• Як замовнику провести спрощену закупівлю?

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  Увага! Щоб отримувати важливі новини та корисні матеріали на тему закупівель, підпишіться на нашу розсилку за цим посиланням.

  Що таке спрощена закупівля? З яких етапів вона складається? На що треба звернути увагу замовнику при проведенні спрощеної закупівлі?

  Нова редакція ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає багато змін, які впливають на організацію закупівельних процесів в держустановах. 

  Багато запитань викликає поява спрощеної закупівлі. Замовники зобов’язані проводити її через електронну систему Prozorro. 

  Згідно закону спрощена закупівля – це придбання товарів, робіт чи послуг, з вартістю від 50 тис. грн. Також важливо, аби сума не перевищували “порогові” межі, а саме 200 тис. грн та 1,5 млн грн для робіт.*

  Фактично спрощена закупівля є аналогом допорогових закупівель. Досі замовники мали право просто публікували у системі звіти про укладені договори не проводячи закупівлі через систему. 

  Тепер же замість допорогових закупівель замовники мають проводити спрощену закупівлю. Відповідальною за організацію таких закупівель, відповідно до нової редакції закону є уповноважена особа. Тільки уповноважена особа має право проводити спрощені закупівлі з 19 квітня 2020 року. 

  З яких етапів складається спрощена закупівля?

  Оголошення закупівлі

  Замовник повинен оприлюднити в системі оголошення про проведення спрощеної закупівлі. Для цього він має заповнити відповідні поля і  завантажити проект договору. Останнє передбачено законом. 

  Додатково замовник може завантажувати вимоги до предмета закупівлі окремими файлами.

  Період уточнення 

  Під час періоду уточнення учасники можуть ставити запитання чи подавати вимоги. Мінімальнильний термін для уточнення інформації по закупівлі – 3 робочі дні. 

  Замовники повинні надавати відповіді на всі звернення протягом 1 робочого дня з моменту їх надходження. Якщо не буде відповіді – це вважатиметься порушенням закону. 

  Тільки в період уточнення замовники можуть вносити зміни до оголошеної закупівлі. Після цього необхідно продовжити період подання пропозицій не менше ніж на 2 робочі дні. 

  Зміни публікуються протягом 1 робочого дня з моменту прийняття рішення про їх внесення.

  Подання пропозицій

  Строк для подання пропозицій має складати не менше 5 робочих днів. Якщо по закінченню терміну буде подана тільки одна пропозиція, замовник може її розглянути і визначати учасника переможцем. 

  У разі подання двох і більше пропозицій стартує електронний аукціон.

  Електронний аукціон 

  Електронний аукціон відбувається на наступний робочий день після закінчення терміну подання пропозицій. Головна умова для його проведення – пропозицій від двох та більше учасників.

  Розгляд пропозицій

  Після закінчення аукціону система автоматично запропонує учасника з найнижчою ціною. У замовника є 5 робочих днів, щоб визначити його переможцем або відхилити. Якщо замовник відхиляє пропозицію, то впродовж 5 робочих днів він повинен розглянути пропозицію наступного учасника. 

  У разі визнання учасника переможцем, замовник має оприлюднити в системі повідомлення про намір укласти договір. Зробити це потрібно протягом 1 дня з моменту прийняття такого рішення. 

  Укладання договору

  Коли переможець визначений, замовник має не більше 20 днів, щоб укласти договір. З моменту його підписання протягом 3 робочих днів необхідно оприлюднити в системі договір і додатки.  

  Умови договору не повинні відрізнятися від змісту пропозиції учасника за результатами аукціону. 

  Що стосується змін до договору, то замовник протягом 3 робочих днів з моменту їх внесення  має оприлюднити зміни в системі.

  Публікація звіту про виконання договору є обов’язковою умовою. Тому замовники повинні опублікувати в системі звіт протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю, його виконання  або розірвання.

  Процедура проведення спрощеної закупівлі подібна до існуючої допорогової закупівлі. Тобто у замовників, які таким чином вже закуповували товари, послуги чи роботи, складнощів виникнути не повинно. Тим же, хто немає подібного досвіду – варто вже зараз спробувати провести закупівлю. Це допоможе опанувати інструмент до того, як вступить в дію нова редакція закону.  

  *Якщо замовниками є юридичні особи та суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, то для товарів і послуг – 1 млн грн, а робіт – 5 млн грн


  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (104)

  • Петро
   26 Березня 2020, 15:52

   Чи можна буде при спрощеній закупівлі вказувати конкретну назву предмета закупівлі: торгову марку, модель без слова еквівалент. Чи не буде це порушенням закону.

   Відповісти
  • Світлана
   10 Квітня 2020, 12:27

   Строк для подання пропозицій має складати не менше 5 робочих днів??

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    10 Квітня 2020, 17:55

    Так

    Відповісти
    • 12 Квітня 2020, 10:16

     але ще б уточнить – з дня оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі в електронній системі закупівель)

     Відповісти
     • Віта
      26 Грудня 2020, 16:02

      Підкажіть будь-ласка: спрощена закупівля- система обрала переможця але він відмовився, то замовник що має право робити: обирати наступного учасника, чи має право відмінити процедуру,??? Чому нерозглчнув другого учасника???

      Відповісти
      • Мисев Евгений
       29 Грудня 2020, 16:07

       Доброго дня.Переможця спрощеної закупівлі визначає не система, а замовник. Якщо переможець відмовляється від підписання договору, то замовник відхиляє його пропозицію та переходить до розгляду наступного учасника. Підстави для відміни спрощеної закупівлі зазначені у п.17 ст.14 ЗУ “Про публічні закупівлі”.

  • Олена
   10 Квітня 2020, 15:54

   Доброго дня, пїдка діть будь ласка, договора, які були вже заключенні потрібно закрити до 19.04.20? Сума договорів буде враховуватись до 50 тисяч по одному коду? Також мене цікавить договор який був підписаний по діючому закону ( наприклад комунальні чи поштові послуги)- який до 50 тисяч – було непотрібно оприлюднювати у системі!, а зараз?- звіт по його виконання требо буде завантажувати на прикінці року? І останнє – ті закупівлі які були заплановані в додатку до плану, але не були ще виконані – що з ними робити?, їх требо обнулити ? І з 19.04 розпочати новий план?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    10 Квітня 2020, 17:55

    Ні. З договорами працюєте як і працювали, закриваєте лише у разі потреби, тобто без прив’язки до дати – 19.04.20.
    Деталізуйте, будь ласка, запитання “Сума договорів буде враховуватись до 50 тисяч по одному коду?”.
    Якщо договір за одним кодом ДК, сума якого за рік не перевищує 50 тис. грн підписаний до 19.04.20, ви працюєте з ним по старій редакції Закону.
    Якщо договір підписаний за одним кодом ДК, сума якого за рік не перевищує 50 тис. грн з 19.04.20, вам необхідно керуватись вже новою редакцією Закону. Тобто обов’язково оприлюднювати в системі.
    Якщо станом на 19.04.20 у вас в системі є оприлюднені плани за якими ще не було здійснено закупівель, необхідно привести їх до ладу відповідно до нової редакції Закону. А як саме зробити це, “відредагувати” чи “скасувати” і оприлюднити новий план, ви вирішуєте на власний розсуд.

    Відповісти
  • Тетяна
   13 Квітня 2020, 10:21

   Що робити, якщо не має жодного учасника?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    13 Квітня 2020, 17:19

    Якщо немає жодного учасника, замовник вдруге проводить спрощену закупівлю (по аналогії із відкритими торгами). В разі, якщо закупівля двічі неуспішна – можна укласти прямий договір. Зі свого боку радимо в таких випадках аналізувати причини неуспішної закупівлі – можливо, це некоректно визначена очікувана вартість, або складні умови закупівлі і т.д. Це бажано робити задля подальшої роботи над помилками.

    Відповісти
  • Наталія
   13 Квітня 2020, 14:25

   Доброго дня. Замовник (Орган місцевого самоврядування), чи вірно я зрозуміла, що зі вступом в силу нового закону ми маємо публікувати всі без виключення укладені договора на закупівлю послуг , товарів , що не перевищують межі 50 тис.грн теж саме стосується і робіт в ЕСЗ?

   Відповісти
  • Кадацький Микола
   21 Квітня 2020, 8:16

   Що робити, якщо спрощена закупівля не відбулася? Якщо повторно не вібулася, і т.д.?

   Відповісти
   • Анна
    21 Квітня 2020, 14:09

    13 Квітня 2020, 17:19 Якщо немає жодного учасника, замовник вдруге проводить спрощену закупівлю (по аналогії із відкритими торгами). В разі, якщо закупівля двічі неуспішна – можна укласти прямий договір.

    Відповісти
   • Оксана
    21 Квітня 2020, 14:43

    Згідно закону Оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору про закупівлю – не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій, а період уточнень – не менше 3 роб.дні, і строк подання пропозицій не менше 5 роб.дні з дня оприлюднення оголошення. Чи правильно розуміється, що строк подання пропозицій не може бути більше 3 роб.дні, за умови що період уточнень теж 3 робочі дні?

    Відповісти
    • Тетяна
     26 Грудня 2020, 1:45

     Коротче кажучи, при публікації спрощеної закупівлі відразу завантажуєте оголошення, ТД (за бажанням), окремо проєкт договору. Ставите мінімум 3 р.д. уточнення та мінімум 3 р.д. подання пропозицій – так буде максимально правильно. Максимальних меж даних періодів в Законі немає, але будьте розумні – це ж спрощені закупівлі навіть без ТД. Цих 3+3 більш ніж вистачить

     Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:17

    Якщо спрощена закупівля не відбулась, необхідно оголошувати ще раз спрощену закупівлю. Якщо спрощена закупівля не відбулась вдруге, у замовника є змога, як виключення, укласти прямий договір та оприлюднити в системі звіт про договір про закупівлю.

    Відповісти
    • ОЛЕНА
     24 Червня 2021, 16:58

     Чи є терміни для заключення прямого договору, якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників.

     Відповісти
  • Анна
   21 Квітня 2020, 14:07

   Скажіть будь ласка. С початку року була проведена закупівля на 35 тис.грн. Зараз потрібно по тому ж самому коду ДК провести аналогічну закупівлю на суму 30 тис.грн. Чи потрібно проводити спрощену процедуру або ж можна оприлюднити звіт про укладений договір? Та взагали, якщо протягом року виникає необхідність за одним й теж самим кодом ДК робити декілька закупівель меньш ніж 50 тис.грн кожна, але загалом за рік очікуваною вартістю від 50 до 200 тис.грн, чи укладати звіти або проводити спрощені процедури (починаючи з другої закупівлі). При тому застосувати ч.7 ст.3 Закону немає підстави.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:33

    Якщо у вас ця закупівля була запланована, то ви не можете укласти звіт про договір про закупівлю (якщо ваша ситуація не підпадає під виключення) так як сума буде вже більше 50 тис. грн і вам необхідно відкоригувати план відповідно до нової редакції Закону “Про публічні закупівлі”. У разі якщо це додаткові кошти, які вам виділили позапланово, то це вважатиметься вже новим предметом закупівлі. Якщо ви на етапі планування розумієте, що протягом року, сума закупівель за 1 кодом ДК перевищує 50 тис. грн, вам необхідно вже 1 закупівлю проводити як спрощену.

    Відповісти
  • Володимир
   21 Квітня 2020, 16:26

   Працівник з класифікацією Бакалавр – може бути Уповноваженою особою?

   Відповісти
   • Ніна
    22 Квітня 2020, 16:34

    Добрий день! 22.04.2020 р. укладений договір на придбання товару на суму 3600,00 грн. Як його провести на майданчику?

    Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:22

    Уповноважена особа обов’язково повинна мати вищу освіту. Питання освіти регулюється ЗУ “Про освіту” та “Про вищу освіту”. Відповідно до ЗУ “Про вищу освіту”, бакалавр – це перший рівень вищої освіти, тому так.

    Відповісти
  • Ніна
   22 Квітня 2020, 16:36

   Добрий день! 22.04.2020 р. укладений договір на придбання товару на суму 3600,00 грн. Як його провести на майданчику?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    23 Квітня 2020, 17:41

    Для цього вам необхідно спочатку опублікувати план, а лише після цього публікувати звіт про договір про закупівлю. Як це зробити, ви можете дізнатись з наших інструкцій:
    план
    звіт

    Відповісти
  • Андрій
   27 Квітня 2020, 15:58

   Чи потрібно проводити спрощену закупівлю на послуги з ремонту і тех. обслуговування автотранспорту, за одним кодом класифікатора , якщо кошторис на початку року заплановано на 120 тис. грн., закупівлю необхідно проводити на всю суму, чи по факту виконаних робіт (5000, 25000, 55000) )

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    28 Квітня 2020, 15:11

    Якщо ви плануєте укласти один договір на загальну суму – то необхідно провести одну закупівлю, і в договорі прописати, яким чином буде здійснюватись оплата. Якщо договорів буде декілька – необхідно проводити спрощену процедуру щодо кожного договору окремо.

    Відповісти
  • Юлія
   27 Квітня 2020, 21:04

   Добрий день! Який період оскарження у спрощеній закупівлі після підтвердження переможця? Через скільки днів можна укладати договір?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Квітня 2020, 17:01

    Закон не передбачає термін на оскарження, тобто договір можна підписувати одразу після обрання переможця. проте, в системі після оприлюднення повідомлення про намір укласти договір розпочнеться період оскарження (протягом 2-х робочих днів учасники зможуть відправляти вимоги до замовника) і в цей період буде технічно неможливо оприлюднити договір. Тому після обрання переможця бажано зачекати 2 робочі дні, а вже потім підписувати договір.

    Відповісти
    • Наталія
     29 Травня 2020, 11:33

     а якщо в мене майданчие Е-тендер не ставить терміну на оскарження і дає змогу опублікувати Договір по спрощеній закупівлі, то чи потрібно чекати 2 роб.дні?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      1 Червня 2020, 17:31

      Ви звертаєтесь до представників майданчику Zakupki.Prom.ua. Щоб дізнатись, як працює функціонал E-тендеру, зверніться, будь ласка, до представників відповідного майданчика.

      Відповісти
    • Анастасія
     7 Липня 2020, 17:22

     Доброго дня. А які кінцеві строки для підписання договору ? 20 робочих чи календарних днів?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      7 Липня 2020, 17:56

      20 календарних днів. Якщо в законі немає примітки про робочі дні, мається на увазі календарні.

      Відповісти
  • Ірина
   6 Травня 2020, 19:43

   Підскажіть будь-ласка, як в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі зазначити п2.ст 41 Закону Переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати: 1) відповідну інформацію про право підписання договору про закупівлю; 2) копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації/оголошенні про проведення спрощеної закупівлі чи вимагалося замовником під час переговорів у разі застосування переговорної процедури закупівлі. Чи яка взагалі процедура?Учасник надає ці документи у паперовому вигляді до договору чи він закидає їх до цінової пропозиції?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    12 Травня 2020, 17:17

    Справа в тому, що Закон не передбачає, в який спосіб переможець повинен надати ці документи.

    Відповісти
  • Наталія
   14 Травня 2020, 13:40

   Доброго дня. чи сумується сума по кодам ДК 021:2015? Наприклад в нас є на даний момент 30000,00 грн проводимо допорогову закупівлю, а в кінці року можуть добавити ще 30000,00 .Я к нам правильно зробити?Теж буде допорогова? на даний час ми не знаємо чи нам будуть виділяти кошти.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    22 Травня 2020, 17:39

    Якщо на початок року ви передбачаєте, що сума закупівлі, яку ви плануєте витратити – більше 50 000 грн, то необхідно кожну закупівлю проводити як “спрощену”. Якщо у вас буде обґрунтоване пояснення, що початково ви передбачали лише 30 тис, а потім ви отримали додаткові кошти чи виникла непередбачена потреба – то ця додаткова сума може вважатися новим предметом закупівлі, яку можна оприлюднити як звіт про договір про закупівлю. Детальніше в роз’ясненні Мінекономіки від 14.09.2016 №3302-06/29640-06.

    Відповісти
  • Гуля
   19 Травня 2020, 10:09

   доброго дня. Потрібен протокол для оголошення спрощенної закупівлі.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    21 Травня 2020, 17:32

    В даному випадку, закупівлю може оголошувати лише Уповноважена особа. З прикладами протоколів УО ви можете ознайомитись на інформаційному порталі Прозорро за посиланням.

    Відповісти
  • лана
   20 Травня 2020, 17:44

   Доброго дня. Чи можна просте роз’яснення щодо проведення спрощених процедур закупівлі (а саме: коли подавати оголошення, скільки часу чекати і що потім робити). Дякую

   Відповісти
  • Марія
   21 Травня 2020, 14:56

   Замовник прийняв рішення, щодо відміни спрощеної процедури на закупівлю робіт із капітального ремонту приміщень ренгенкабінету, у зв’язку із відсутністю подальшої потреби у закупівлі, в зв’язку із тим, що вимоги щодо предмету закупівлі підлягають коригуванню. Якщо спрощена процедура була відмінена 2 рази, чи можна пройти до переговорної процедури?

   Відповісти
  • Гуля
   31 Травня 2020, 18:34

   доброго дня. Якщо сума є меншою за 50 тис, то оголошення треба підписувати уповноважною особою?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    3 Червня 2020, 17:16

    Закупівлями, сума яких не перевищує 50 тис. грн протягом року за одним кодом ДК 021:2015, можуть займатись як уповноважені особи так і члени тендерного комітету.

    Відповісти
  • Ольга
   15 Червня 2020, 13:15

   Доброго дня, відбулася спрощена закупівля, пропозиції подав один учасник, чи можна його визнавати переможцем, чи потрібно оголошувати нову закупівлю?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    19 Червня 2020, 14:21

    Відповідно до абзацу 2 частини 8 статті 14 “У разі якщо була подана одна пропозиція, електронна система закупівель після закінчення строку подання пропозицій автоматично переходить до етапу розгляду на відповідність умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі пропозиції учасника”.Таким чином, якщо у спрощеній закупівлі прийняв участь лише один учасник, замовник переходить до розгляду його пропозиції і оголошувати нову закупівлю не потрібно.

    Відповісти
    • Юлія
     15 Грудня 2020, 18:20

     Скільки я маю днів на визначення переможця,якщо був 1иучасник?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      16 Грудня 2020, 18:44

      Строк розгляду пропозиції учасника не повинен перевищувати п’ять робочих днів.

      Відповісти
  • Ольга
   15 Червня 2020, 17:24

   Доброго дня! Рішенням про міський бюджет на 2020 рік головному розпоряднику бюджетних коштів надано призначення для капітального ремонту спортивного майданчика у сумі 100 000 грн. Головний розпорядник бюджетних коштів виготовив проектно-кошторисної документацію, вартість робіт складає 250 000 грн. До 19 квітня 2020 року укладено договір на виконання робіт. Рішенням міської ради про уточненні міського бюджету у червні місяці додаткого надають 150 000 грн для повного виконання вартості робіт згідно проектно-кошторисної документації. Чи може головний розпорядник коштів укласти прямий договір у сумі 150 000 грн із виконавцем робіт, так як виконання робіт по першому договору закінчено? Чи обов’язково проводити спрощену процедуру закупівлі?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    24 Червня 2020, 16:37

    Якщо сума перевищує 50 тисяч гривень – потрібно проводити спрощену закупівлю. Уникнути проведення спрощеної закупівлі та підписати прямий договір можна у випадках, які перелічені в ч.7 ст. 3 Закону України “Про публічні закупівлі”.

    Відповісти
  • Світлана!
   17 Червня 2020, 11:38

   Доброго дня! Якщо пропозицію надав тільки один участник! Я заключаю з ним договір чи рахувати торги такими що невідбулись, бо 1 пропозиція? Дякую

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    19 Червня 2020, 14:26

    Якщо закупівля спрощена чи допорогова, то 1 пропозиції достатньо для того, щоб закупівля відбулася.

    Відповісти
  • Марина
   21 Червня 2020, 11:56

   Доброго дня!!!Послуги з поточного ремонту,як проводити,що потрібно публікувати в оголошенні?Які коли?Дефектний акт від кошторис?І що робити коли потім виникнуть додаткові послуги та зросте сума договору,що неможливо передбачити при початку процедури?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    24 Червня 2020, 16:28

    Який у вас планується тип процедури закупівлі?

    Відповісти
  • Наталія
   25 Червня 2020, 11:15

   спрощену закупівлю може провести тендерний комітет,якщо ще немає уповноваженої особи

   Відповісти
  • ольга
   26 Червня 2020, 9:59

   Якщо було закуплено обладнання ( якій є в переліку Постанови) по программі спрощених закупівель COVID чі мож купувати тести для ць

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Червня 2020, 17:54

    Конкретизуйте, будь ласка, ваше питання.

    Відповісти
  • ольга
   26 Червня 2020, 10:30

   Чи мае право мед.установа закупати росхідний материал (реактиви для проведення аналізу методом IFA) як закупівлю для запобігання COVID 19 (укласти договір без проведення торгів, з публікацією звітау про укладення договіру). Якщо сам аналізатор IFA включен до переліку товарів, які можно закупати на ліквідіцію коронавірусу COVID 19

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Червня 2020, 17:53

    Якщо цей розхідний матеріал включений до переліку товарів у 225 постанові – тоді можна закуповувати. Якщо ж до переліку він не входить – краще звернутися з таким запитанням до Мінекономіки.

    Відповісти
  • Софія
   1 Липня 2020, 18:02

   При проведені спрощеної закупівлі переможець надає цінові пропозиції які вказує на початку аукціону. В кінці аукціону ціна істотно зменшується. Яку ціну брати до уваги?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    6 Липня 2020, 17:10

    До уваги потрібно брати цінову пропозицію учасника, яка відображена на кінець проведення аукціону.

    Відповісти
  • Марія
   6 Липня 2020, 10:32

   Чи можна закупити Аналізатор імуноферментний автоматичний вартість 1200000,00 по закупівлі відповідно до постанов про ковід, в пеперіку вказано набір обладнання чи проводити відкритими торгами

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    10 Липня 2020, 10:05

    Якщо ваш товар є в переліку, який визначений Постановою №225 КМУ, ви можете закупити його прямим договором в незалежності від вартості.

    Відповісти
  • Тетяна
   9 Липня 2020, 10:18

   Дякую

   Відповісти
  • Юлія
   18 Липня 2020, 0:37

   Якщо у замовника на початку року був укладений договір на 600000грн на роботи без процедури закупівлі. А зараз хоче додатковою угодою збільшити суму договору на 100тис. Чи потрібно застосовувати спрощену процедуру

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    24 Липня 2020, 16:56

    Оскільки у вас виникла нова потреба закупівлі робіт, то радимо провести нову закупівлю.
    Так як вартість закупівлі становить більше 50 тис. грн., відповідно до нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі” вам необхідно провести спрощену закупівлю.

    Відповісти
  • Наталія
   18 Липня 2020, 15:00

   Підкажіть будь-ласка як необхідно вчинити. Ми провели 2 рази спрощену процедуру по закупівлі послуг по водопостачанню та водовідведенню, які є монополістами в нашому райні. Як нам підписати договір.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    24 Липня 2020, 16:56

    Уточніть, будь ласка, обидві закупівлі не відбулися у зв’язку з тим, що не було пропозицій?

    Відповісти
  • Олег
   4 Серпня 2020, 12:05

   Скажіть будь ласка! Якщо на момент проведення процедури спрощеної закупівлі був закинутий проект договору з деякими неточностями! Наприклад на першій сторінці було вказане інше місто! А в деяких рядках було прописано не роботи а послуги! Хоча закупівля проводилась як закупівля робіт! І ці недоліків були зауважені уже після завершення закупівлі! Як вчиняти в цьому випадку?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    5 Серпня 2020, 17:53

    Згідно ч. 4 ст. 41 Закону України “Про публічні закупівлі” умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону. Якщо постачальник готував тендерну документацію згідно проекту договору, то підписати договір з новими умовами ви не можете.Також ви на власний розсуд вирішуєте, чи скасовувати дану закупівлю для уникнення зауважень від контролюючих органів.

    Відповісти
    • Олег
     5 Серпня 2020, 23:56

     Які зауваження в контролюючих органів можуть бути і чим це загрожує?

     Відповісти
     • Мисев Евгений
      13 Серпня 2020, 9:44

      Ми не є перевіряючим органом, тому не можемо трактувати цю ситуацію як порушення і описати можливу відповідальність.
      Замовник має право вносити зміни до оголошення про проведення спрощеної закупівлі або вимог до предмета закупівлі до початку строку подання пропозицій. Зміни, що вносяться замовником, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у вигляді нової редакції документів. На момент підписання договору немає можливості вносити зміни.

      Відповісти
  • Олег
   4 Серпня 2020, 12:07

   Чи можна їх усувати на момент підписання договору? Чи для цього потрібно вчиняти по іншому?

   Відповісти
  • Андрій
   17 Серпня 2020, 12:55

   що буде якщо вибрати допорогову закупівлю замість спрощеної ? Чи можна буде залишити все як є та підписати договір?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    19 Серпня 2020, 17:35

    Допорогова закупівля не регулюється Законом України “Про публічні закупівлі” і використовується звичайними замовниками для закупівель до 50 тис. грн., та замовниками, що не потрапляють під дію Закону. Якщо ваша закупівля не потрапляє під вищевказані випадки, то Закон зобов’язує проводити спрощену закупівлю.
    Спрощена закупівля використовується:
    – для звичайних замовників, якщо вартість предмета закупівлі товарів і послуг більша або дорівнює 50 тис. грн. і менша ніж 200 тис. грн., а робіт – 1,5 млн. грн;
    – для юридичних осіб, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання, якщо вартість предмета закупівлі товарів і послуг більша або дорівнює 50 тис. грн. і менша ніж 1 млн. грн., а робіт – 5 млн. грн.
    Неправильний вибір типу закупівлі може призвести до зауважень від контролюючих органів. Тому, з урахуванням вищезазначеного, радимо вирішити, чи скасовувати дану закупівлю.

    Відповісти
  • Андрій
   17 Серпня 2020, 12:56

   що буде якщо вибрати допорогову закупівлю замість спрощеної ?

   Відповісти
  • Леся
   2 Вересня 2020, 10:37

   якщо спрощена процедура два рази не відбулася чи можна укласти прямий договір але на більшу ціну ніж було оголошено

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    4 Вересня 2020, 14:59

    Відно п.1 ч.7 ст.3 у випадку, якщо двічі було відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників, ви можете укласти договір з будь-яким учасником поза системою та опублікувати в системі звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
    В Законі не вказано, що ціна не може змінюватись. Лише зазначено, що вимоги до предмета закупівлі та до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були у спрощеній закупівлі.

    Відповісти
  • Ірина
   21 Грудня 2020, 12:17

   Оголошено спрощену закупівлю. Був один учасник, пропозиція якого відхилена. Потрібно повторно оголошувати спрощену закупівлю чи можна прямий договір?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    24 Грудня 2020, 16:27

    Згідно п.1 ч.7 ст.3 замовник може укласти договір з будь-яким учасником поза системою та опублікувати в системі звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель лише у випадку, якщо двічі було відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників.
    При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю.
    Враховуючи сказане, вам необхідно повторно провести спрощену закупівлю.

    Відповісти
  • Светлана
   12 Січня 2021, 20:34

   Добрый день. Подскажите дополнительно файлом надо размещать объявление про упрощённую закупку?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    14 Січня 2021, 18:41

    Ми рекомендуємо самостійно завантажувати форму оголошення, що містить всю інформацію відповідно до ч.3, ст. 14 ЗУ “Про публічні закупівлі”.

    Відповісти
  • Аліна
   13 Січня 2021, 10:29

   Коли дозволяється заключати договір останнньої надії?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    14 Січня 2021, 18:40

    Постачальником останньої надії є “Укрінтеренерго”. На їхньому сайті за посиланням описані випадки, коли можна підписувати відповідний договір.

    Відповісти
   • Мисев Евгений
    15 Січня 2021, 18:44

    Постачальником останньої надії є “Укрінтеренерго”. На їхньому сайті на посиланням описані випадки, коли можна підписувати відповідний договір.

    Відповісти
  • Наталія
   13 Січня 2021, 11:55

   Доброго дня. Провели спрощену закупівлю, вийшов один учасник, з ним заключили договір та він привіз неякісну продукцію. Чи можемо ми оголосити нову спрощену закупівлю за даним предметом, поки ще не розірвали договір чи вже потрібно проводити тендер?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    14 Січня 2021, 18:40

    Залежить від того, звідки будуть взяті кошти на нову закупівлю. Наскільки я розумію, договір все ж таки буде розірвано, а невикористанні кошти по цьому договору будуть направленні на нову закупівлю. Якщо це так, у роз’ясненні Мінекономіки №3304-04/54160-06 розглянуто як діяти при “розірванні договору про закупівлю та необхідності здійснення нової закупівлі”. Вид закупівлі у такому випадку визначається відповідно до суми невикористаних коштів. Тобто, якщо така сума для товарів знаходиться в межах від 50 до 200 тисяч гривень (до 1 млн для монополістів) – ви можете ще раз проводити спрощену закупівлю.

    Відповісти
   • Мисев Евгений
    15 Січня 2021, 18:43

    Залежить від того, звідки будуть взяті кошти на нову закупівлю. Наскільки я розумію, договір все ж таки буде розірвано, а невикористанні кошти по цьому договору будуть направленні на нову закупівлю. Якщо це так, у роз’ясненні Мінекономіки №3304-04/54160-06 розглянуто як діяти при “розірванні договору про закупівлю та необхідності здійснення нової закупівлі”. Вид закупівлі у такому випадку визначається відповідно до суми невикористаних коштів. Тобто, якщо така сума для товарів знаходиться в межах від 50 до 200 тисяч гривень (до 1 млн для монополістів) – ви можете ще раз проводити спрощену закупівлю.

    Відповісти
  • Юлія
   18 Січня 2021, 16:07

   Дивно, чому не написано, що спочатку потрібно опублікувати ПЛАН на проведення спрощеної закупівлі, а вже далі – по списку. В законі прописано, що кінцевий строк подання пропозиції – не менше ніж п’ять робочих днів з ДНЯ ОПРИЛЮДЕННЯ ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ. Часто виникає в уповноважених осіб не розуміння, від якої дати відраховувати ці 5 робочих днів. В основному рахують від закінчення періоду уточнень.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    22 Січня 2021, 17:23

    До будь-якої закупівлі дійсно спочатку має бути створений план. Про плани є окрема інструкція. Щодо строку подання пропозицій, в п. 9 ч. 3 ст. 14 Закону зазначено, що строк для подання пропозицій не може бути менше ніж п’ять робочих днів з дня оприлюднення оголошення. Але водночас, строк для подання пропозицій технічно починається після завершення періоду уточнень, а не з дня оголошення.
    З приводу цього питання є лист-роз’яснення від Мінекономіки № 3304-04_28729-06 від 05.05.2020, де зазначено, що тривалість періоду уточнень та подання пропозицій сумарно має бути не менше ніж 6 робочих днів з дня оголошення.
    Зважаючи на всі вищезазначені нюанси, замовнику потрібно самостійно прийняти рішення, як рахувати кінцевий строк для подання пропозицій. Ми радимо зазначати 5 робочих днів окремо для періоду подання пропозицій, щоб убезпечити себе від запитань від контролюючих органів.

    Відповісти
  • evgeshanik@ukr.net
   28 Січня 2021, 22:35

   Доброго дня! Будь ласка допоможіть: перший раз оголошено спрощену закупівлю – процедура відмінена у звязку з відсутністю учасників. Оголошуємо другу спрощену процедуру – один учасник, пропозицію було відхилено у зв’язку з невідповідністю. Чи має право укладати прямий договір?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    1 Лютого 2021, 18:41

    Доброго дня! Відповідно до ч.7 ст.3 Закону можна укласти прямий договір у випадку,якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. По другій закупівлі у вас є учасник. Якщо ви його відхиляєте, ви не можете робити прямий договір мотивуючи це саме тим, що у вас при перших двох закупівлях учасників не було.

    Відповісти
  • 29 Січня 2021, 13:45

   Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи можливо укласти прямий договір відповідно до ч. 7 ст. 3 Закону, якщо спрощена закупівля двічи була відмінена у зв’язку з відхиленням пропозицій учасників, як таких, що невідповідають умовам оголошення.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    1 Лютого 2021, 18:40

    Доброго дня! Відповідно до ч.7 ст.3 Закону можна укласти прямий договір у випадку,якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників.
    Тому, якщо у вас були учасники і ви їх відхилили, то не можна робити прямий договір з підстави, про яку ви запитуєте.

    Відповісти
  • Светлана Ч
   17 Лютого 2021, 16:03

   Добрий день, у мене питання – чи може початкова заявка учасника в аукціоні спрощеної закупівлі бути меншою ніж подана ним цінова пропозиція , наприклад сума цінової пропозиції 49296 грн., а початкова заявка 48000 грн. Чекаю відповідь, дякую!

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    18 Лютого 2021, 17:47

    Добрий день. Якщо ви маєте на увазі цінову пропозицію, яку завантажує учасник у вигляді файлу – то може бути така ситуація, що учасник в документі прописав одну суму (49296 грн.) , а технічно в електронній формі – в полі, де зазначається сумма – вказав інше число (48000 грн). Але головне , що потрібно враховувати, що сума договору не повинна відрізнятись від ціни пропозиції учасника за результатами аукціону. Детальніше, як відбувається аукціон, можна прочитати за посиланням.

    Відповісти
  • Галина
   26 Лютого 2021, 6:57

   Не можу зрозуміти щодо строку оприлюднення оголошеня про спрощену закупівлю

   Відповісти
  • Татьяна
   24 Березня 2021, 0:16

   Пiдскажить будь-ласка, як Бути в такiй ситуацii. На початку року був опублiкован договiр без використання ел.системи закупiвлi на суму 24000 грн. один постачальник ел.енергii, зараз потрiбно опублiкувати договiр з iншим постачальник ел.енергii на суму 30000 грн. Це буде уже спрощена процедура закупiвлi, Чи все закупiвля без використання електроноi системи

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    25 Березня 2021, 18:43

    Якщо ваша закупівля не підпадає під будь-яке із виключень, зазначених у ч. 7 ст. 3 ЗУ “Про публічні закупівлі”, то так, вам потрібно проводити спрощену закупівлю. Вартісні межі спрощеної закупівлі визначені п. 5 ч. 2 ст. 4 цього Закону.

    Відповісти
  • vkb-2014_5ukr.net
   29 Березня 2021, 14:42

   Доброго дня! Скажіть будь ласка чи можна на зекономлені гроші продовжити роботи (за цим же кодом)прямим договором чи потрібно робити спрощену закупівлю? Дякую!

   Відповісти
  • vkb-2014_5@ukr.net
   29 Березня 2021, 14:45

   Доброго дня! Скажіть будь ласка чи можна на зекономлені гроші продовжити роботи (за цим же кодом)прямим договором чи потрібно робити спрощену закупівлю? Дякую!

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Березня 2021, 17:20

    Добрий день. Згідно з роз’ясненням Мінекономіки вид закупівлі визначається відповідно до суми зекономлених коштів без урахування обсягів закупівель за аналогічним предметом закупівлі. Тобто, якщо ви, наприклад, в результаті проведення процедури закупівлі зекономили суму до 50 тисяч гривень, ви можете укласти прямий договір і опублікувати в системі звіт. Але звертаємо вашу увагу, що роз’яснення Мінекономіки носять виключно рекомендаційний та інформативний характер.

    Відповісти
  • 27 Квітня 2021, 16:53

   Доброго дня! Що робити в випадку, коли не встигли відповісти протягом одного робочого дня на запитання в спрощеній закупівлі через те, що питання були задані в день початку прийому пропозицій? Закупівля не зупинилась. Відміняти теперь закупівлю?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    29 Квітня 2021, 17:06

    Добрий день. По Закону замовник дійсно має відповісти на запитання протягом 1 робочого дня. При цьому, технічна реалізація дозволяє відповідати тільки до початку періоду прийому пропозицій. Рішення про скасування ви приймаєте самостійно, проте повторне оголошення закупівлі не дасть 100% гарантії, що ситуація не повториться. Технічно дана ситуація не вплине на перебіг закупівлі і ви зможете її успішно завершити. Якщо раптом до вас виникнуть питання, чому ви не відповіли на звернення від учасника, ви можете звернутися з листом до ДП “ПРОЗОРРО” для отримання письмового підтвердження щодо технічної реалізації.

    Відповісти
  • ОЛЕНА
   24 Червня 2021, 16:31

   Чи є терміни для заключення прямого договору, якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників.

   Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми