допорогових закупівель” (які публікуються згідно Наказу ДП “ПРОЗОРРО” №10).

  Відповідно до технічного завдання адміністратора системи ДП “ПРОЗОРРО” на майданчику зв`язати план можна лише з однією закупівлею, тому для кожної із закупівель необхідно створити окремий план.

  Слідкуйте за новинами у закупівлях у нашому Телеграм-каналі.

  Як створити звіт про виконання договору для закупівлі без використання електронної системи?

  Чинне законодавство не зобов’язує звітувати у закупівлях без використання електронної системи. Тому замовник робить це за власним бажанням, окрім закупівель для боротьби з COVID-19.

  Щоб сформувати звіт про виконання договору, замовнику необхідно зайти на сторінку закупівлі та відкрити вкладку “Працювати з договором”, після чого натиснути на кнопку “Звітувати про виконання”.

  На сторінці, що з’явиться, потрібно вказати інформацію про суму фактичної оплати за договором і за бажанням завантажити документ. Далі натиснути на кнопку “Зберегти”.

  Перевіривши коректність заповнених даних внесені зміни необхідно підписати за допомогою ЕЦП/КЕП.

  Чи потрібно замовнику відхиляти учасника, ціна якого визначена, як аномально низька?

  У випадку виявлення аномально низької ціни, учасник з такою ціною, повинен протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції надати обґрунтування щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг. Що ж до самої форми обґрунтування, то у законі не передбачено, яка саме інформація має міститися у ньому. 

  Якщо ж учасник не надав належного обґрунтування або не встиг це зробити у зазначений термін замовник відхиляє його пропозицію. Це рішення замовник приймає самостійно. 

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми