• Як виставити землю на аукціон?

  22 вересня уряд затвердив постанову про проведення земельних торгів. Продати чи здати в оренду державну або комунальну ділянку можна на онлайн-аукціоні в системі Prozorro.Продажі. Що потрібно знати організатору аукціону? 

  До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського  призначення, виділених у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їхню нормативно-грошову оцінку.

  В той час, як орендна плата щодо земель державної та комунальної власності не повинна бути меншою за розмір орендної плати, визначеної податковим кодексом України. А для сільськогосподарського призначення – не менше 7% їхньої нормативно-грошової оцінки. Продаж державної землі сільськогосподарського призначення заборонений.

  Власниками земельних ділянок не можуть бути:

  • не громадяни України;
  • громадяни держав, які визнані Україною країнами-агресорами;
  • особи, зареєстровані в офшорних зонах.

  Раніше, власники земельних ділянок могли наймати фахівців для продажу або здачі в оренду земельних ділянок, і зараз це так само не забороняється. Організатори мають можливість наймати кваліфікованих осіб для підготовки лотів в електронній системі.  Оплата фахівцям здійснюється відповідно до договірних відносин. 

  Організатор приймає рішення про проведення земельних торгів і в ньому повинно бути:

  • інформація про документацію із землеуcтрою, якщо така є;
  • інформація про стартову ціну лота;
  • обмеження про використання земельної ділянки;
  • відомості про особу, уповноважену організатором на підписання договору;
  • проєкт договору купівлі-продажу.

  Як організувати аукціон в системі, коли рішення вже підготовлено?

  Для початку роботи в системі організатор повинен створити кабінет на будь-якому з майданчиків системи Prozorro.Продажі.  

  Для цього потрібно зайти на майданчик Zakupki.Prom та натиснути кнопку “Зареєструватися”.

  Далі – обрати пункт “Організатор аукціонів”.

  Заповнюємо всі поля: ім’я та прізвище контактної особи, яка буде відповідати за організацію самого аукціону, контактний номер, електронна адреса, тощо. Якщо у вас вже є кабінет на майданчику Zakupki.Prom, вам необхідно ввести нову електронну адресу.

  Після створення кабінету потрібно заповнити профіль, підтвердити електронну адресу і відправити договір на підписання з майданчиком.

  Після активації кабінету можна створювати аукціон. Для цього натисніть на кнопку – новий аукціон.

  Далі система надасть можливість обрати процедуру, яка підходить вам.

  По заповненню всіх полів (ті, що з зірочкою, обов’язкові для заповнення) можна зберегти чернетку і в будь-який час дозаповнити форму аукціону або ж опублікувати зі всією наявною інформацією.

  Організатор має забезпечити підготовку лоту: 

  • виготовлення та затвердження документації із землеустрою
  • державна реєстрація ділянки
  • державну реєстрацію речового права
  • проведення експертно-грошової оцінки земельної ділянки
  • для оформлення аукціону обов’язковий документ – витяг про нормативно-грошову оцінку з державного земельного  кадастру.

  Коли все готово, можна розпочинати прийом пропозицій.

  Для земельних аукціонів дата встановлюється не раніше 30 днів та не пізніше 45 днів із дня оприлюднення оголошення.

  В цей час будь-хто з потенційних покупців або орендарів може подати свою цінову пропозицію, але не нижче вказаної стартової ціни.

  У випадку технічної помилки або зміни інформації про лот її можна відредагувати протягом 48 годин. Для цього скористайтеся кнопкою “Редагувати аукціон”. 

  Торги відбуваються в призначену організатором дату та час, встановлений в  системі. Учасники підвищують ставки для придбання лоту. 

  Якщо торги не відбулися з одним учасником, а на наступних торгах був той же учасник, то він може викупити ділянку за запропонованою ціною.

  Протокол про результати земельних торгів та договір (крім договору купівлі-продажу земельної ділянки) підписуються організатором та переможцем із накладанням кваліфікованих електронних підписів. Зробити це потрібно впродовж 6 робочих днів. Підписання договору у паперовій формі здійснюється в ті ж строки з урахуванням часу на пересилання відповідних документів.

  Організатор торгів перевіряє переможця аукціону та підписує з ним договір купівлі-продажу. Якщо торги проводяться щодо ділянок сільськогосподарського призначення, то учасника перевіряє нотаріус, а організатор підписує договір купівлі-продажу вже за висновком нотаріуса.

  Підписати договір потрібно протягом 20 робочих днів із дня, що настає за днем формування протоколу про результати земельних торгів.

   


  Юлія КоломієцьЮлія Коломієць, фахівчиня по роботі з державними та комерційними клієнтами майданчика Аукціони.Prom

   

   

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми