• Як перевірити постачальника?

  22 вересня відбулася зустріч Клубу Закупівельників, на якій обговорювали тему  “Перевірка постачальників”. Своїм досвідом поділились:

  • Ігор  Паливода, головний експерт з аналітики дирекції з ризиків та безпеки компанії “Смартхолдинг”
  • Вікторія Себко, керівниця служби постачання Дивізіону виробничих активів компанії KERNEL
  • Наталія Ковальова, керівниця торговельного майданчика Zakupki.Prom

  На початку зустрічі Вікторія Себко розповіла, як  проходить оцінювання постачальників у KERNEL. На першому етапі відбору постачальників компанія застосовує кваліфікаційні, фінансові, технічні критерії, а також приймає рішення щодо необхідності виїзного аудиту.

  Наступний етап передбачає аналіз діяльності контрагента із визначенням питомої ваги критеріїв та періодичності оцінювання. Далі рейтинг постачальників. Для цього застосовують: 

  • оцінку ризиків співпраці. За це відповідає служба економічної безпеки компанії KERNEL  і передає інформацію відповідним підрозділам 
  • оцінку результатів співпраці
  • проведення аудитів постачальників

  Вікторія також наголосила, що перед впровадженням системи оцінювання обов’язково потрібно отримати зворотний зв’язок від постачальників, а не створювати критерії лише з внутрішнім замовником. Адже у такому випадку  не будуть враховувані реальні потреби бізнесу.

  В компанії KERNEL власними силами створили автоматизовану систему бюджету та закупівель  (Р2Р). Це допомогло налагодити процес оцінювання контрагентів. Бо якщо інформація про постачальника, що не виконав свої зобов’язання, не збережена у системі, компанія може знову зіштовхнутися з подібною ситуацією. Крім того, оцінювання контрагентів потрібно проводити не раз на рік чи квартал, а регулярно. 

  Критерії успіху системи оцінювання:

  • ініціатива повинна йти від керівника та внутрішнього замовника
  • простота та зрозумілість критеріїв оцінювання, часткова або повна автоматизація також запорука успіху цього процесу
  • періодичність оцінювання одразу після завершення кожної угоди. Це допоможе отримувати об’єктивні оцінки контрагентів

  За рік компанія KERNEL провела оцінку більше 1 тис. контрагентів та за результатами 75% постачальників повністю відповідають кваліфікаційним вимогам.

  Але якщо порівняти з підрядниками, які постачають роботи та послуги, то тут навпаки лише 37% повністю відповідають вимогам. 

  Зустріч продовжилась панельною дискусією між Наталею Ковальовою, Ігорем Паливодою та Вікторією Себко. Ігор Паливода розповів про перевірку контрагентів у компанії “Смартхолдинг”. Якщо сума річного обороту з постачальником не перевищує 100 тис. грн, то він не потребує перевірки, це буде звичайна поставка за рахунком-фактурою. Все, що перевищує таку суму потребує перевірки.

  Для цього компанія “Смартхолдинг” використовує сервіс YouControl, де є скорингові оцінки. Угоди на 1-5 млн грн підлягають комплексному аналізу діяльності контрагента, а все що вище 5 млн грн виїзній перевірці служби безпеки спільно з іншими підрозділами. 

  Наталія Ковальова розповіла про інструменти перевірки постачальників та замовників на майданчику Zakupki.Prom. А саме про інтеграцію з сервісом YouControl  та користь пошуково-аналітичної системи 007, яка допомагає відслідковувати транзакції з держзамовниками. На майданчику є також система рейтингів, що дає можливість залишити відгук про співпрацю з контрагентом. Причому 90% відгуків про контрагентів позитивні.

  Наталія також розповіла про безкоштовний інструмент Clarity Project, який можна використовувати на майданчику Zakupki.Prom. Він дає можливість отримати аналітику постачальника та відстежити зв’язки компанії-контрагента.

  Чергова зустріч Клубу Закупівельників підтвердила, що процес перевірки контрагентів потребує автоматизації, адже бізнес також трансформується із впровадженням нових технологій, тож ручні вибірки та списки залишаються в минулому.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми