• Як замовнику провести спрощену закупівлю?

  Що таке спрощена закупівля? З яких етапів вона складається? На що треба звернути увагу замовнику при проведенні спрощеної закупівлі?

  Нова редакція ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає багато змін, які впливають на організацію закупівельних процесів в держустановах. 

  Багато запитань викликає поява спрощеної закупівлі. Замовники зобов’язані проводити її через електронну систему Prozorro. 

  Згідно закону спрощена закупівля – це придбання товарів, робіт чи послуг, з вартістю від 50 тис. грн. Також важливо, аби сума не перевищували “порогові” межі, а саме 200 тис. грн та 1,5 млн грн для робіт.*

  Фактично спрощена закупівля є аналогом допорогових закупівель. Досі замовники мали право просто публікували у системі звіти про укладені договори не проводячи закупівлі через систему. 

  Тепер же замість допорогових закупівель замовники мають проводити спрощену закупівлю. Відповідальною за організацію таких закупівель, відповідно до нової редакції закону є уповноважена особа. Тільки уповноважена особа має право проводити спрощені закупівлі з 19 квітня 2020 року. 

  З яких етапів складається спрощена закупівля?

  Оголошення закупівлі

  Замовник повинен оприлюднити в системі оголошення про проведення спрощеної закупівлі. Для цього він має заповнити відповідні поля і  завантажити проект договору. Останнє передбачено законом. 

  Додатково замовник може завантажувати вимоги до предмета закупівлі окремими файлами.

  Період уточнення 

  Під час періоду уточнення учасники можуть ставити запитання чи подавати вимоги. Мінімальнильний термін для уточнення інформації по закупівлі – 3 робочі дні. 

  Замовники повинні надавати відповіді на всі звернення протягом 1 робочого дня з моменту їх надходження. Якщо не буде відповіді – це вважатиметься порушенням закону. 

  Тільки в період уточнення замовники можуть вносити зміни до оголошеної закупівлі. Після цього необхідно продовжити період подання пропозицій не менше ніж на 2 робочі дні. 

  Зміни публікуються протягом 1 робочого дня з моменту прийняття рішення про їх внесення.

  Подання пропозицій

  Строк для подання пропозицій має складати не менше 5 робочих днів. Якщо по закінченню терміну буде подана тільки одна пропозиція, замовник може її розглянути і визначати учасника переможцем. 

  У разі подання двох і більше пропозицій стартує електронний аукціон.

  Електронний аукціон 

  Електронний аукціон відбувається на наступний робочий день після закінчення терміну подання пропозицій. Головна умова для його проведення – пропозицій від двох та більше учасників.

  Розгляд пропозицій

  Після закінчення аукціону система автоматично запропонує учасника з найнижчою ціною. У замовника є 5 робочих днів, щоб визначити його переможцем або відхилити. Якщо замовник відхиляє пропозицію, то впродовж 5 робочих днів він повинен розглянути пропозицію наступного учасника. 

  У разі визнання учасника переможцем, замовник має оприлюднити в системі повідомлення про намір укласти договір. Зробити це потрібно протягом 1 дня з моменту прийняття такого рішення. 

  Укладання договору

  Коли переможець визначений, замовник має не більше 20 днів, щоб укласти договір. З моменту його підписання протягом 3 робочих днів необхідно оприлюднити в системі договір і додатки. 

  Умови договору не повинні відрізнятися від змісту пропозиції учасника за результатами аукціону. 

  Що стосується змін до договору, то замовник протягом 3 робочих днів з моменту їх внесення  має оприлюднити зміни в системі.

  Публікація звіту про виконання договору є обов’язковою умовою. Тому замовники повинні опублікувати в системі звіт протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю, його виконання  або розірвання.

  Процедура проведення спрощеної закупівлі подібна до існуючої допорогової закупівлі. Тобто у замовників, які таким чином вже закуповували товари, послуги чи роботи, складнощів виникнути не повинно. Тим же, хто немає подібного досвіду – варто вже зараз спробувати провести закупівлю. Це допоможе опанувати інструмент до того, як вступить в дію нова редакція закону. 

  *Якщо замовниками є юридичні особи та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, то для товарів і послуг – 1 млн грн, а робіт – 5 млн грн


  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

   
   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (1)

  • Петро
   26 Березня 2020, 15:52

   Чи можна буде при спрощеній закупівлі вказувати конкретну назву предмета закупівлі: торгову марку, модель без слова еквівалент. Чи не буде це порушенням закону.

   Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми