• Запитання тижня. Випуск №2

    Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

    Запитання тижня №2

    Чи у всіх звітах про договір про закупівлю має бути інформація щодо кінцевого бенефіціара та яким чином її завантажити?

    Інформацію про бенефіціара потрібно зазначати в закупівлях, які стосуються протидії пандемії коронавірусної хвороби (Постанова Кабміну № 225). При публікації такого звіту, система автоматично формує виписку  з ЄДР, в якій вказана інформація про кінцевого бенефіціара.

    Як правило, виписка формується протягом години, проте в деяких випадках цей процес може тривати одну добу. Якщо ви не бажаєте чекати, можна самостійно завантажити інформацію про бенефіціара у вигляді файлу за допомогою спеціальної кнопки:

    При самостійному завантажені, інформацію стосовно бенефіціара компанії можна знайти у відкритому доступі в Єдиному державному реєстрі за посиланням.

    Чи можна у відкритих торгах підписати договір на суму меншу, ніж остаточна пропозиція учасника за результатами аукціону?

    Раніше підписувати договір дозволялося тільки на суму, визначену за результатами аукціону. Це спричиняло труднощі, коли необхідно було, наприклад, зменшити суму для коректного розрахунку вартості без ПДВ.

    Нова редакція закону дозволяє зробити перерахунок ціни за результатами аукціону в бік зменшення, не змінюючи обсяги закупівель (ч.4 ст. 41 Закону України “Про публічні закупівлі”).

    Як переконатися, що звіт про укладений договір правильно опублікований в системі Prozorro?

    При створенні звіту про договір про закупівлю замовники дуже часто не до кінця завершують процес публікації, закінчуючи роботу після заповнення форми оголошення.

    Нагадуємо, що після публікації форми оголошення потрібно ще вказати інформацію про договір. Ми вирішили візуалізувати весь процес публікації і створили життєвий цикл закупівлі, який складається з 5 етапів:

    На сторінці закупівлі з самого верху ви завжди зможете побачити, на якому етапі зараз знаходитесь. Публікація завершується тоді, коли закупівля набуває статусу “Звіт офіційно опублікований в Prozorro”.

    Наостанок. Напишіть, будь ласка, у коментарях, чи корисна вам рубрика “Запитання тижня”.

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Коментарі (17)

    • Ірина
      4 Серпня 2020, 13:30

      Корисна

      Відповісти
    • Надія
      4 Серпня 2020, 14:34

      Так, корисна.

      Відповісти
    • Ірина
      4 Серпня 2020, 14:40

      Корисно!

      Відповісти
    • Олексій
      4 Серпня 2020, 16:39

      Дуже корисно

      Відповісти
    • Олексій
      4 Серпня 2020, 16:41

      Як виглядає правильний річний план та звіт без використання ЕС згіно чинного законодавста та відповідно до НАКАЗУ №1082?

      Відповісти
      • Мисев Евгений
        5 Серпня 2020, 17:52

        Якщо ви маєте на увазі визначення коду класифікатора закупівлі, то у звіті про договір про закупівлю без використання електронної системи та плану до цієї закупівлі код предмета закупівлі визначається згідно Наказу 708 “Про затвердження Порядку визначення предмета закупівлі”.
        Згідно п. 14 Наказу 1082 “Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі” інформація щодо кожної номенклатурної позиції предмету закупівлі вноситься лише в оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель.
        Так як звіт про договір про закупівлю без використання електронної системи не є закупівлею, відповідно до якої потрібно в системі публікувати оголошення, то внесення інформації, вказаної в Наказі 1082, не передбачено.

        Відповісти
    • Наталія
      5 Серпня 2020, 11:35

      Всі Ваші публікації дуже корисні.

      Відповісти
    • Наталія
      5 Серпня 2020, 11:41

      Сподобалась,

      Відповісти
    • 5 Серпня 2020, 17:02

      Чи повинна бути деталізація товару в плані?

      Відповісти
      • Мисев Евгений
        13 Серпня 2020, 9:45

        В п. 14 Наказу № 1082 “Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі” вказано, що інформація щодо предмета закупівлі товарів та послуг вноситься в оголошення про проведення закупівлі. Так як внесення інформації щодо предмета закупівлі в план є не обов’язковим, замовник на власний розсуд вирішує чи вносити дану інформацію.

        Відповісти
    • 7 Серпня 2020, 12:43

      Корисна інформація

      Відповісти
    • Любов
      10 Серпня 2020, 8:53

      Так, корисна

      Відповісти
    • Наталія
      18 Серпня 2020, 13:19

      Корисно

      Відповісти
    • Наталія
      21 Серпня 2020, 13:05

      Дуже корисна рубрика!!! Подобається, що відповіді зрозумілі без “лиття води”.

      Відповісти
      • Мисев Евгений
        21 Серпня 2020, 16:21

        Дякуємо за зворотний зв’язок.

        Відповісти
      • Мисев Евгений
        26 Серпня 2020, 17:07

        Дякуємо за зворотний зв’язок!)

        Відповісти

    Що ще почитати з цієї теми