• Запитання тижня. Випуск №5 – Про спрощені закупівлі, Prozorro Market та обов’язки УО

    Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

    Запитання тижня. Випуск №5 - Про спрощені закупівлі, Prozorro Market та обов'язки УО

    Що змінилося у строках завантаження договору у спрощеній закупівлі?

    Згідно ч.15 ст.14 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник укладає договір з учасником, який став переможцем спрощеної закупівлі, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір.

    У спрощеній закупівлі непередбачений період оскарження, тому положення ч.5 ст.33 не стосуються таких закупівель. Раніше учасникам давалося 2 дні на написання вимог і в системі не було технічної можливості завантажити договір відразу після визначення переможця.

    Зараз залишилася можливість щодо подання вимог, але тепер замовник може завантажувати договір одразу після визначення переможця.

    Чи можна використовувати Prozorro Market для закупівель понад 50 тис.грн?

    Наразі замовники можуть використовувати Prozorro Market лише для закупівель вартістю до 50 тис. грн на рік. Після того, як Постановою Кабміну буде затверджено Порядок використання Prozorro Market, замовники матимуть змогу проводити через каталог закупівлі на суми до 200 тис. грн.

    Хто може виконувати обов’язки уповноваженої особи в момент її відсутності?

    Замовнику слід заздалегідь подбати про те, хто виконуватиме функції уповноваженої особи у разі її тимчасової відсутності. Для цього у розпорядчому рішенні та в положенні про уповноважену особу має бути передбачений алгоритм покладення обов’язків на іншого працівника. Це може бути інша уповноважена особа замовника, якщо таких декілька, або будь-який штатний працівник, який виконуватиме додаткові обов’язки і, згідно із законом, з відповідною доплатою.

    Такого працівника потрібно зареєструвати на майданчику, додавши його до структури компанії. У співробітника, який заміщує уповноважену особу, повинен бути електронний підпис, оформлений безпосередньо на нього. За потреби, профіль такого співробітника пізніше можна буде видалити.

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Коментарі (1)

    • Володимир
      4 Вересня 2020, 22:34

      Чому на вашу думку під час укладання договору про закупівлю під час спрощеної закупівлі не потрібно виконувати ч. 5 ст. 33 Закону?

      Відповісти

    Що ще почитати з цієї теми