• Як знайти приклад якісної та зрозумілої тендерної документації: підказка для замовників

  Якісна та зрозуміла документація – один із ключових факторів, необхідних для високого рівня конкуренції у закупівлі та вигідної ціни. Щоб створити достойну тендерну документацію, яка буде зрозумілою для постачальників, можна взяти за орієнтир успішно проведені закупівлі подібних товарів чи послуг з великою кількістю учасників. Знайти такі закупівлі можна за допомогою онлайн-модуля аналітики BI ProZorro.


  Матеріал публікується у партнерстві з платформою громадського контролю держзакупівель DOZORRO


  Розглянемо порядок дій для пошуку успішних закупівель з багатьма учасниками. У якості прикладу – закупівля інтерактивних дошок.

  Крок 1: знайдіть середню ціну одиниці

  Середня ціна одиниці продукції чи послуги знадобиться, щоб сформувати очікувану вартість всієї закупівлі. Для цього відберіть закупівлі за конкурентними процедурами та з підписаними договорами, оскільки в них вже відома остаточна ціна за одиницю.

  Перейдіть на лист “Тендери/лоти” та пропишіть у пошуку основні варіанти, які, за вашим припущенням, могли використати інші замовники для оголошення закупівель. Для нашого прикладу ми застосуємо запит *інтерактивн? дошк*.

  Виберіть період проведення закупівель, наприклад за останній рік. Бажано брати лише недавні лоти, бо через зміну цін інформація може бути вже не актуальна.

  Коли ви отримали список лотів, перейдіть за посиланням на сторінку лоту та перевірте, за якою ціною закуповували дошки у цих тендерах. Дивитись потрібно на фінальну пропозицію або на специфікацію (якщо купували багато різного одночасно).

  Варто врахувати, що ціна могла ще вирости, тому варто зробити очікувану вартість на певний відсоток вищою за знайдену середню.

   

  Крок 2: знайдіть тендерну документацію

  Якщо замовник кілька разів провів тендер із великою кількістю учасників – хоча б 4 і більше, – отже, у нього якісна і зрозуміла для ринку документація.

  На сторінці “Тендери/лоти” зніміть фільтр за роком проведення тендеру та відберіть лоти із необхідним рівнем конкуренції.

  Щоб побачити замовників, у кого таких тендерів було найбільше, перейдіть на лист “Організатори” і відсортуйте замовників за найбільшою кількістю лотів. Відберіть тих, які найчастіше організовували якісні тендери і далі перегляньте, чи купували вони точно те, що ви плануєте придбати.

  Декілька варіантів тендерної документації, які вам підійдуть, можна буде проаналізувати детальніше та обрати для доопрацювання під ваші потреби.

  Крок 3: перевірка закупівель

  Щоб не допустити помилок, які робили інші замовники, перегляньте тендери, на які постачальники подавали скарги в АМКУ і які саме скарги були задоволені. Наявність у документації моментів, на які скаржаться – це ризик зменшення конкуренції і загроза затягування/відміни закупівлі через її оскарження.

  Для аналізу перейдіть на лист “Аналіз вимог і скарг”, відберіть задоволені скарги та перейдіть на лист “Тендери/Лоти”, де ви зможете побачити закупівлі і подивитися рішення АМКУ.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.