• Як проводити закупівлі для запобігання поширенню коронавірусної хвороби?

  Постанова Кабінета міністрів України №225 від 20.03.2020 року регулює порядок проведення закупівель, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Також постанова містить повний перелік товарів та послуг, які потрібні для здійснення таких заходів. Детальніше з текстом документа можна ознайомитись за посиланням

  В постанові не передбачені вартісні межі закупівель. Тобто такий алгоритм застосовується для допорогових та понадпорогових закупівель. Як замовнику проводити закупівлі згідно нової постанови?

  Визначити Уповноважену особу

  Постанова передбачає, що за організацію та проведення закупівель, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби відповідає уповноважена особа. Саме вона займається плануванням закупівель, забезпеченням та оприлюдненням інформації в системі, складанням, затвердженням та зберіганням відповідних документів.

  Усі рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом, в якому зазначається дата прийняття рішення.

  Оприлюднити інформацію про закупівлю

  Уповноважена особа має опублікувати в системі інформацію про закупівлю. Необхідно зазначити критерії, які включають, зокрема, ціну та строк поставки товарів, виконання робіт чи послуг. Тільки після цього, але не раніше ніж через 48 годин можна починати проводити саму закупівлю. 

  Оскільки можливості для оприлюднення такої інформації в системі не передбачено, то інформацію про ціну та строк поставки необхідно зазначити під час публікації плану.  Її можна завантажити окремими файлами. В них є можливість зазначити умови закупівлі, наприклад, вимоги до технічних, якісних, кількісних характеристик предмету закупівлі та вимоги до учасників. 

  Після того як план з вищевказаною інформацією оприлюднений в системі можна переходити до наступного етапу.

  Провести переговори

  В постанові не зазначено в якій формі мають проводитись переговори з учасником. Але в ній вказано, що постачальники повинні надати свої пропозиції, в тому числі документи на підтвердження відсутності підстав, передбачених ст. 17.  Ознайомитися з повний переліком критеріїв можна в тексті постанови. 

  Таким чином, замовник на власний розсуд обирає зручний для себе спосіб проведення переговорів. Наприклад, можна використовувати електронне листування, відеозв’язок тощо. Оскільки система не передбачає можливості подання пропозицій в електронному вигляді, замовник самостійно обирає в якому форматі отримувати пропозиції від учасників. 

  Укласти договір

  Договір про закупівлю укладається після проведення переговорів з учасником і визначення переможця. Фактично це має відбутися не раніше ніж через 48 годин після оприлюднення річного плану.

  Останній крок для замовника – оприлюднити в системі звіт про укладений договір. Під час публікації потрібно:

  • вказати ідентифікатор плана, відповідно до якого проводиться закупівля;
  • обрати ознаку СOVID -19.

  Після того, як договір буде виконано, необхідно оприлюднити в системі звіт про виконання  такого договору. 


  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

     Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (2)

  • 26 Березня 2020, 16:37

   бажаю всім бути здоровими

   Відповісти
  • Марина
   26 Березня 2020, 16:40

   хочу максимально все зробити правильно

   Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми