• Як замовнику перевірити постачальника

  Доброчесність постачальника – запорука плідної співпраці та успішної закупівлі. Щоб не підписати договір з ненадійним партнером, рекомендуємо аналізувати поведінку постачальника під час участі у інших закупівлях за допомогою Публічного модулю аналітики BI ProZorro.


  Матеріал публікується у партнерстві з платформою громадського контролю держзакупівель DOZORRO


  Щоб проаналізувати постачальника, вам знадобляться листи «Карточка учасника пропозиції» та «Карточка учасника: договори».

  Як замовнику перевірити учасника

  Виберіть постачальника для аналізу

  Заходьте на лист “Карточка учасника” та у колонці “Назва/код учасника” введіть ЄДРПОУ постачальника та застосуйте фільтр.

  Як замовнику перевірити учасника

  Таким чином ви побачите дані щодо поданих цінових пропозицій учасника, у тому числі розподіл цінових пропозицій за статусом (доля виграшних, відхилених та ін.).

  Також у вас є можливість обирати інші розрізи аналізу, зокрема подивитися конкурентів даного учасника. Обираємо вкладку конкурентність і бачимо усіх конкурентів нашого учасника, які коли-небудь приходили на аукціони разом з учасником. Це дозволить зрозуміти основних гравців даного товарного ринку, дозволить вивчити практику участей нашого учасників, а можливо навіть виявити змову між учасниками, наприклад виявлення статистів.

  Аналізуємо співпрацю учасника з організаторами

  Аналіз співпраці дасть можливість побачити, з ким саме працює даний учасник по конкретному організатору, або по ієрархії організаторів. Та врешті решт зрозуміти з ким працює учасник, чи є в нього змова з певними організаторами, чи він чесно працює на ринку публічних закупівель.

  Як замовнику перевірити учасника

  Щоб почати аналіз, вам потрібно перейти на лист «Карточка учасника(договори)». Впевніться, що при переході збереглася вибірка по цікавому вам учаснику.

  На листі Карточка учасника (договори) з’явиться можливість побачити дату реєстрації компанії – це один із критеріїв, за якими можна зрозуміти рівень відповідальності постачальника. Постачальники, які вже багато років на ринку, мають підвищений рівень довіри, тому у більшості випадків зобов‘язання будуть виконувати без нарікань та не порушуючи умови договору.

  Переходимо до аналізу договорів

  Щоб визначити рівень надійности партнера, можна переглянути його попередні розірвані договори та причини їх розірвання.

  Як замовнику перевірити учасника

  Вибірка буде проходити у декілька етапів:

  1) Обираємо статус “розірвані”

  2) Обираємо відповідального за розірвання

        Якщо відповідальний постачальник, то будуть запропоновані варіанти:

  • за ініціативою постачальника, де постачальник сам визнав відмову від виконання умов договору
  • замовник засвідчив факт порушення умов договору постачальником

       Якщо відповідальний замовник, то будуть запропоновані варіанти:

  • за ініціативою
  • за визначенням замовником факту ситуації, яка призвела до розірвання договору

  УВАГА! Інформація щодо статусу договору формується на основі введених даних замовником у систему ProZorro.

  Після застосування вибірки, ви можете оцінити динаміку в часі по обраному статусу договору, так безпосередньо ознайомитися з самим договором в статусі «Розірвані» перейшовши на вкладку «Договори».

  Як замовнику перевірити учасника

  Якщо вам необхідно відслідкувати, з ким із організаторів найбільше було таких договорів – перейдіть на вкладку «Організатори» і перегляньте перелік організаторів, які зазначили причину розірвання договору невиконання умов договору.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.