• Як заробити на тендерах

  З 2016 в Україні запрацювала система електронних публічних закупівель Prozorro. Головна відмінність цієї системи від того, як оголошувалися закупівлі раніше, полягає в публічності, відкритості та доступності інформації. 

  Тобто кожен постачальник може побачити в інтернеті, які закупівлі оголошують державні підприємства, установи, організації, ознайомитися з умовами проведення тендеру та відповідно взяти участь у закупівлях. 

  У 2019 році ринок державних закупівель Prozorro перевищив ринок електронної комерції у 10 разів:

  • Prozorro – 839 млрд грн
  • E-commerce – 76 млрд грн

  Як працює система Prozorro?

  Технічно це виглядає наступним чином. Prozorro – це центральна база даних, яка є адміністратором системи. 

  Тендерні майданчики проходять кваліфікацію та підключаються до системи. 

  Державні замовники реєструються на будь-якому авторизованому майданчику та оголошують закупівлі. Вони відправляються до центральної бази даних та розповсюджуються на всі майданчики. 

  Постачальники, які зареєстровані на тендерних майданчиках, бачать ці закупівлі та можуть подати свою пропозицію. 

  Тобто тендер може бути оголошений на одному майданчику, а пропозиція до нього подана з іншого. 

  Zakupki.Prom.ua – найбільший тендерний майданчик в Україні (за даними BI Prozorro):

  • 1 122 755 – загальна кількість перемог постачальників у тендерах
  • 1,3 трлн грн – сума підписаних контрактів
  • 39 млрд грн – сума закупівель на місяць 

  Як брати участь і заробляти на тендерах

  Для того, щоб почати брати участь і заробляти на тендерах, зробіть наступні прості кроки. 

  1. Зареєструйтеся на тендерному майданчику Zakupki.Prom.ua за цим посиланням
  2. Підтвердить вашу електронну адресу. Для цього перейдіть за посиланням у листі, яке прийде на вашу електронну пошту після реєстрації. 
  3. Активуйте особистий кабінет. Для цього необхідно здійснити першу оплату (обов’язково – з розрахункового рахунку вашої компанії). Після цього статус вашого особистого кабінету стане “Активний”, і ви зможете брати участь у закупівлях Prozorro, а також у комерційних закупівлях. 

  Подивіться коротку відео інструкцію, як здійснити першу оплату на нашому майданчику та активувати особистий кабінет. 

  Зверніть увагу на те, що для участі у тендерах у вас повинна бути, як правило, зареєстрована форма підприємницької діяльності. 

  Як заробляти в Prozorro Market

  Продавати державі та заробляти можна і без тендерів. Для цього достатньо скористатися новим цифровим каналом продажів Prozorro Market. Потенційний обсяг цього ринку – 25 млрд грн. 

  Prozorro Market – це електронний каталог, який працює за принципом онлайн-магазину, але для державних замовників. Якщо їм потрібно зробити невелику закупівлю, вони можуть зайти до цього каталогу та швидко купити потрібний товар (законодавство встановлює випадки, у яких держзамовники можуть скористатися Prozorro Market). 

  Тобто для постачальників Prozorro Market – це додатковий канал збуту в інтернеті. Він має наступні переваги:

  • Просто та зручно – достатньо лише один раз пройти кваліфікацію, додати товарні пропозиції, а далі чекати на замовлення
  • Економія ресурсів – не потрібно витрачати час на підготовку документів, кваліфікацію, аукціон на кожен новий тендер.

  Приєднайтеся до електронного каталогу вже сьогодні. Скористайтеся до цього покровою інструкцією (якщо ви – постачальник медичних та фармацевтичних товарів, тоді прочитайте цю інструкцію). 

  Три поради для початківців для успішної участи у тендерах

  Важливо розуміти, що заробіток на тендерах – це довгострокова діяльність, яка потребує систематичного, послідовного підходу та терпіння. 

  По-перше, щоб частіше перемагати у тендерах, варто пройти навчання та отримати необхідні знання від експертів закупівельної галузі. 

  Для того, щоб допомогти початківцям у тендерах, ми записали безкоштовний онлайн-курс “Участь у тендерах: від першого кроку до перемоги”. У ньому ви дізнаєтеся багато корисної інформації та лайфхаків. А практичні завдання допоможуть закріпити отримані знання та сформувати навички. 

  Зареєструйтеся на курс прямо зараз за цим посиланням

  По-друге, беріть участь у тендерах якомога частіше. Це дозволить вам отримувати неоціненний досвід та вчитися на практиці. 

  По-третє, аналізуйте свої вдалі та невдалі дії. Заведіть звичку після кожної участі у тендері аналізувати програш або перемогу. Завдяки цьому ви значно підвищите ефективність роботи із закупівлями. 

  Отже, бажаємо успіхів та перемог у тендерах!

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми