• Закон «Про електронні довірчі послуги»: що це означає для замовника та постачальника

  З 7.11.2018 втратив чинність закон «Про електронний цифровий підпис» та вступив у силу закон «Про електронні довірчі послуги»

  Закон вдосконалює надання вже звичного для українців електронного цифрового підпису.

  Згідно зі статтею 15 цього закону, залежно від ступеня довіри до засобів електронної ідентифікації вводиться три рівні електронного підпису:

  • простий електронний підпис та печатка – низький рівень довіри;
  • удосконалений електронний підпис та печатка – середній рівень довіри;
  • кваліфікований електронний підпис та печатка – високий рівень довіри.

  Саме та лише кваліфікований електронний підпис (тобто, підпис з високим рівнем довіри) прирівнюється до власноручного (частина 4 статті 18 Закону про ЕДП).

  Від 7.11.2018 акредитовані центри сертифікації ключів (АЦСК) надаватимуть тільки удосконалений і кваліфікований електронний підпис, який має більш високий рівень довіри.

  Проте ключі ЕЦП, які видані до 07.11.2018, не припиняють своєї дії, і можуть бути використані при участі в закупівлях.

  Що це означає для замовника

  У вже розпочатих тендерах замовникам немає потреби вносити зміни до тендерної документації стосовно застосування електронного цифрового піднесу, оскільки раніше видані ЕЦП та посилені сертифікати відкритих ключів залишаються чинними, а також з урахуванням принципу неприпустимості зворотної дії актів законодавства у часі.

  При оголошенні закупівлі, якщо у тендерній документації є вимога щодо електронного підпису, вам необхідно вказувати можливість застосовувати як ЕЦП, так і КЕП. Відтепер у тендерній документації ви маєте посилатися тільки на Закон України «Про електронні довірчі послуги», оскільки закон «Про електронний цифровий підпис» втратив чинність і посилання на нього у тендерній документації, затвердженій після 07.11.2018, є безпідставним і може бути оскаржене учасниками закупівель.

  Що це означає для постачальника

  Постачальники, які мають вже зареєстровані ключі ЕЦП, зможуть брати участь у закупівлях із наявними ЕЦП.

  Постачальники, які будуть оформлювати нові ключі – будуть отримувати нові кваліфіковані електронні підписи і з ними подавати пропозиції. Оскільки термін дії ключів ЕЦП обмежений, із часом всі учасники ринку перейдуть на ключі КЕП.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.