• Як знайти ринки збуту: з чого почати та де саме шукати

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  Якщо перед вашим бізнесом стоїть питання “Як знайти нові ринки збуту”, то важливо докласти зусиль в правильному напрямі. У цій статті ви дізнаєтеся, з чого почати пошук і в яких напрямах рухатися.


  Зміст

  Вивчіть потреби покупців
  Держава – величезний ринок збуту
  Комерційні тендери
  Інтернет як ринок збуту
  Використовуйте Google для різнобічного пошуку
  Наостанок

  Вивчіть потреби покупців

  Всебічне вивчення і глибоке розуміння потреб покупців – це стартова точка для пошуку нових ринків збуту, будь то b2b або b2c сфера.

  Поміркуйте над наступними запитаннями:

  • Чи достатньою мірою ви освоїли потенціал ринку, на якому вже працюєте? Чи може є неосвоєні ніші, сегменти?
  • Чи можете ви запропонувати той же товар (послугу), але модифікувати її так, щоб залучити нових клієнтів?

  Можливо на вашому ринку є достатня кількість споживачів, які належать до таких категорій, як:

  • неінформовані – ті, хто просто не знають про ваш продукт;
  • невмотивовані – ті, хто не готовий придбати ваш товар (послугу) з якихось причин.

  В такому випадку має сенс подумати про те, як ефективно працювати з такими категоріями споживачів, щоб розширити свій ринок збуту.

  Вивчення потреб покупців дасть вам цінну інформацію для роздумів і фундамент для прийняття ефективних управлінських рішень.

  Держава – величезний ринок збуту

  Іноді постачальники настільки захоплені ідеєю пошуку нових ринків збуту, що починають досліджувати міжнародні ринки і зовсім забувають про власну країну.

  Але навіщо далеко ходити? Для чого витрачати колосальну кількість часу, зусиль і грошей на маркетингові дослідження ринків інших країн, якщо можна почати продавати своєї державі?

  Держава – це найбільший ринок збуту на мільярди гривень. Щодня державні установи, підприємства, організації купують практично все.

  Можливо, поки ви читаєте цю статтю, у вашому місті чи області державний замовник розмістив новий тендер на покупку саме того, що ви продаєте.

  Як перевірити, чи купує держава ваш товар (послугу)? Це дуже легко і займе буквально кілька секунд. Перейдіть на торговельний майданчик Zakupki.Prom.ua і на головній сторінці в рядку пошуку закупівель впишіть назву того, що ви продаєте. Швидше за все ви побачите довгий перелік тендерів, кожен з яких – це ваш потенційний контракт і прибуток.

  Якщо ви вважаєте, що брати участь в тендері – це складно, тоді спробуйте продавати державі без тендерів. Адже так теж можна – за допомогою електронного каталогу Prozorro Market. Він працює за принципом інтернет-магазину. Ви розміщуєте в ньому свої товари, а замовники вибирають потрібний для себе та купують.

  Раніше замовники могли купувати в Prozorro Market товар тільки на суму не більше 50 тис. грн. Але з лютого 2021 року відбулися зміни, і тепер ця сума зросла до 200 тис. грн (для монополістів – 1 млн. Грн). Уявляєте, як збільшився потенційний ринок збуту?

  Спробуйте почати брати участь в державних тендерах або продавати через Prozorro Market. Можливо, це виявиться саме тією точкою зростання для вашої компанії, яку ви шукаєте.

  Комерційні тендери

  Сьогодні все більше і більше українських компаній використовують електронні торговельні майданчики для проведення закупівель. Відповідно для постачальників це можливість отримати контракти, заявити про себе і зрештою знайти нові ринки збуту.

  На майданчику Zakupki.Prom.ua є комерційні тендери з безкоштовною участю. Тобто від постачальника оплачувати нічого не потрібно, зате є можливість укласти вигідний контракт.

  Інтернет як ринок збуту

  Попри те, що ми живемо в епоху діджиталізації, є компанії, які досі не використовують всі можливості інтернету для збільшення продажів (реклама, соціальні мережі, YouTube і т.д.).

  Інтернет – це величезний ринок збуту. Згідно зі звітом “Digital 2021 Global Overview Report” у світі:

  • 4,66 мільярда інтернет-користувачів (59,9% всього населення планети)
  • 4,2 мільярда активних користувачів в соціальних мережах (53,6% всього населення планети).

  Якщо ваша компанія працює переважно в офлайні, то саме час освоювати ринки збуту в онлайні. До речі, подивіться, а що роблять ваші конкуренти в цій сфері? Які інструменти використовують в роботі?

  Ситуація з пандемією в 2020 році також продемонструвала необхідність бізнесу мати цифрові канали продажів. Адже багато компаній не витримали локдауна і закрилися просто тому, що до цього не продавали в інтернеті і не змогли швидко пристосуватися до нових умов.

  Існує безліч способів продавати в онлайні – через власний корпоративний сайт, на маркетплейсах (Prom.ua) та ін. 

  Якщо у вас вузька b2b-ніша з довгими продажами, то спробуйте пошукати потенційних клієнтів в LinkedIn. Це соціальна мережа для ділових контактів, в якій можна вийти на топ-менеджерів великих компаній.

  Використовуйте Google для різнобічного пошуку

  Google – це відмінний інструмент пошуку, який може вам допомогти знайти нові ринки збуту, особливо якщо мова йде про b2b-сегменти.

  Намагайтеся використовувати різнобічні підходи до пошуку компаній, які можуть бути зацікавлені в ваші товари (послуги):

  • галузеві каталоги, довідники
  • галузеві заходи, форуми
  • нішеві онлайн-конференції
  • маркетплейси
  • галузеві асоціації, об’єднання, спілки.

  Ви можете також подивитися на сайті організатора галузевого заходу звіт за минулий рік і дізнатися, які компанії брали участь.

  Переглядайте не тільки перші кілька сторінок результатів пошуку. Іноді корпоративні сайти компаній не оптимізовані під ті ключові слова, які ви шукаєте. В результаті те, що вам потрібно, може “ховатися” на 10-й, 15-й сторінці, куди зазвичай мало хто добирається.

  Наостанок

  Щоб знайти нові ринки збуту, скористайтеся наступними напрямками пошуку:

  • вивчіть потреби ваших покупців;
  • вивчіть можливість продавати державі (через тендери або без них);
  • спробуйте комерційні тендери;
  • вивчіть можливість продавати онлайн (якщо ще не робите цього);
  • використовуйте Google, щоб знайти нових потенційних клієнтів.

  Якщо ви відчуваєте, що зайшли в глухий кут у пошуку нових ринків, спробуйте подивитися на проблему з іншого ракурсу. Змініть критерії пошуку, залучіть інших колег, у яких незамилений погляд.

  Також корисно періодично питати поради у знайомих з іншої області діяльності (у яких немає профдеформаціі у вашій спеціалізації).

  Бажаємо успіхів!

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми