• Як впливають закупівлі на сталий розвиток компанії?

  28 жовтня відбувся черговий Клуб Закупівельників. Темою зустрічі став внесок закупівель у сталий розвиток компанії.

  Спікерами стали: 

  • Олексій Шлапаков, директор із постачання і тендерних закупівель групи терміналів “ТІС”
  • Юрій Костенко, Head of procurement group at JV Poltava Petroleum Company.

  Розпочав зустріч Юрій Костенко, розповівши, яких саме принципів сталого розвитку  дотримується нафтогазова компанія JV Poltava Petroleum Company. Юрій навів приклад, як компанія обирає не економію, а соціальну відповідальність. 

  В процесі буріння свердловини JV Poltava Petroleum Company проводить дослідження на земельних ділянках, котрі належать господарствам, фермерам. Тож перед початком буріння спеціальна техніка знімає верхній родючий шар ґрунту та розміщує необхідне обладнання. Після буріння  компанія зобов’язана повернути родючий шар назад. Найчастіші побоювання фермерів, що після проведених робіт родючий шар буде пошкоджений.

  Відповідно законодавчих норм, після буріння компанія повинна наситити ґрунт корисними елементами, покращити його. Замість звичайного добрива, JV Poltava Petroleum Company вирішила закуповувати і використовувати органічну сертифіковану сировину. Це в подальшому дозволить власнику земельної ділянки вирощувати органічну продукцію.

  Також компанія провела додаткові дослідження: зібрала проби ґрунту та зробила аналізи. Вони показали, що земельна ділянка після буріння більш насичена поживними речовинами, ніж без будь-якого втручання. Таким чином, покращилась взаємодія з контрагентами, а саме власниками земельних ділянок.  Додаткові витрати з використанням сертифікованого добрива склали 1 тис. дол. І в межах робіт на одній земельній ділянці є мінімальними витратами.

  Продовжив зустріч Олексій Шлапаков та поділився досвідом у запровадженні політик сталого розвитку у компанії “ТІС”. 

  Олексій виділив найважливіші для компанії:

  • політика екологічних стандартів 
  • політика соціальної підтримки територіальних громад
  • політика у сфері охорони праці 
  • політика стійкості ланцюгів поставок
  • політика прозорості та етики ведення бізнесу

  Два останні пункти найбільш стосуються  закупівель, адже змінюються ланцюги поставок. 

  15 років тому спеціальності “закупівельник” не існувало. На сьогодні ж закупівельник має розширені функції та передусім повинен слідувати 5 правилам: правильна кількість, правильна якість, своєчасність, правильне місце, правильна ціна. Саме така розстановка цілей найбільш відповідає сталому розвитку компанії. 

  Закупівельник також повинен прописати стандарти, котрим повинні відповідати постачальники. Це дозволить проводити закупівлі більш прозоро та забезпечить надійність контрагента та виконання умов контракту.

  Які ж процедури допомагають обрати постачальників у компанії “ТІС” згідно стандартів?

  • компанія для проведення закупівель використовує електронний майданчик 
  • правильно сформульована специфікація. Тобто коли внутрішній замовник чітко ставить ціль та умови, а контрагент розуміє, яким критеріям він повинен відповідати та чи зможе виконати поставлену задачу
  • прекваліфікація, крім базової інформації повинна містити аудит тих потужностей, за допомогою котрих компанія буде виконувати поставлену задачу
  • наявність штату працівників та соціальна відповідальність, сплата податків, тощо

  При впровадженні такого підходу є як плюси, так і мінуси. Наприклад, за словами Олексія, значно знизився пул постачальників, котрі можуть відповідати усім вимогам. Однак стало набагато менше претензій по якості. Також на 9% знизився показник страхуючих контрагентів, що свідчить про надійність обраних постачальників. Це одразу відобразилось на Cash Flow (потік платежів), що дозволяє зробити якісний аудит та закупити все, що необхідно.

  Сьогодні сталий розвиток — це обов’язкова ознака ефективної компанії, що хоче привернути увагу партнерів та інвесторів, вийти на закордонні ринки та бути завжди готовою до змін в екологічному законодавстві.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми