• З нової сторінки: як Маріуполь вийшов у лідери замовників ProZorro

  Вхідний контроль товарів, типові форми технічних завдань, відповідальність і обов'язки контрагентів – досвід роботи Маріуполя у ProZorro.

  Одним із напрямів реформ у Маріуполі стало цілковите оновлення процесу держзакупівель. За результатами проведених змін у 2016 році місто посіло 4 місце в рейтингу замовників через систему ProZorro. Досвідом досягнення такого результату ділиться начальник тендерного управління Маріупольської міської ради Михайло Івченко.

  Михайло Івченко 

   

  Михайло Івченко,

  начальник тендерного управління Маріупольської міської ради 

   

  За підсумками роботи Системи електронних публічних закупівель ProZorro за 2016 рік Маріуполь посів 4-те місце в рейтингу організаторів закупівель. Економія коштів при цьому становила 86 млн грн, і 50 млн із них були зекономлені в допорогових закупівлях.

  Зміна підходу до державних закупівель у Маріуполі почалася з того, що нова команда, яка обійняла керівні посади у міському муніципалітеті, одним із ключових завдань визначила боротьбу з корупцією. Провівши аудит підприємств, ми побачили, що в середньому ціна на товарно-матеріальні цінності завищена на 30% порівняно з ринковою вартістю.

  Закупівлі потребували кардинальних змін, і 28 січня 2016 року Маріупольська міськрада ухвалила рішення про приєднання до ProZorro з максимально низьким порогом проведення закупівель – від 3 тис. грн. Подальші кроки з оптимізації закупівель були такими:

  1. Було впроваджене положення про організацію вхідного контролю товарів, робіт і послуг. Це означає, що проводиться суцільна прийомка зі співставленням комісійного акту, в якій беруть участь не менше 5 осіб.
  2. З метою коректного відображення інформації про закупівлю для допорогових торгів були уніфіковані типові форми технічних завдань. Оскільки не було змоги консультувати всіх, як правильно готувати технічні завдання, ми розробили типові шаблони із зазначенням обов’язкових полів для заповнення.
  3. Була повністю стандартизована договірна робота із розробкою приблизної форми договору з передбаченими штрафами. Цей крок було зроблено, бо контрагенти комунальних підприємств і бюджетних організацій, укладаючи договір і отримуючи передоплату, не мали жодних зобов’язань стосовно термінів виконання договору.
  4. Було ухвалене рішення про обов’язкове навчання всіх членів тендерних комітетів із подальшим звітом і наданням сертифіката на освітньому порталі Prometheus.

  Михайло Івченко

  Проте на цьому робота з покращення процесу закупівель у Маріуполі не завершується. Команда вже визначила кроки, спрямовані на:

  • спрощення планування договірної роботи. До цієї роботи ми залучили IDLO. Суть зміни процесу в тому, щоби кожний замовник міг планувати свою закупівельну діяльність, виходячи з титулів витрат майбутніх періодів, а також зробити ведення договорів і додаткових угод до них винятково в системі. Усі дані будуть публічними, й ми очікуємо, що це дасть можливість бізнесу ефективніше планувати свою закупівельну діяльність.
  • підвищення ефективності закупівель за рахунок синергії обсягів заявок. У цьому напрямі ми рухатимемося у бік централізації й очікуємо, що консолідація обсягів однотипних матеріалів дасть можливість залучити ширше коло підприємців і отримати привабливішу ціну. Крім цього, ми розраховуємо на підвищення рівня професіоналізації закупівельників.
  • підвищення прозорості процесу планування. Це планування у межах року й уточнений план у межах кварталу. Перехід на річне й квартальне планування за нашими очікуваннями допоможе оптимізувати процес руху коштів, упорядкує розрахунки з постачальниками й дасть можливість останнім використовувати оборотні кошти.
  • мінімізацію витрат по проектах протягом життєвого циклу.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.