• Як обійти конкурентів в бізнесі

  Ця стаття доступна також російскою мовою. Перейти

  Уявіть, що ви на стадіоні, і через декілька секунд почнеться марафон. На старт … Увага … Звук пострілу, і змагання почалося. Звичайно, у бізнесі по-іншому, але суть така сама. Як тільки ви вийшли на ринок зі своїм товаром (послугою), гонка з конкурентами розпочалася. Як обійти їх та отримати приз – читайте далі.

  У бізнесі успіх рідко буває випадковим. Найчастіше це результат самовідданої праці, сміливості та продуманої стратегії. Остання в свою чергу ґрунтується на аналізі сильних та слабких сторін вашої компанії, зовнішнього середовища, конкурентів тощо.

  Аналіз конкурентів має важливе значення, тому що дозволяє глибше зрозуміти себе і виробити унікальне позиціювання. Саме відбудова від конкурентів є відправною точкою, щоб виділитися на ринку і заявити про себе потенційним клієнтам.

  Способи, як обійти конкурентів в продажах

  Навчайте співробітників. Чим вище експертність команди, тим більше шансів у вашій компанії обійти конкурентів. Більшість успішних світових корпорацій не шкодують коштів на навчання персоналу. Наприклад, Amazon оголосив про плани витратити до 2025 року $700 млн. на навчання 100 тис. співробітників в США.

  Сьогодні саме інтелектуальний потенціал людей є одним з найцінніших ресурсів компанії. Де буде знаходитися ваш бізнес через 3-5 років, залежить від прийнятих стратегічних рішень. А успішність цих рішень залежить від рівня кваліфікації керівництва.

  У той же час необхідно також навчати співробітників, які знаходяться на операційному рівні. Адже, як відомо, навіть сама блискуча бізнес-стратегія не вистрілить, якщо “операціонка” працює зі збоями.

  Культивуйте в компанії дух навчання та саморозвитку. Заохочуйте колег читати нові книги, проходити курси, ділитися знаннями і досвідом.

  Розширюйте бізнес. Інтернет надає великі можливості для розширення бізнесу. Ситуація в світі в 2020 році продемонструвала, що канал продажів в онлайні – просто необхідність.

  Продажі в інтернеті допомагають знизити сильні коливання прибутку, які можуть виникнути в періоди локдауну. А в деяких випадках – і зовсім перечекати “смутні часи” та зберегти бізнес на плаву.

  Якщо раніше ви не фокусувалися на продажах онлайн, то почніть занурюватися в цю тему. Можливо ви знайдете для себе нові точки зростання, можливості та перспективи для розширення бізнесу.

  Якщо ви вже активно займаєтеся просуванням онлайн, спробуйте пошукати нові інструменти, які раніше не використовували. Наприклад, пошук нових покупців через мережу ділових контактів b2b.

  Інвестуйте в маркетинг. Якщо хочете обійти конкурентів в продажах, вам необхідно “оселитися” в умах і свідомості споживача. Щоб коли він задумався придбати товар, то одразу згадав про вашу компанію та пішов оформляти покупку.

  Досягти цього непросто, але це того варте. У нагоді вам стане інструменти маркетингу. Послідовне та систематичне управління брендом дозволить згодом обійти конкурентів. Для цього потрібно вкладати зусилля, енергію і гроші в маркетингову діяльність.

  Підвищуйте якість. Ще один спосіб в конкурентній боротьбі – підвищення якості товару (послуги) або якості обслуговування. Збирайте зворотний зв’язок, прислухайтеся до думки клієнтів: що їм подобається, що ні. Намагайтеся перевершувати їх очікування щодо якості. Це може створити вау-ефект і навіть стимулювати сарафанне радіо.

  Зверніть увагу на собівартість вашого продукту. Чи можливо знизити її при збереженні якості товару? Пошукайте натхнення в японському менеджменті. Японія славиться раціоналізаторськими підходом і  практичністю у вирішенні тих чи інших завдань.

  Шукайте нові ринки збуту. Щоб обійти конкурентів в продажах, важливо мати стабільну виручку. Присутність одразу на декількох ринках збуту знижує фінансові ризики. Якщо на одному з них продажі впадуть, то їх можна перекрити за рахунок продажів на іншому ринку.

  Чимало компаній в 2020 році опинилися на межі виживання частково через те, що цілком і повністю фокусувалися на одному ринку збуту, наприклад, на продажах офлайн. Разом з тим, ситуація з пандемією продемонструвала необхідність вміти продавати в інтернеті.

  Одним з найбільших ринків збуту є державні закупівлі. Вони відрізняються надійністю і стабільністю. Дійсно, які б події не відбувалися, державі все одно потрібен бензин, електроенергія, продукти харчування, обладнання, послуги ремонту, будівництва та ін.

  Держава купує практично всі. Придивіться уважніше до цього ринку. Можливо державні закупівлі стануть новою точкою зростання для вашої компанії, яка допоможе випередити конкурентів.

  Якщо ви ще не пробували брати участь в тендерах і вас зупиняє необхідність підготовки документів, то спробуйте електронний каталог Prozorro Market. По суті це інтернет-магазин, тільки для держзамовників. Ви безкоштовно розміщуєте в ньому свої товари і оплачуєте тільки невелику комісію від реальних продажів. Вам не потрібно витрачати гроші на рекламу, та й ризиків ніяких немає.

  Ще один потенційний ринок збуту – комерційні закупівлі. Завдяки їм можна знайти стратегічно важливих клієнтів, зміцнити діловий імідж і отримати довгострокові контракти.

  Створіть стратегію розвитку. Уявіть, що ваша компанія – це корабель, а ви – капітан. Куди припливе судно, залежить від взятого курсу, прийнятих рішень, послідовності в діях, терпіння і дисципліни.

  В основі вашого успіху лежить стратегія розвитку. Вивчайте споживчий попит, нові тенденції, конкурентів. Будьте проактивними на ринку. Не бійтеся пробувати щось нове. Корегуйте стратегію, якщо в цьому виникає необхідність.

  Отже, в цій статті ми коротко розглянули підходи, як обійти конкурентів. Вірте в себе, в свою компанію і дійте! Бажаємо успіхів.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.