• Як рейтинги допоможуть замовнику уникнути проблем з постачальником?

  У липні ми запустили рейтинги на нашому майданчику. Замовники та постачальники можуть оцінити результати співпраці один з одним та залишити відгук. За час роботи нового інструмента ми отримали чимало корисної інформації “з перших вуст”.

  Більшість відгуків від замовників все ж таки позитивні, але є й такі, що детально описують труднощі співпраці з конкретним постачальником. Тож як використовувати рейтинги, щоб уникнути проблем в процесі робити?

  Під час вибору товару в каталозі Prozorro Market

  Якщо замовнику потрібно закупити товар на суму до 50 тис. грн, він може зробити це через каталог, як у звичайному інтернет-магазині.

  Під час вибору товару відгуки інших замовників допоможуть обрати найкращого контрагента. Це розповсюджена практика для інтернет-магазинів, де користувачі залишають відгуки про якість придбаної продукції та роботу продавця. Тож замовникам, обираючи товар, варто звертати увагу не тільки на ціну, але і на репутацію постачальника. 

  Для визначення вимог до постачальників у закупівлях

  В ЗУ “Про публічні закупівлі” вказані підстави для відхилення пропозиції того чи іншого постачальника. Звісно замовники не можуть відхилити учасника, якщо у нього поганий рейтинг на майданчику. Проте відгуки стануть у нагоді для визначення вимог до постачальників, щоб не допустити проблем під час підписання договору чи виконання зобов’язань по ньому.

  Наприклад, замовник може запросити забезпечення тендерної пропозиції. Завдяки цьому учасник не матиме змоги відмовитися від своєї пропозиції на момент підписання договору. Або замовник може вимагати забезпечення виконання договору, що зобов’яже постачальника належним чином виконувати усі взяті на себе зобов’язання.

  Окремо в законі зазначено, що замовник у спрощеній закупівлі може відхилити пропозицію постачальника, якщо він протягом року більше двох разів відмовився підписувати з ним договір. Тож залишаючи відгук про такого учасника замовник має змогу додатково підтвердити невдалий досвід співпраці з ними.

  Також під час процедури закупівлі замовник може відмовити постачальнику в участі та відхилити його пропозицію, якщо він не виконав свої зобов’язання за раніше укладеним договором. І як наслідок, це призвело до дострокового розірвання договору з застосуванням санкцій (штрафів або відшкодування збитків) протягом трьох років з дати розірвання договору.

  У таких випадках замовники також можуть фіксувати у відгуках інформацію про співпрацю з недобросовісними постачальниками. 

  Незважаючи на те, що відгуки та рейтинги не регулюються на законодавчому рівні, замовники та постачальники можуть використовувати їх, щоб підтвердити вдалу співпрацю чи вказати на недоліки у роботі з контрагентом. Вони вказують на складні моменти у співпраці з партнером, який в свою чергу може зробити висновки та виправити їх. 


  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

   

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (2)

  • 26 Березня 2021, 12:21

   Добрий день, подскажіть де можна пройти навчання та отримати сертифікат уповноваженої особи

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Березня 2021, 17:21

    Добрий день. На сьогодні немає сертифіката, який в обов’язковому порядку потрібен для роботи уповноваженою особою. Єдина вимога із закону — наявність вищої освіти. Навчання ж можуть проводити різні приватні установи. Також звертаємо вашу увагу, що незабаром Мінекономіки розробить тестування, яке повинні будуть пройти всі уповноважені особи для подальшої роботи. Але зараз потрібна тільки вища освіта.

    Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми