• Як взяти участь у тендері

  Публічні тендери Prozorro – це додаткова можливість бізнесу розширити ринок збуту товарів чи послуг та збільшити продажі. Прочитайте цю статтю до кінця, і ви дізнаєтеся, як взяти участь у тендері, що для цього потрібно та інші важливі нюанси.  

  Існують багато видів державних закупівель, але їх можна поділити на дві групи:

  1. закупівлі, які обов’язково проводяться з використанням системи Prozorro (наприклад, відкриті торги, спрощена закупівля, допорогова закупівля, конкурентний діалог та інші); 
  2. закупівлі, які за бажанням замовника або на законних підставах можуть проводитися без використання системи Prozorro (наприклад, переговорна процедура) 

  З особливостями участі у конкретній процедурі закупівлі ви можете ознайомитися в окремих інструкціях, перелік яких знаходиться за цим посиланням

  Учасники тендеру

  Державний замовник – державне підприємство, установа чи організація, яка закуповує для своїх потреб товари, послуги, роботи. 

  Постачальник – комерційна компанія, яка виробляє чи продає товари, надає послуги або виконує певні види робот. 

  Лайфхак: перед тим, як брати участь у тому чи іншому тендері, подивіться відгуки про державного замовника та його рейтинг. Це надасть вам додаткову інформацію про надійність та порядність потенційного контрагента. 

  Що необхідно, щоб взяти участь у тендері

  1. Зареєструйтеся на майданчику Zakupki.Prom.ua. Це швидко та безкоштовно. Ви отримаєте особистий кабінет для зручної та ефективної роботи із закупівлями.

  Ми підготували коротке відео, щоб допомогти вам легко зареєструватися.

  2. Підтвердіть свою електронну пошту. Після того, як ви зареєструвалися, на вказану пошту вам прийде лист-повідомлення. Відкрите його та перейдіть за посиланням, яке там буде.

  Навіщо це потрібно? У такому разі ви будете отримувати на електронну пошту нові тендери, а також важливі повідомлення стосовно перебігу тендеру, в якому ви берете участь. 

  Наприклад, державний замовник помітив у вашій тендерній пропозиції помилку та згідно із Законом надав вам 24 години на виправлення помилки. У такому разі ви отримаєте повідомлення в особистому кабінету та на електронну пошту. Але, якщо ваша електронна пошта не підтверджена, то відповідно ви не отримаєте повідомлення.  

  3. Налаштуйте підписку на тендери. Щодня в електронній системі публічних закупівель Prozorro з’являються нові тендери. Але постійно шукати вручну актуальні для себе закупівлі вимагає певних зусиль та часу.

  Тому більш ефективно буде один раз налаштувати підписку та отримувати перелік нових тендерів за обраними критеріями на електронну пошту. Це значно зручніше.

  4. Активуйте особистий кабінет. Активувати означає зробити оплату (перший раз – обов’язково з розрахункового рахунку компанії, яку ви зареєстрували). Внесені кошти ви зможете використовувати для участі у тендерах. Більш детально про це читайте  цьому матеріалі. 

  Після вищезазначених трьох кроків ви зможете брати участь в тендерах Prozorro. Але ми рекомендуємо зробити ще одну важливу річ. 

  Щоб кожного разу не заходити на майданчик та не шукати потрібні тендери вручну, краще один раз налаштувати підписку. Система сама буде формувати для вас перелік тендерів за обраними критеріями та відправляти на електронну пошту.

  Більш детально про те, як налаштувати підписку, читайте у цьому матеріалі.   

  Чи може взяти участь у тендері фізична особа

  Іноді у початківців в тендерах виникає таке запитання: чи можна взяти участь в тендерах Prozorro, не маючи зареєстрованої форми підприємницької діяльності (ФОП, ТОВ тощо). 

  Закон України “Про публічні закупівлі” прямо не забороняє участь в тендерах фізичним особам. Це в теорії. Але на практиці виходить, що мати зареєстровану форму підприємницької діяльності все ж потрібно. Тому що зазвичай у складі тендерної пропозиції необхідно докласти певні довідки чи документи, які у фізичної особи просто можуть бути відсутні. Наприклад, підтвердження наявності матеріально-технічної бази чи кваліфікації персоналу. 

  Проведення торгів та визначення переможців

  Кожен вид закупівлі складається з певних етапів. Наприклад, відкриті торги мають таку послідовність етапів.

  На етапі “Прийом пропозицій” державний замовник отримує від постачальників тендерні пропозиції. Далі у зазначений день та час відбувається електронний аукціон. Перемагає у ньому той, хто запропонує найнижчу ціну. 

  Але перемога в аукціоні ще не означає укладання договору. Тому що після аукціону відбувається кваліфікація. Тобто державний замовник аналізує відповідність тендерній пропозиції вимогам закупівлі. 

  Закон України “Про публічні закупівлі” регламентує випадки, коли державний замовник має підстави відхилити тендерну пропозицію (дискваліфікувати учасника). 

  Якщо переможець аукціону успішно проходить кваліфікацію, тоді замовник оголошує його переможцем. Протягом наступних 10 календарних днів інші учасники тендеру можуть оскаржити рішення замовника. Якщо цього не відбувається, тоді замовник та постачальник власне переходять до роботи із договором (підписання, виконання зобов’язань тощо). 

  Наостанок. Можливо з першого разу вам здалося, що брати участь у тендерах Prozorro – це складно. Насправді, як у любій справі, тут просто необхідна практика. 

  Тому, щоб допомогти вам швидко розібратися в усіх важливих моментах, ми записали безкоштовний відеокурс “Участь у тендерах: від першого кроку до перемоги”. 

  Також ми регулярно проводимо навчальні вебінари на нашому YouTube-каналі, де ділимося досвідом та знаннями. 

  Головне – зробити перший крок. Пам’ятайте: ви завжди можете звернутися в службу підтримки майданчика Zakupki.Prom.ua, і вам допоможуть розібратися. 

  Бажаємо успішної участі у закупівлях! 

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми