• Запитання тижня. Випуск №1

    Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

    Чи існує технічна можливість вносити зміни в план після оголошення закупівлі?

    Відповідно до ст. 4 ЗУ “Про публічні закупівлі” закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Це означає, що всі дії замовника щодо публікації та внесення змін до плану мають завершитися до моменту оголошення закупівлі.

    Якщо замовник оголосив закупівлю та зв’язав її з планом технічної можливості відредагувати план вже не буде. Тому радимо спочатку ретельно перевірити всю інформацію, яку ви зазначили під час оприлюднення плану, і тільки після цього оголошувати закупівлю.

    Як замовнику, під час проведення переговорної процедури, вимагати у учасника надання довідок за ст.17?

    За законом, відповідно до ч. 1 ст. 17, замовник зобов’язаний відмовити в участі у переговорній процедурі, окрім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої ст. 40 закону.

    Водночас, переговори з учасником і прийняття рішення щодо укладання договору відбувається поза системою Prozorro до моменту оприлюднення відповідного рішення на майданчику. Зважаючи на те, що в системі відсутня технічна можливість для завантаження  учасником відповідних документів, замовник може зазначити інформацію щодо надання довідок в запрошенні на переговори. Відповідно і перевірити надану інформацію замовник може поза системою.

    В яких випадках та яким чином замовник може використовувати функцію “усунення невідповідностей”?

    Згідно зі ч.16 ст. 29 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей лише в документах:

    1. що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям відповідно до ст. 16;
    2. на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

    Але оприлюднити відповідне повідомлення замовник має право лише 1 раз. Законом також визначено чіткий перелік того, що повинно бути в повідомленні, а саме:

    • перелік виявлених невідповідностей;
    • посилання на вимоги тендерної документації, щодо яких виявлені невідповідності;
    • перелік інформації та/або документів, які повинен подати учасник для усунення невідповідностей.

    Технічно це відбувається наступним чином: замовник за допомогою кнопки “Повідомити про невідповідність”, не пізніше ніж за 2 робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, формує вищезазначене повідомлення. Після цього він чекає 24 години, щоб учасник виправив інформацію та завантажив її в систему. Далі можна продовжувати кваліфікацію учасника на відповідність іншим вимогам. 

    Також повідомляємо, що можливість виправити помилки не стосується спрощених закупівель.

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Коментарі (2)

    • Наталія
      21 Серпня 2020, 12:59

      Дякую за чіткі відповіді! Прохання: “Будь ласка, за можливості, зробіть функцію завантаження статтей одним кліком”. Дякую!

      Відповісти
      • Мисев Евгений
        26 Серпня 2020, 17:09

        Розкажіть більш детально – яких саме статей: усіх в рубриці чи усіх статей взагалі?)

        Відповісти

    Що ще почитати з цієї теми