• Як швидко знайти клієнтів для бізнесу

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  У цій статті ви дізнаєтеся різні варіанти, як знайти нових клієнтів. Звичайно, все залежить від специфіки вашого ринку, тому сприймайте цю добірку як джерело для натхнення і пошуку власних інсайтів.

  Зміст

  Використовуйте можливості вашого оточення
  Контекстна реклама
  PR
  Продажі державі
  Електронний каталог Prozorro Market
  Контент-маркетинг
  Маркетплейси
  Дошки оголошень
  Продажі бізнесу через електронні торговельні майданчики
  Соціальна мережа ділових контактів LinkedIn
  Блогери
  Виставки
  Партнерська програма
  Рекомендації

  Використовуйте можливості вашого оточення

  Ділові зв’язки, знайомі, родичі – найпростіший спосіб знайти нових клієнтів. Якщо ваша пропозиції для них прямо зараз не актуальна, ви можете попросити поцікавитися серед їхнього оточення.

  Використовуйте список друзів в соціальних мережах (Facebook, LinkedIn та ін.), щоб розповісти про свої товари чи послуги якомога більшій кількості людей. Однак не перестарайтеся: надто нав’язливе просування може дати зворотний ефект.

  Якщо у вас є ділові контакти, з якими ви підтримуєте зв’язок електронною поштою, можна відправити комерційну пропозицію з презентацією.

  Контекстна реклама

  Контекстна реклама – це один з найшвидших способів отримати нових клієнтів (за умов ефективного налаштування). Іншою перевагою контекстної реклами є те, що ви контролюєте витрати і можете оцінити кінцевий результат.

  Щоб налаштувати контекстну рекламу, ви можете скористатися послугами фахівця або зануритися в тему самостійно.

  PR

  Розміщення матеріалів в засобах масової інформації не завжди може бути дорогим або взагалі платним. Якщо ви володієте експертними знаннями в якійсь галузі, то медіаресурс може погодитися розмістити інформацію про вашу компанію в обмін на унікальний контент.

  Подумайте, які місцеві газети, журнали, онлайн-видання читає ваша аудиторія. Що входить в сферу їх інтересів? Яка стаття могла би знайти у них відгук?

  Продажі державі

  Держава щодня купує практично всі. Перейдіть за цим посиланням і напишіть в рядку пошуку закупівель свій товар (послугу) – і ви побачите список актуальних тендерів.

  До речі, у 2019 році ринок державних закупівель Prozorro перевищив ринок електронної комерції в 10 разів:

  • Prozorro – 839 млрд грн
  • E-commerce – 76 млрд грн

  Для того, щоб почати брати участь і заробляти на тендерах, зробіть наступні прості кроки.

  1. Зареєструйтеся на майданчику Zakupki.Prom.ua.
  2. Підтвердіть вашу електронну адресу. Для цього перейдіть за посиланням у листі, який прийде на вашу електронну пошту після реєстрації.
  3. Активуйте особистий кабінет.

  Після цього ви зможете брати участь в державних закупівлях і продавати державі.

  Якщо раніше у вас ніколи не було досвіду участі в державних тендерах – не переживайте. Експерти майданчики Zakupki.Prom.ua підготували безкоштовний навчальний онлайн-курс. Він містить 24 коротких видеоуроки, які наочно вам покажуть всі етапи участі в тендері.

  Електронний каталог Prozorro Market

  Якщо вам здається, що державні тендери – складно, тоді спробуйте електронний каталог Prozorro Market. Це відмінна можливість продавати державі без тендерів.

  Prozorro Market працює за принципом онлайн-магазину. Ви можете безкоштовно розмістити свої товари і не витрачати гроші на рекламу. Замовник у разі потреби сам знайде ваші пропозиції.

  У Prozorro Market вам не потрібно вивчати тендерну документацію, готувати пакет документів, брати участь в аукціоні, подавати скаргу в АМКУ в разі несправедливої дискваліфікації. Тут все набагато простіше. До речі, потенційний обсяг ринку Prozorro Market – 30 млрд грн на рік.

  Щоб приєднатися до електронного каталогу, прочитайте цю інструкцію.

  Контент-маркетинг

  Корисні статті, рекомендації, інструкції, гайди, відеоогляди на сайті вашої компанії потенційно можуть приносити вам нових клієнтів. Часто перш ніж прийняти рішення про покупку, людина шукає супутню інформацію в інтернеті. І якщо який-небудь ресурс дасть якісний контент на відповідну тему, то велика ймовірність, що там же користувач і зробить замовлення.

  Наприклад, якщо ви надаєте послуги з ремонту пральних машин, то можете розмістити на сайті статті на теми “Що робити, якщо зламалася пральна машина”, “Як самостійно відремонтувати пральну машину” і т. п.

  Всередині статті можна дати свої контакти і запропонувати знижку на перше звернення. Таким чином, коли людина буде шукати в інтернеті інформацію, тісно пов’язану з вашим товаром (послугою), потенційно вона може знайти вас через пошук.

  Звичайно, попередньо варто вивчити ключові запити і з’ясувати, що саме люди шукають в інтернеті у вашій ніші.

  На B2B-ринках, складних нішах контент-маркетинг відіграє найважливішу роль. Чим довше цикл продажів, тим якісніше необхідно навчати потенційного клієнта, надавати йому експертні матеріали та прогрівати для продажу.

  Варто відзначити, що контент-маркетинг потребує чимало часу. У ряді випадків ефект з’являється через місяці систематичної і наполегливої ​​роботи. Все залежить від конкретної ніші і наявних ресурсів у компанії.

  Маркетплейси

  Маркетплейси – це відмінний спосіб знайти нових клієнтів. Якщо соціальні мережі люди відвідують з метою поспілкуватися і розважитися, то маркетплейси – з метою вибрати і купити товар.

  Prom.ua – це найбільший маркетплейс в Україні. Ви можете буквально за лічені хвилини зареєструвати свій інтернет-магазин, наповнити його товарами і отримати перші продажі в той же день.

  Якщо у вас виникнуть якісь труднощі, ви завжди можете звернутися до особистого менеджера. Крім того, Prom.ua регулярно проводить навчальні вебінари і ділиться експертними знаннями з різних аспектів управління інтернет-магазином.

  Дошки оголошень

  Продаж товарів через дошки оголошень має кілька переваг у порівнянні з іншими способами просування.

  По-перше, це значно простіше, ніж налаштувати контекстну рекламу. Вам потрібно всього лише додати опис і фотографію свого товару.

  По-друге, на багатьох дошках оголошень розміщення товару є безкоштовним.

  По-третє, пошукові системи часто досить високо ранжують сторінки з сайтів дошок оголошень. А це означає більше шансів, що вашу пропозицію побачать.

  Продажі бізнесу через електронні торговельні майданчики

  Комерційні тендери – ефективний спосіб швидко знайти нових клієнтів. Достатньо просто зареєструватися на одному з електронних торговельних майданчиків, знайти в списку актуальний для себе тендер і подати пропозицію.

  У ряді випадків участь в комерційному тендері для постачальників взагалі безкоштовна. На майданчику Zakupki.Prom.ua в розділі “Комерційні закупівлі” ви можете поставити галочку “Безкоштовна участь”, і відразу побачити список відповідних тендерів.

  Завдяки електронному торговельному майданчику ви можете отримати вигідні довгострокові контракти і надійних ділових партнерів.

  Крім того, в комерційних тендерах мінімальна ціна – не завжди вирішальний фактор. Компанії при виборі переможця часто роблять акцент на нецінові критерії. Тобто не обов’язково вибирають мінімальну ціну, а розглядають всі фактори в комплексі. Тому ваша пропозиція може зацікавити замовника, навіть якщо ви пропонуєте не саму низьку ціну.

  Соціальна мережа ділових контактів LinkedIn

  LinkedIn є ефективним інструментом для пошуку нових клієнтів на ринку B2B товарів і послуг. У цій соціальній мережі можна налагодити ділові зв’язки з керівниками великих компаній, директорами департаменту закупівель і т.п.

  У загальному вигляді схема встановлення контактів виглядає наступним чином. Спочатку потрібно якісно оформити особистий профіль (заповнити докладний опис, додати фотографію, вказати релевантний досвід і сферу діяльності).

  Буде здорово, якщо періодично ви будете наповнювати свій профіль якісним, вузькоспеціалізованим контентом, щоб заявити про себе, як експерта в своїй ніші. В такому випадку ви справите гарне перше враження на відвідувачів вашого профілю.

  Після цього можна цілеспрямовано шукати співробітників компаній, які вас цікавлять, і звертатися до них через особисті повідомлення.

  Блогери

  Лідери думок вже давно знаходяться в полі зору рекламодавців, підприємців, маркетологів. Перевага реклами у блогерів полягає в тому, що вони мають свою лояльну аудиторію, яка охоче довіряє рекомендації реальній людині, ніж рекламі по телевізору. Спробуйте знайти лідерів думок у своїй ніші, зв’язатися і з’ясувати умови співпраці.

  Виставки

  Спеціалізовані виставки, ярмарки, конференції надають прекрасні можливості встановити ділові контакти. Нерідко через такі галузеві заходи можна налагодити ділові зв’язки з керівниками компаній, з якими при інших обставинах не просто зустрітися.

  Подивіться в інтернеті майбутні галузеві заходи, як вони проходили раніше, в якому форматі.

  Партнерська програма

  Якщо ви продаєте товари або послуги онлайн, то партнерська програма може стати додатковим джерелом нових клієнтів.

  У загальному вигляді це працює наступним чином. Ви формуєте посилання на свій веб-сайт з партнерським ідентифікатором і передаєте її партнеру. Він просуває її через свої канали (email-база, соціальні мережі і т.п.). Якщо хто-небудь перейде за цим посиланням і зробить замовлення, то ви побачите в системі, хто привів покупця. У підсумку ваш партнер отримає комісію з продажу, а ви – нового клієнта.

  Рекомендації

  Знайти нових клієнтів можна також і через рекомендації вашої лояльної аудиторії. Попросіть своїх клієнтів порекомендувати ваш товар (послугу) тим, кому це може бути актуально. Також можна продумати систему заохочень за рекомендацією.

  У цій статті ми розглянули варіанти, де можна знайти нових клієнтів. Звичайно, це далеко не вичерпний перелік. Однак сподіваємося, що ви отримали загальне розуміння, у якому напрямі шукати. Вірте в себе, вірте в свою компанію – і у вас обов’язково вийде. Бажаємо успіхів!

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми