• Запитання тижня. Випуск №14 – Про проєкт договору, розрахунок суми без ПДВ та інше

    Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

    Запитання тижня. Випуск №14 - Про проєкт договору, розрахунок суми без ПДВ та інше - Education.Zakupki.Prom.ua

    Чи може замовник відхилити пропозицію учасника, якщо він завантажив проєкт договору не у PDF-форматі, як вимагав замовник, а у Word?

    Наказом Мінекономіки №710 “Про затвердження Переліку формальних помилок” визначені несуттєві помилки, допущення яких не повинно призвести до відхилення пропозиції учасника. Згідно ч. 12 наказу до таких помилок відноситься і подання документа не в тому форматі, який вимагав замовник. Отже відхилення учасника у даній ситуації буде неправомірним. 

    В той же час формат файлів, які подає учасник, має бути загальнодоступним і забезпечувати вільну можливість їх перегляду. З повним переліком формальних помилок ви можете ознайомитись за посиланням.

    Слідкуйте за новинами у закупівлях у нашому Телеграм-каналі.

    Як правильно розрахувати суму без ПДВ при завантаженні договору та при звітуванні про виконання?

    Для того, щоб визначити суму без ПДВ потрібно загальну суму розділити на 1,2.

    Проте іноді у результаті ділення отримуємо значення з більш як двома знаками після коми, наприклад, 250000/1,2 виходить 208333.333333. Донедавна, у системі при завантаженні договору можна було округлити в меншу сторону (до 33 копійок у вищевказаному прикладі), а під час звітування про виконання обов’язково в більшу сторону (до 34 копійок).

    У результаті у різних звітах про закупівлю відображалося різне значення суми ПДВ.

    У закупівлях, що були створені після 20 жовтня цього року, у системі діє єдиний алгоритм: тепер на обох етапах можна округлювати, як в меншу, так і в більшу сторону.

    Підпишіться на наш YouTube-канал, щоб не пропустити важливі вебінари.

    Чи можна у відкритих торгах з публікацією англійською мовою (євроторгах) після аукціону відхилити пропозицію учасника, якщо вона не відповідає вимогам тендерної документації?

    У євроторгах замовник перевіряє пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації до початку аукціону.

    Після аукціону замовник розглядає документи з ціною, кошторисом тощо, а також довідки переможця по ст. 17 ЗУ “Про публічні закупівлі”. Тому, якщо пропозиція учасника була прийнята на етапі прекваліфікації, замовник не має права відхиляти її на етапі кваліфікації за невідповідність вимогам тендерної документації.

    Якщо невідповідність виявили після аукціону, тобто учасника допустили до нього помилково, виправити порушення вже неможливо. Тому замовник на власний розсуд вирішує продовжувати закупівлю або скасувати її та оголосити нову.

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Коментарі (0)

    • На даний момент коментарів немає.

    Що ще почитати з цієї теми