• Як замовнику провести спрощену закупівлю?

  Що таке спрощена закупівля? З яких етапів вона складається? На що треба звернути увагу замовнику при проведенні спрощеної закупівлі?

  Нова редакція ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає багато змін, які впливають на організацію закупівельних процесів в держустановах. 

  Багато запитань викликає поява спрощеної закупівлі. Замовники зобов’язані проводити її через електронну систему Prozorro. 

  Згідно закону спрощена закупівля – це придбання товарів, робіт чи послуг, з вартістю від 50 тис. грн. Також важливо, аби сума не перевищували “порогові” межі, а саме 200 тис. грн та 1,5 млн грн для робіт.*

  Фактично спрощена закупівля є аналогом допорогових закупівель. Досі замовники мали право просто публікували у системі звіти про укладені договори не проводячи закупівлі через систему. 

  Тепер же замість допорогових закупівель замовники мають проводити спрощену закупівлю. Відповідальною за організацію таких закупівель, відповідно до нової редакції закону є уповноважена особа. Тільки уповноважена особа має право проводити спрощені закупівлі з 19 квітня 2020 року. 

  З яких етапів складається спрощена закупівля?

  Оголошення закупівлі

  Замовник повинен оприлюднити в системі оголошення про проведення спрощеної закупівлі. Для цього він має заповнити відповідні поля і  завантажити проект договору. Останнє передбачено законом. 

  Додатково замовник може завантажувати вимоги до предмета закупівлі окремими файлами.

  Період уточнення 

  Під час періоду уточнення учасники можуть ставити запитання чи подавати вимоги. Мінімальнильний термін для уточнення інформації по закупівлі – 3 робочі дні. 

  Замовники повинні надавати відповіді на всі звернення протягом 1 робочого дня з моменту їх надходження. Якщо не буде відповіді – це вважатиметься порушенням закону. 

  Тільки в період уточнення замовники можуть вносити зміни до оголошеної закупівлі. Після цього необхідно продовжити період подання пропозицій не менше ніж на 2 робочі дні. 

  Зміни публікуються протягом 1 робочого дня з моменту прийняття рішення про їх внесення.

  Подання пропозицій

  Строк для подання пропозицій має складати не менше 5 робочих днів. Якщо по закінченню терміну буде подана тільки одна пропозиція, замовник може її розглянути і визначати учасника переможцем. 

  У разі подання двох і більше пропозицій стартує електронний аукціон.

  Електронний аукціон 

  Електронний аукціон відбувається на наступний робочий день після закінчення терміну подання пропозицій. Головна умова для його проведення – пропозицій від двох та більше учасників.

  Розгляд пропозицій

  Після закінчення аукціону система автоматично запропонує учасника з найнижчою ціною. У замовника є 5 робочих днів, щоб визначити його переможцем або відхилити. Якщо замовник відхиляє пропозицію, то впродовж 5 робочих днів він повинен розглянути пропозицію наступного учасника. 

  У разі визнання учасника переможцем, замовник має оприлюднити в системі повідомлення про намір укласти договір. Зробити це потрібно протягом 1 дня з моменту прийняття такого рішення. 

  Укладання договору

  Коли переможець визначений, замовник має не більше 20 днів, щоб укласти договір. З моменту його підписання протягом 3 робочих днів необхідно оприлюднити в системі договір і додатки. 

  Умови договору не повинні відрізнятися від змісту пропозиції учасника за результатами аукціону. 

  Що стосується змін до договору, то замовник протягом 3 робочих днів з моменту їх внесення  має оприлюднити зміни в системі.

  Публікація звіту про виконання договору є обов’язковою умовою. Тому замовники повинні опублікувати в системі звіт протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю, його виконання  або розірвання.

  Процедура проведення спрощеної закупівлі подібна до існуючої допорогової закупівлі. Тобто у замовників, які таким чином вже закуповували товари, послуги чи роботи, складнощів виникнути не повинно. Тим же, хто немає подібного досвіду – варто вже зараз спробувати провести закупівлю. Це допоможе опанувати інструмент до того, як вступить в дію нова редакція закону. 

  *Якщо замовниками є юридичні особи та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, то для товарів і послуг – 1 млн грн, а робіт – 5 млн грн


  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

   
   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (36)

  • Петро
   26 Березня 2020, 15:52

   Чи можна буде при спрощеній закупівлі вказувати конкретну назву предмета закупівлі: торгову марку, модель без слова еквівалент. Чи не буде це порушенням закону.

   Відповісти
  • Світлана
   10 Квітня 2020, 12:27

   Строк для подання пропозицій має складати не менше 5 робочих днів??

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    10 Квітня 2020, 17:55

    Так

    Відповісти
    • 12 Квітня 2020, 10:16

     але ще б уточнить – з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель)

     Відповісти
  • Олена
   10 Квітня 2020, 15:54

   Доброго дня, пїдка діть будь ласка, договора, які були вже заключенні потрібно закрити до 19.04.20? Сума договорів буде враховуватись до 50 тисяч по одному коду? Також мене цікавить договор який був підписаний по діючому закону ( наприклад комунальні чи поштові послуги)- який до 50 тисяч – було непотрібно оприлюднювати у системі!, а зараз?- звіт по його виконання требо буде завантажувати на прикінці року? І останнє – ті закупівлі які були заплановані в додатку до плану, але не були ще виконані – що з ними робити?, їх требо обнулити ? І з 19.04 розпочати новий план?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    10 Квітня 2020, 17:55

    Ні. З договорами працюєте як і працювали, закриваєте лише у разі потреби, тобто без прив’язки до дати – 19.04.20.
    Деталізуйте, будь ласка, запитання “Сума договорів буде враховуватись до 50 тисяч по одному коду?”.
    Якщо договір за одним кодом ДК, сума якого за рік не перевищує 50 тис. грн підписаний до 19.04.20, ви працюєте з ним по старій редакції Закону.
    Якщо договір підписаний за одним кодом ДК, сума якого за рік не перевищує 50 тис. грн з 19.04.20, вам необхідно керуватись вже новою редакцією Закону. Тобто обов’язково оприлюднювати в системі.
    Якщо станом на 19.04.20 у вас в системі є оприлюднені плани за якими ще не було здійснено закупівель, необхідно привести їх до ладу відповідно до нової редакції Закону. А як саме зробити це, “відредагувати” чи “скасувати” і оприлюднити новий план, ви вирішуєте на власний розсуд.

    Відповісти
  • Тетяна
   13 Квітня 2020, 10:21

   Що робити, якщо не має жодного учасника?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    13 Квітня 2020, 17:19

    Якщо немає жодного учасника, замовник вдруге проводить спрощену закупівлю (по аналогії із відкритими торгами). В разі, якщо закупівля двічі неуспішна – можна укласти прямий договір. Зі свого боку радимо в таких випадках аналізувати причини неуспішної закупівлі – можливо, це некоректно визначена очікувана вартість, або складні умови закупівлі і т.д. Це бажано робити задля подальшої роботи над помилками.

    Відповісти
  • Наталія
   13 Квітня 2020, 14:25

   Доброго дня. Замовник (Орган місцевого самоврядування), чи вірно я зрозуміла, що зі вступом в силу нового закону ми маємо публікувати всі без виключення укладені договора на закупівлю послуг , товарів , що не перевищують межі 50 тис.грн теж саме стосується і робіт в ЕСЗ?

   Відповісти
  • Кадацький Микола
   21 Квітня 2020, 8:16

   Що робити, якщо спрощена закупівля не відбулася? Якщо повторно не вібулася, і т.д.?

   Відповісти
   • Анна
    21 Квітня 2020, 14:09

    13 Квітня 2020, 17:19 Якщо немає жодного учасника, замовник вдруге проводить спрощену закупівлю (по аналогії із відкритими торгами). В разі, якщо закупівля двічі неуспішна – можна укласти прямий договір.

    Відповісти
   • Оксана
    21 Квітня 2020, 14:43

    Згідно закону Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору про закупівлю – не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій, а період уточнень – не менше 3 роб.дні, і строк подання пропозицій не менше 5 роб.дні з дня оприлюднення оголошення. Чи правильно розуміється, що строк подання пропозицій не може бути більше 3 роб.дні, за умови що період уточнень теж 3 робочі дні?

    Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:17

    Якщо спрощена закупівля не відбулась, необхідно оголошувати ще раз спрощену закупівлю. Якщо спрощена закупівля не відбулась вдруге, у замовника є змога, як виключення, укласти прямий договір та оприлюднити в системі звіт про договір про закупівлю.

    Відповісти
  • Анна
   21 Квітня 2020, 14:07

   Скажіть будь ласка. С початку року була проведена закупівля на 35 тис.грн. Зараз потрібно по тому ж самому коду ДК провести аналогічну закупівлю на суму 30 тис.грн. Чи потрібно проводити спрощену процедуру або ж можна оприлюднити звіт про укладений договір? Та взагали, якщо протягом року виникає необхідність за одним й теж самим кодом ДК робити декілька закупівель меньш ніж 50 тис.грн кожна, але загалом за рік очікуваною вартістю від 50 до 200 тис.грн, чи укладати звіти або проводити спрощені процедури (починаючи з другої закупівлі). При тому застосувати ч.7 ст.3 Закону немає підстави.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:33

    Якщо у вас ця закупівля була запланована, то ви не можете укласти звіт про договір про закупівлю (якщо ваша ситуація не підпадає під виключення) так як сума буде вже більше 50 тис. грн і вам необхідно відкоригувати план відповідно до нової редакції Закону “Про публічні закупівлі”. У разі якщо це додаткові кошти, які вам виділили позапланово, то це вважатиметься вже новим предметом закупівлі. Якщо ви на етапі планування розумієте, що протягом року, сума закупівель за 1 кодом ДК перевищує 50 тис. грн, вам необхідно вже 1 закупівлю проводити як спрощену.

    Відповісти
  • Володимир
   21 Квітня 2020, 16:26

   Працівник з класифікацією Бакалавр – може бути Уповноваженою особою?

   Відповісти
   • Ніна
    22 Квітня 2020, 16:34

    Добрий день! 22.04.2020 р. укладений договір на придбання товару на суму 3600,00 грн. Як його провести на майданчику?

    Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:22

    Уповноважена особа обов’язково повинна мати вищу освіту. Питання освіти регулюється ЗУ “Про освіту” та “Про вищу освіту”. Відповідно до ЗУ “Про вищу освіту”, бакалавр – це перший рівень вищої освіти, тому так.

    Відповісти
  • Ніна
   22 Квітня 2020, 16:36

   Добрий день! 22.04.2020 р. укладений договір на придбання товару на суму 3600,00 грн. Як його провести на майданчику?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:41

    Для цього вам необхідно спочатку опублікувати план, а лише після цього публікувати звіт про договір про закупівлю. Як це зробити, ви можете дізнатись з наших інструкцій:
    план
    звіт

    Відповісти
  • Андрій
   27 Квітня 2020, 15:58

   Чи потрібно проводити спрощену закупівлю на послуги з ремонту і тех. обслуговування автотранспорту, за одним кодом класифікатора , якщо кошторис на початку року заплановано на 120 тис. грн., закупівлю необхідно проводити на всю суму, чи по факту виконаних робіт (5000, 25000, 55000) )

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    28 Квітня 2020, 15:11

    Якщо ви плануєте укласти один договір на загальну суму – то необхідно провести одну закупівлю, і в договорі прописати, яким чином буде здійснюватись оплата. Якщо договорів буде декілька – необхідно проводити спрощену процедуру щодо кожного договору окремо.

    Відповісти
  • Юлія
   27 Квітня 2020, 21:04

   Добрий день! Який період оскарження у спрощеній закупівлі після підтвердження переможця? Через скільки днів можна укладати договір?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Квітня 2020, 17:01

    Закон не передбачає термін на оскарження, тобто договір можна підписувати одразу після обрання переможця. проте, в системі після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір розпочнеться період оскарження (протягом 2-х робочих днів учасники зможуть відправляти вимоги до замовника) і в цей період буде технічно неможливо оприлюднити договір. Тому після обрання переможця бажано зачекати 2 робочі дні, а вже потім підписувати договір.

    Відповісти
    • Наталія
     29 Травня 2020, 11:33

     а якщо в мене майданчие Е-тендер не ставить терміну на оскарження і дає змогу опублікувати Договір по спрощеній закупівлі, то чи потрібно чекати 2 роб.дні?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      1 Червня 2020, 17:31

      Ви звертаєтесь до представників майданчику Zakupki.Prom.ua. Щоб дізнатись, як працює функціонал E-тендеру, зверніться, будь ласка, до представників відповідного майданчика.

      Відповісти
  • Ірина
   6 Травня 2020, 19:43

   Підскажіть будь-ласка, як в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі зазначити п2.ст 41 Закону Переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати: 1) відповідну інформацію про право підписання договору про закупівлю; 2) копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Чи яка взагалі процедура?Учасник надає ці документи у паперовому вигляді до договору чи він закидає їх до цінової пропозиції?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    12 Травня 2020, 17:17

    Справа в тому, що Закон не передбачає, в який спосіб переможець повинен надати ці документи.

    Відповісти
  • Наталія
   14 Травня 2020, 13:40

   Доброго дня. чи сумується сума по кодам ДК 021:2015? Наприклад в нас є на даний момент 30000,00 грн проводимо допорогову закупівлю, а в кінці року можуть добавити ще 30000,00 .Я к нам правильно зробити?Теж буде допорогова? на даний час ми не знаємо чи нам будуть виділяти кошти.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    22 Травня 2020, 17:39

    Якщо на початок року ви передбачаєте, що сума закупівлі, яку ви плануєте витратити – більше 50 000 грн, то необхідно кожну закупівлю проводити як “спрощену”. Якщо у вас буде обґрунтоване пояснення, що початково ви передбачали лише 30 тис, а потім ви отримали додаткові кошти чи виникла непередбачена потреба – то ця додаткова сума може вважатися новим предметом закупівлі, яку можна оприлюднити як звіт про договір про закупівлю. Детальніше в роз’ясненні Мінекономіки від 14.09.2016 №3302-06/29640-06.

    Відповісти
  • Гуля
   19 Травня 2020, 10:09

   доброго дня. Потрібен протокол для оголошення спрощенної закупівлі.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:32

    В даному випадку, закупівлю може оголошувати лише Уповноважена особа. З прикладами протоколів УО ви можете ознайомитись на інформаційному порталі Прозорро за посиланням.

    Відповісти
  • лана
   20 Травня 2020, 17:44

   Доброго дня. Чи можна просте роз’яснення щодо проведення спрощених процедур закупівлі (а саме: коли подавати оголошення, скільки часу чекати і що потім робити). Дякую

   Відповісти
  • Марія
   21 Травня 2020, 14:56

   Замовник прийняв рішення, щодо відміни спрощеної процедури на закупівлю робіт із капітального ремонту приміщень ренгенкабінету, у зв’язку із відсутністю подальшої потреби у закупівлі, в зв’язку із тим, що вимоги щодо предмету закупівлі підлягають коригуванню. Якщо спрощена процедура була відмінена 2 рази, чи можна пройти до переговорної процедури?

   Відповісти
  • Гуля
   31 Травня 2020, 18:34

   доброго дня. Якщо сума є меншою за 50 тис, то оголошення треба підписувати уповноважною особою?

   Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми