• Як «Текстиль-контакт» за 10 днів почав виробляти захисні комбінезони та маски замість одягу

  Група компаній «Текстиль-контакт» переорієнтувала три свої фабрики з виробництва одягу на пошиття захисних костюмів та масок, планує самостійно робити бактерицидні тканини та закупити обладнання, яке забезпечить виробам кращий захист від проникнення вірусів.

  Про все це в інтерв’ю для EVO.Business розповів Олександр Соколовський, засновник «Текстиль-контакт».

  Почали виробляти захисні комбінезони та маски замість одягу

  Легку промисловість чекають важкі часи: доходи впадуть, одяг будуть купувати менше. Але у нас, на відміну від ресторанного або туристичного бізнесу, є можливість переорієнтуватися з однієї продукції на іншу.

  За десять днів ми перевели три виробництва, які займалися одягом, на пошиття одноразових та багаторазових захисних комбінезонів. Розробили моделі, затвердили технічні умови, отримали дозвіл Державної служби з питань праці, чекаємо санітарно-епідеміологічний сертифікат.

  Комбінезони потрібні людям на виробництвах, працівникам ЖЕКів, кур’єрам.

  Ми виробляємо 2 тис. одиниць в день. Можемо виробляти й 10 тис., але для цього потрібно залучити додаткові потужності. Якщо буде замовлення на таку кількість, зробимо і це.

  Вирішили переорієнтуватися попри те, що фабрики були з замовленнями від західних брендів одягу. Країна виявилася не готова до подібного спалаху вірусу: запасів не було, держрезерв не поповнювався сім років.

  Також робимо маски. Медичні продаємо по 8,6 грн, бавовняні – по 9,9 грн. Нічого на них не заробляємо. Завдання – окупити витрати, щоб виробництво не зупинялося.

  Бавовняні маски не відносяться до медичних, але поки ринок ненасичений, людям потрібні хоч якісь засоби захисту.

  Хочемо самі виробляти бактерицидні тканини

  Є проблема з медичним текстилем. Закуповували його в Китаї та Південно-Східній Азії, але зараз логістика дає збої, та багатьом підприємствам не вистачає сировини.

  Дефіцит не тільки медичних тканин, але й звичайних, наприклад, плащової тканини з водовідштовхувальними властивостями. Україна залежить від імпорту.

  У Чернігові виробляємо 250-300 тис. метрів тканини на місяць. Хочемо налагодити там випуск тканин медичного призначення зі спеціальною обробкою. Вивчаємо наукові розробки, щоб зрозуміти, як надавати тканинам антибактеріологічні властивості.

  Якщо вийде, в Україні з’являться власні антивірусні та бактерицидні тканини. Зможемо не стояти в черзі та не залежати від інших виробників.

  Із закордонними виробниками важко конкурувати, вони дуже швидко шиють: 2,5 години роботи в Китаї – це рік роботи у нас в країні. Але бачимо, наскільки це важливо. До того ж модифікувати готове виробництво простіше, ніж створювати з нуля.

  Наші захисні медичні костюми будуть дешевше, ніж китайські

  Ведемо переговори з виробниками обладнання, яке може робити герметичні паяні шви методом ультразвукового зварювання – без використання ниток та голок. Цей метод гарантує кращий захист від проникнення вірусів.

  Таке виробництво необхідно сертифікувати в МОЗ. Це непросто, тому що вимоги дуже серйозні. Наприклад, повинен обов’язково бути окремий вхід.

  Проект вимагає серйозних інвестицій, але вже є партнери, які готові підтримати.

  Захисні медичні костюми коштують дорожче, тому що виробництво займає більше часу. Зараз їх закуповують у Китаї. Коштують вони в три рази дорожче звичайних: $30 замість $10.

  У нас комбінезони з паяними швами будуть дешевше, ніж китайські, але дорожче, ніж звичайний захист.

  Вивчаємо логістику постачання сировини і можливості виробництв. Устаткування має попит: його хочуть отримати і в Німеччині, і в Америці. Ми поки зарезервували частину обладнання, щоб вирішити ряд фінансових питань.


  Джерело: EVO.Business

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми