• Як збільшити виручку на підприємстві

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  З цієї статті ви дізнаєтеся, що впливає на збільшення виручки, а також 6 способів її підвищити.

  Що таке виручка компанії

  Перш ніж розглянути основні способи збільшення виручки, давайте розберемо, що мається на увазі під цим терміном.

  Якщо без складної фінансової термінології, то виручка – це гроші, які отримав бізнес за певний період часу.

  У поняття “загальна виручка” входить три складові:

  • виручка від основної діяльності бізнесу (наприклад, продаж продуктів харчування, надання юридичних послуг і т.п.);
  • виручка від інвестиційної діяльності;
  • виручка від фінансової діяльності.

  Відповідно, щоб вплинути на показник загальної виручки, потрібно збільшити одну з вищевказаних складових.

  Звичайно, нас в першу чергу цікавить виручка від основної діяльності бізнесу, тому що по суті це основний грошовий потік, що входить в компанію.

  З чого починається збільшення виручки компанії

  Перш ніж робити будь-які активності по збільшенню виручки, варто подивитися на найважливіші показники бізнесу. Одним з таких є обсяг продажів.

  Проаналізуйте обсяг продажів вашої компанії в динаміці. Знайдіть відповіді на наступні питання:

  • Від чого він залежить найбільше? Чи можна знизити вплив негативних факторів?
  • Чи є потенціал для збільшення обсягу продажів?

   Фактори, що впливають на збільшення виручки компанії

  Існують 2 основні групи факторів, які впливають на обсяг продажів.

  1. Виробничі процеси (вплив на показник собівартості, якість продукції, темпи випуску, регулювання обсягів і т.п.)
  2. Ринок (цінова політика, маркетингова діяльність, безперебійність поставок і т.п.).

  Значною мірою на виручку бізнесу впливає ціна товарів (послуг). Прорахуйте різні варіанти розвитку подій, якщо збільшити / зменшити ціну. Як зміниться виручка?

  Способи збільшення виручки компанії

  Збільшення кількості продукції, що випускається. Якщо у вас виробнича компанія, то найбільш очевидний спосіб підвищити виручку – це збільшити обсяг продукції. Однак тут є свої підводні камені.

  При певних обставинах збільшення обсягу може привести до збільшення собівартості, і як наслідок – до зниження виручки. Тому для ефективного опрацювання цього питання бажано залучати директора з виробництва, фахівців в області економічного планування та інших зацікавлених осіб.

  Крім того, збільшення кількості продукції має відповідати попиту на ринку. В іншому випадку почнуть зростати складські запаси, і як наслідок – витрати зберігання.

  Зниження собівартості. Іноді на ринку може скластися ситуація, коли збільшити обсяг продукції компанія не може, нових ринків збуту немає і т.п. Як в таких непростих умовах вплинути на виручку? Зверніть увагу на показник собівартості. Його зниження може істотно підвищити виручку.

  Знайти спосіб знизити собівартість – це творче завдання, що вимагає нестандартних і часом сміливих рішень. Для натхнення почитайте успішні кейси інших компаній. Придивіться до досвіду японського менеджменту.

  Пошук нових ринків збуту. Додаткові канали продажів можуть надати нового імпульсу у розвитку бізнесу, а також збільшити виручку. Одним з найбільших ринків збуту в Україні є державні тендери.

  Задумайтесь: щодня для підтримки інфраструктури нашої країни необхідна електроенергія, бензин, продукти харчування, медикаменти, обладнання, будівельні послуги …

  Цей перелік можна продовжувати і продовжувати, адже держава закуповує практично всі. Як перевірити, чи є прямо зараз актуальні закупівлі ваших товарів (послуг)?

  Це дуже просто: зайдіть на торговельний майданчик, який є офіційним учасником електронної системи державних закупівель Prozorro. Наприклад, на Zakupki.Prom.ua. Прокрутіть трохи нижче і в рядку пошуку закупівель введіть назву того, що ви продаєте. Швидше за все ви побачите цілий список тендерів. Це потенційні контракти і реальний спосіб збільшити виручку компанії.

  Можливо вам здається, що в державних тендерах складно розібратися. Не хвилюйтеся: експерти Zakupki.Prom.ua завжди готові допомогти, пояснити і підтримати.

  Крім того, існують такі альтернативи державними тендерами:

  Навчання, мотивація і стимулювання персоналу. Ще один спосіб вплинути на виручку компанії – це вкласти гроші, час і зусилля в персонал. Адже так чи інакше саме люди виробляють товари, надають послуги клієнтам. І ефективність, з якою вони це роблять може значно впливати на ключові показники компанії.

  Варто зазначити, що матеріальні стимули – не єдиний спосіб “підштовхнути” і запалити вогонь ентузіазму в співробітників. Важливу роль відіграють також нематеріальні стимули. На цю тему написано досить багато книг, тому ви без зусиль знайдете ті методи, які застосовуються саме у вашій компанії.

  Наостанок. З цієї статті ви дізналися про основні способи, як вплинути на показник виручки. Проявляйте творчі, нестандартні підходи, намагайтеся мислити широко, і у вас обов’язково вийде. Бажаємо успіхів!

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми