• Запитання тижня. Випуск №8 — Про відміну торгів, закупівлю поточного ремонту та спрощену закупівлю, що не відбулась

    Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

    Запитання тижня. Випуск №8_zakupki.prom.ua

    Чи має замовник оприлюднювати у системі повідомлення про відміну торгів, якщо закупівля не відбулась через відсутність або відхилення всіх учасників?

    У системі Prozorro непередбачено окремої можливості для завантаження замовником повідомлення або протоколу про відміну закупівлі через відсутність достатньої кількості учасників або відхилення всіх пропозицій. У той же час, відповідно до ЗУ “Про публічні закупівлі”, у вищезазначених випадках у системі автоматично оприлюднюється інформація про відміну закупівлі. Тому у замовника немає потреби власноруч завантажувати дану інформацію.

     

    Якщо необхідно провести закупівлю на поточний ремонт по різним об’єктам, але за одним кодом ДК, чи потрібно сумувати вартість по кожному об’єкту?

    Відповідно до наказу Мінекономіки № 708 від 15.04.2020 при закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури  згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 та/або галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011. Також згідно наказу Мінекономіки  № 1082 від 11.06.2020 у разі визначення предмета закупівлі як послуги з поточного ремонту, потрібно зазначати код та назву відповідно до ДК 021:2015.  Замовник самостійно обирає код, що є найбільш доцільним до предмета закупівлі, за будь-якою цифрою класифікатора. Тож, незважаючи на те, який код за ДК 021:2015 вибрано для закупівель поточного ремонту двох чи більше об’єктів, вид закупівлі визначається виходячи з очікуваної вартості на кожний окремий об’єкт, а значить додавати суми не потрібно.

     

    Якщо спрощена закупівля два рази не відбулася, чи можна укласти прямий договір, але на більшу суму, ніж оголошено в закупівлях?

    Відповідно до п.1. ч.7 ст.3 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник може укласти прямий договір з учасником та оприлюднити у системі звіт, якщо спрощена закупівля не відбулася через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики та вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені в оголошенні про спрощену закупівлю. У законі немає інформації щодо неможливості зміни ціни, тож замовник самостійно вирішує, чи укладати договір на більшу, ніж було оголошено, суму. Але у такому випадку радимо мати аргументовані пояснення з цього приводу.

     

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Коментарі (0)

    • На даний момент коментарів немає.

    Що ще почитати з цієї теми