• Як провести переговорну процедуру для потреб оборони

  Зміст інструкції
  1. Оголошення закупівлі
  2. Період подання пропозицій. Аукціон
  3. Кваліфікація учасників (етап переговорів)
  4. Підписання договору та завершення закупівлі

  1. Оголошення закупівлі

  Переговорна процедура для потреб оборони – це спеціальний вид закупівель, який створено для прискорення процесу забезпечення оборонних потреб країни в особливий період, період проведення антитерористичної операції чи у період надзвичайного стану.

  Особливості здійснення цих закупівель регулюються законом «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» від 12.05.2016 № 1356-VIII .

  Щоб опублікувати переговорну процедуру для потреб оборони, перейдіть у розділ «Публічні закупівлі». Виберіть зі списку вкладку «Закупівлі» та натисніть на кнопку  «Нова закупівля».

  Також ви можете оголосити закупівлю із плану, детальніше: Як зв’язати план закупівель з тендером?  

  Якщо в особистому кабінеті в профілі вашої організації категорію замовника зазначено як “Замовник, що здійснює закупівлі для потреб оборони”, то під час вибору типу закупівлі з переліку ви побачите потрібний – “Переговорна процедура для потреб оборони”.

  Якщо необхідно опублікувати процедуру закупівлі з декількома лотами, поставте відмітку  «Мультилотова закупівля». Так, визначення переможця буде проходити окремо для кожного лота.

  Вкажіть ідентифікатор плану закупівлі (якщо закупівля була оголошена з плану, ідентифікатор буде заповнено автоматично).

  Вкажіть вид предмета закупівлі.

  Зазначте контактні дані. Зверніть увагу, всі поля у розділі “Контактні дані”, які мають перемикач (в кінці відповідних полів відображено “UA”), повинні бути заповнені двома мовами – українською та англійською. 

  У разі потреби, можна вказати додаткові контакти для обговорення умов закупівлі. Якщо такої потреби немає – видаліть блок з додатковим контактом, натиснувши на кошик в кінці рядка.

  У блоці “Інформація про закупівлю” вкажіть:

  • узагальнену назву закупівлі, яка передбачена річним планом;
  • в примітках можна додати іншу важливу, на ваш погляд, інформацію.

  Всі поля з перемикачем в кінці заповніть додатково англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму:

  • для товарів і послуг – 35 тисяч євро;
  • для робіт – 1500 тисяч євро.

  Далі завантажте документацію до закупівлі, а також:

  • вкажіть очікувану вартість закупівлі;
  • поставте відмітку, якщо очікувана вартість враховує ПДВ;
  • виберіть валюту – автоматично визначена гривня (UAH), але за потреби це можна змінити;

  • зазначте розмір мінімального кроку пониження ціни під час електронного аукціону у відсотках або грошових одиницях (не менше 1 % від очікуваної вартості закупівлі);
  • поставте відмітку в залежності від того, чи передбачене забезпечення тендерних пропозицій;
  • визначте кінцевий строк подання цінових пропозицій (не менше ніж через 6 робочих днів з дня оголошення закупівлі).

  Зазначте умови оплати за договором (поле “Опис” обов’язково заповнювати лише у разі вибору в полі “Оплата після події” – “інше”, в усіх інших випадках – це поле можна залишити порожнім). 

  У блоці «Товари, роботи та послуги» вкажіть:

  • конкретну назву предмета закупівлі, що передбачена річним планом;
  • кількість (ціле або дробове число);
  • одиницю виміру –  зі списку, що розкривається.

  Далі виберіть потрібний код класифікатора ДК 021:2015 відповідно до Наказів Мінекономіки від 15.04.2020 №708 та від 11.06.2020 №1082 відповідно.

  Зазначте строк та місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг. 

  У разі, якщо ви не можете передбачити початковий строк поставки, це поле можна залишити порожнім. В такому випадку радимо більш детально зазначити всі умови поставки в документації до закупівлі.

  Аналогічно – із визначенням місця поставки. Якщо ви не можете його передбачити – можна поставити відмітку біля поля “Інші умови постачання”, і у вас не буде потреби зазначати конкретну адресу в електронній системі.

  Також, ви можете додати позиції, якщо в закупівлі їх передбачено декілька. Для цього необхідно натиснути на кнопку «Додати позицію» і заповнити відповідні поля. Або ви можете натиснути «Копіювати позицію» – тоді інформація буде автоматично продубльована з попередньої позиції. Вам залишиться лише відредагувати необхідні дані.

  Зверніть увагу, що код класифікатора по кожній з позицій має співпадати за 4-ою цифрою ДК 021:2015.

  Після внесення всієї інформації, натисніть кнопку «Оголосити закупівлю». Також у вас є змога натиснути на кнопку «Зберегти чернетку» для того, щоб опублікувати закупівлю пізніше.

  Після натискання  кнопки «Оголосити закупівлю» в системі має відобразитись, що закупівля опублікована на Центральній базі даних (далі – ЦБД) і статус закупівлі – “Прийом пропозицій”. 

  Якщо сторінка не змінилася, і внесена інформація не зберігається – ретельно перегляньте форму заповненого оголошення, системою автоматично буде вказано причину помилки для її виправлення.

  Ну і останній крок – підпишіть оголошення за допомогою електронного підпису, натиснувши на кнопку «Підписати ЕЦП/КЕП».

  Звертаємо увагу, у разі, якщо закупівля містить велику кількість номенклатурних позицій чи лотів, для прискорення заповнення форми оголошення ви можете скористатись функцією “Імпорт з Excel”.

  2. Період подання пропозицій. Аукціон

  З моменту оголошення закупівлі розпочинається період подання пропозицій. В цей час у будь-якого учасника, зареєстрованого в системі, є змога подати пропозицію до закупівлі. Учасник також має право не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення строку подання цінових пропозицій звернутися через електронну систему закупівель до замовника:

  • за роз’ясненнями щодо характеристик предмета закупівлі та/або щодо кваліфікаційних критеріїв до учасників відбору;
  • з вимогою про усунення порушення під час проведення процедури закупівлі.

  Якщо учасником було поставлено запитання або висунута вимога, замовник зобов’язаний надати відповідь протягом 2 робочих днів з дня оприлюднення запитання або вимоги в системі. 

  Для того, щоб надати відповідь на запитання:

  • перейдіть до відповідної вкладки та натисніть на звернення від учасника;
  • напишіть свою відповідь та натисніть кнопку «Відповісти». 

  Для того, щоб надати відповідь на вимогу:

  • прийміть рішення та виберіть зі списку або «Задовольнити вимогу», якщо ви погоджуєтесь з аргументами учасника, або «Відхилити вимогу», якщо аргументи учасника непереконливі;
  • в полі «Опис» напишіть свою відповідь;
  • також ви можете завантажити будь-який документ, який стане доповненням до вашої відповіді. Зробити це можливо через кнопку «Прикріпити файл»;
  • натисніть кнопку «Опублікувати відповідь».

  Під час періоду подання пропозицій у замовника є можливість вносити зміни в закупівлю. Для того щоб внести зміни, на сторінці оголошеної закупівлі натисніть кнопку «Редагувати».

  У разі внесення змін замовник має продовжити період подання пропозицій таким чином, щоб з моменту внесення змін до закінчення періоду подання цінових пропозицій залишалося не менше трьох робочих днів. Якщо на момент внесення змін залишається 3 робочі дні або більше – продовжувати період подання пропозицій необов’язково.

  Після внесення всіх необхідних змін обов’язково повторно застосуйте електронний підпис.

  Електронна система закупівель автоматично призначає час та дату проведення аукціону. Якщо пропозицію подав тільки один учасник, тендер одразу перейде на етап кваліфікації (переговорів).

  3. Кваліфікація учасників (етап переговорів)

  Замовник у строк, що становить не більше трьох робочих днів з дня завершення аукціону, розглядає цінові пропозиції та інші документи учасників та визначає учасником переговорів такого постачальника, який запропонував найнижчу ціну. Переговори призначаються не раніше ніж на наступний робочий день після прийняття такого рішення.

  Для того, щоб запросити учасника на переговори, натисніть на кнопку “Продовжити термін розгляду”.

  Далі завантажте файл з рішенням про запрошення учасника на переговори та застосуйте електронний підпис.

  У разі виявлення замовником невідповідності документів учасника встановленим вимогам або відсутності будь-якого із документів, учасник відбору може усунути недоліки в документах, крім випадку підтвердження подання забезпечення цінової пропозиції, шляхом прикріплення уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом наступних 24 годин з моменту ознайомлення на переговорах учасника з такими недоліками.

  Звертаємо увагу, замовнику необов’язково натискати кнопку “Повідомити про невідповідність” та завантажувати відповідне повідомлення. Законом «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» відповідного обов’язку для замовника не встановлено.

  За результатами здійснення оцінки пропозиції учасника (в т.ч. оцінки виправлених недоліків) замовник приймає рішення щодо визначення учасника переможцем або щодо його відхилення. 

  Для цього натисніть “Підтвердити” або “Відхилити”, завантажте відповідний протокол з рішенням по учаснику та застосуйте електронний підпис.

  У разі відхилення постачальника, на розгляд автоматично потрапляє той учасник, цінова пропозиція якого є наступною. 

   У випадку відхилення цінових пропозицій всіх учасників відбору, закупівля автоматично набуває статусу “не відбулась”.

  4. Підписання договору та завершення закупівлі

  Після визначення переможця починається період оскарження, який триває 4 робочі дні, і протягом якого учасники можуть подати скарги, що стосуються результатів визначення переможця, прийнятих рішень, а також дій та/або бездіяльності замовника.

  Відповідно, замовник має право укласти договір у строк не раніше ніж через 4 робочі дні, але не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про намір укласти договір.

  Для оприлюднення договору натисніть кнопку “Завантажити договір”, далі вкажіть дані щодо підписаного договору та завантажте скан-копію договору. Потім  – застосуйте електронний підпис.

  У разі відмови учасника-переможця підписати договір, або за наявності інших законодавчих причин, ви можете повернути учасника на кваліфікацію та перейти до розгляду наступної найбільш економічно вигідної пропозиції.   

  За потреби, до моменту завершення процедури, ви можете змінити інформацію про договір, наприклад, якщо помилково завантажили інший файл, чи помітили іншу помилку. Для цього є функція “Змінити інформацію про договір”.

  Для завершення процедури натисніть на кнопку “Завершити  процедуру”.

  На сторінці з’явиться повідомлення з питанням, чи точно ви бажаєте завершити закупівлю. Підтвердіть дію, натиснувши кнопку “Підписати”. Після цього етапу закупівля змінить статус на “Завершено”.

  Ось і все. Бажаємо успішних закупівель!

  Ця стаття вам була корисна?

  Дякуємо за відгук!
  Якщо вам бракує чогось у статті чи відео - напишіть про це, щоб ми могли покращитись.

  Коментарі (2)

  • Дмитрий
   27 Листопада 2019, 11:33

   В правилах Прозорро нигде не указан шаг “Крок 3: переговори” о необходимости уведомлять участника …? Спасибо)

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    21 Грудня 2019, 16:06

    Дмитро, уточніть, будь ласка, що Ви маєте на увазі під правилами Прозорро? Згідно із ч.1 ст.6 ЗУ “Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони”, рішення про запрошення учасника на переговори приймається тендерним комітетом або уповноваженою особою за результатами відбору, про що повідомляється учасник. Але, на жаль, відсутня деталізація, яким саме чином має повідомлятися учасник. Технічно у Вас є можливість завантажити документ щодо запрошення на переговори за допомогою кнопки “повідомити учасника”, що описано у розділі “Крок 3: переговори” даної інструкції

    Відповісти