• Запитання тижня. Випуск №6 – Про додаткову закупівлю, 24 години та позиції за різними класифікаторами ДК 021:2015

  Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

  Запитання тижня. Випуск №6 - Education.Zakupki.Prom.ua

  Як опублікувати звіт про закупівлю без використання електронної системи, якщо договір містить позиції за різними класифікаторами ДК 021:2015?

  За законом замовник немає обов’язку укладати окремі договори щодо різних предметів закупівель, якщо очікувана вартість кожного з них менш ніж 50 тис. гривень.

  Таким чином замовник може укласти один договір, який міститиме кілька класифікаторів ДК 021:2015. І після цього опублікувати в системі декілька звітів про договір про закупівлю.

  В кожному такому звіті буде вказана інформація щодо одного і того самого договору (номер договору, дата підписання, з якого та по яке число дійсний), але решта інформації (сума, назва, характеристики тощо) вказується по кожному предмету закупівлі в окремому звіті. Загальну суму договору по всіх позиціях вказувати не потрібно.

  Який вид закупівлі, якщо на початку року замовник уклав прямий договір на 40 тис. грн, а зараз виникла потреба у додатковій закупівлі ще на 30 тис. грн?

  Згідно із роз’ясненням Мінекономіки “Щодо планування закупівель”, якщо у замовника є підтвердження, що виникла непередбачена потреба у закупівлі та/або було виділено додаткові кошти, сумувати нову закупівлю з раніше проведеними не потрібно. У даному випадку такий предмет закупівлі вважатиметься новим предметом договору.

  Відповідно, замовник визначає вид закупівлі в залежності від суми додатково виділених коштів. Отже, замовник має право укласти прямий договір з постачальником, а на майданчику достатньо оприлюднити план та звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи.

  Чи обов’язково замовник має давати учаснику 24 години на виправлення помилок, якщо є інші невідповідності, які не підпадають під ст. 16 і підтвердження права підпису?

  Якщо замовник під час розгляду пропозиції учасника виявив невідповідності, зазначені у ч.16 ст.29 ЗУ “Про публічні закупівлі”, він обов’язково розміщує повідомлення з вимогою про їх усунення.

  Водночас якщо окрім цього, тендерна пропозиція учасника, не відповідає і іншим вимогам замовника, то він має її відхилити згідно підстав, визначених у  ст. 31 закону. А також обов’язково вказати в системі причину відхилення. У такому випадку, відповідно до позиції Мінекономрозвитку, замовник може не застосовувати механізм 24 годин для виправлення помилок. 

  Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (2)

  • Валентина
   7 Вересня 2020, 10:42

   Який вид закупівлі обрати якщо: в річному плані було передпачено закупівлю комп’ютерів на суму 65000,00грн з указанням коду ДК. Виникла потребакла закупити в вересні ком”ютери з такими ж технічними характеристиками, як закупалися в 2019 році через проведення тендеру та у того ж участика (ст 3 п. 7 п.п 4 ЗУ “про публічні закупівлі”). Закупівля у вересні на суму 25000,00грн – без використання ел.сиситеми. Але наприкінці року, можливо ще буде необхідність в закупівлі копм’ютерів по тому же коду ДК. Який вид закупівлі обрати на прикінці року для закупки ком’ютерів, якщо заплановано було 65000,00грн, придбано в вересні на 25000,00грн без використання ел.системи, а різниця між річним планом на закупівлею дорівнює 40000,00грн? Чекаю на відповідь.

   Відповісти
   • a.ivlieva
    8 Вересня 2020, 9:36

    Доброго дня, пані Валентино! Оскільки на початку року за одним кодом ДК було передбачено 65 тис. грн., то згідно п.28 ч.1 ст.1 ЗУ “Про публічні закупівлі” необхідно обирати тип закупівлі спрощена закупівля.

    Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми