• Загальні відомості про публічні закупівлі

  «Публічними» закупівлі є через те, що:

  – усі тендери – відкриті, а інформація про них доступна кожному у повному обсязі;

  – кожен підприємець чи підприємство, незалежно від свого розміру, може подати пропозицію в закупівлю та виграти у ній. Знайомства та хабарі більше не вирішують справи;

  – кожна зацікавлена особа може спостерігати за тендерами, переглядати документацію та впливати на результат у разі виявлення порушень;

  – ні держава, ні адміністратор системи не можуть вплинути на учасників закупівлі та відсіювати їх поза загальними правилами, виконання яких легко контролювати.

  Досвід інших країн доводить, що введення електронної системи державних закупівель у перший же рік дає від 10% до 20% економії. Оскільки бюджет державних закупівель України становить близько 250 млрд грн на рік, кожен день публічні закупівлі заощаджують Україні щонайменше 20 млн грн.

  Система публічних закупівель, насамперед, створена для економії державних коштів та боротьби з корупцією. Проте її переваги оцінили і комерційні замовники, а саме: високу конкурентність пропозицій, економію часу та витрат на організацію закупівельного процесу, високу гнучкість завдяки наявності багатьох альтернативних постачальників.

  Чому вам вигідно працювати у публічних закупівлях?

  1. Великий ринок збуту. Ринок державних закупівель – 250 млрд грн на рік. Цей ринок був недоступний для малого та середнього бізнесу. Сьогодні ж постачальником може бути кожен.

  2. Швидко та зручно. Більше не потрібно проводити тривалі та складні переговори в кабінетах чиновників. Достатньо увійти до системи та подати найкращу пропозицію.

  3. Без витрат на рекламу та маркетинг. Для участі в державних закупівлях постачальнику не потрібно роками витрачати кошти на рекламу своєї продукції. Достатньо зайти в систему, знайти потрібну закупівлю та подати свою пропозицію. Замовник обирає якісний товар за найкращою ціною.

  4. Географічна незалежність. Не потрібно витрачати кошти на відкриття представництв та відрядження персоналу. Доступ до всіх замовників в межах однієї онлайн системи.

  5. Боротьба з корупцією та економічне оновлення України. Електронна система публічних закупівель перешкоджає чиновникам діяти за старими корупційними схемами. Вони змушені обирати відкрито пропозицію з найкращою ціною. У разі дискримінації в торгах будь-який постачальник може оскаржити умови закупівлі чи рішення замовника.

  Чим публічні закупівлі відрізняються від звичного on-line продажу?   

  Працюючи на ринку «звичайного» e-commerce, підприємці завчасно створюють товар чи послугу та намагаються привернути до них увагу потенційних покупців. У випадку із закупівлею постачальник реагує на готовий запит від замовника, який вже має потребу в товарі чи послузі та задекларував умови вибору постачальника.

  Участь у закупівлях – це миттєве розширення ринку збуту без витрат на рекламу та створення каналів продажу. Постачальник працює зі сформованим запитом замовника, має можливість проводити діалог, щоб подати найкращу пропозицію.

  «Найскладніше у відкритих закупівлях – це почати. Схильність до звичних дій не допомагає у сучасному бізнесі. Електронні закупівлі беззаперечно ефективний інструмент розширення ринку збуту для будь-яких компаній незалежно від їх розміру та напрямку діяльності. Це нові клієнти, економія часу та висока мобільність, зменшення витрат на менеджерів та рекламу, а головне – відкритий доступ до всіх державних та комерційних замовників. Облиште ваші сумніви: величезний ринок закупівель очікує на ваші пропозиції».

  Микола Жандоров, екс-CEO Zakupki.prom.ua

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.