• Запитання тижня. Випуск №13 – Про зміни до договору, переговорну процедуру та ін.

  Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

  Запитання тижня №13

  Чи потрібно вносити зміни до договору, якщо змінюються лише реквізити?

  Закон України “Про публічні закупівлі” передбачає обов’язкове оприлюднення змін лише у випадках, зазначених в ч. 5 ст. 41. Щодо зміни реквізитів такої вимоги немає.

  Слідкуйте за новинами у закупівлях у нашому Телеграм-каналі.

  Чи можна провести переговорну процедуру, якщо з’явилася нагальна потреба в закупівлі на суму більше 200 тис. грн?

  Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 40 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник може провести переговорну процедуру у разі нагальної потреби в таких випадках:

  • виникнення особливих економічних чи соціальних обставин, пов’язаних з негайною ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;
  • надання у встановленому порядку Україною гуманітарної допомоги іншим державам;
  • розірвання договору про закупівлю з вини учасника (в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі);
  • оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера (в обсязі, що не перевищує 20% від очікуваної вартості тендера, що оскаржується);
  • здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану.

  Інші випадки “нагальної потреби” не є причиною для проведення переговорної процедури. Детальна інформація щодо повного переліку та деталізації причин зазначена у ч. 2 ст. 40 закону.

  Підпишіться на наш YouTube-канал, щоб не пропустити важливі вебінари.

  Що робити, коли на сторінці закупівлі з’явилось повідомлення “Вид предмета закупівлі не відповідає коду CPV, розгляньте можливість його заміни”?

  У системі Prozorro є певна класифікація кодів ДК 021:2015 і кожен з них відповідає одному з видів предмета закупівлі: товарам, роботам або послугам.

  Тому якщо при створенні закупівлі замовник визначить вид предмета закупівлі, як послуги, а потім обере класифікатор, який відноситься до товарів, на сторінці закупівлі з’явиться повідомлення “Вид предмета закупівлі не відповідає коду CPV, розгляньте можливість його заміни”.

  Але це повідомлення виключно інформаційне і жодним чином не впливає на закупівлю. Класифікація кодів ДК є рекомендаційною і не завжди коректна. Наприклад, поточний ремонт це точно послуги, а код “45000000-7” “Будівельні роботи та поточний ремонт”, який можна обрати при проведенні закупівлі, відноситься до робіт.

  Тож якщо замовник впевнений, що точно обрав вид предмета закупівлі і код ДК, то можна ігнорувати вищезазначене повідомленні і продовжувати закупівлю без будь-яких змін.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми