• Як брати участь в тендерах на будівництво

  Після запровадження Єдиної системи електронних публічних закупівель Прозорро у кожного постачальника з’явилась реальна можливість брати участь у тендерах на будівництво. 

  Якщо раніше навіть дізнатися про той чи інший тендер на будівництво часто було досить проблематично, то відтепер усі мають рівний доступ до інформації. 

  Крім того, якщо до впровадження електронної системи закупівель Прозорро непорядні дії деяких замовників було відстежити важко, то відтепер такі дії легко побачити та проаналізувати.

  Тому для українських будівельних компаній відкриваються привабливі можливості на ринку державних закупівель будівельних робіт. 

  Як знайти замовлення на будівництво

  Державні установи, підприємства, організації оголошують тендери на будівництво на тендерних майданчиках, що є частиною системи Прозорро.

  Тому для того, щоб побачити усі тендери на будівництво та відповідно взяти участь у тендері, зробіть наступні прості кроки. 

  Крок 1 – Завітайте на головну сторінку майданчика Zakupki.Prom.ua

  Крок 2 – Прокрутіть трохи нижче та знайдіть перелік усіх державних закупівель. 

  Знайти тендер з будівництва можна за його:

  • назвою (наприклад, будівництво нежитлових приміщень);
  • назвою замовника (наприклад, Департамент будівництва Черкаської обласної державної адміністрації);
  • ЄДРПОУ замовника. 

  Просто введіть їх у рядок пошуку.

  yak-brati-uchast-v-tenderah-na-budivnitstvo - Zakupki Prom ua

  Крок 3 – Уточніть список закупівель за допомогою фільтрів. Це зекономить вам час та допоможе швидко відібрати тендери на будівництво за потрібними вам критеріями. 

  На нашому майданчику ви можете скористатися такими фільтрами пошуку, як:

  • ДК 021:2015 (оберіть категорії 45000000-7 або 71000000-8). 
  • регіон;
  • статус закупівлі;
  • тип процедури;
  • очікувана вартість

  Більше детально про те, як шукати закупівлі, читайте у цій інструкції

  Необхідні документи для участі в тендерах на будівництво

  Єдиного переліку документів для участі у тендерах на будівництво немає. Це пов’язано з тим, що у кожному окремому тендеру існують свої вимоги до наявності тих чи інших документів. 

  Крім того, в галузі будівництва існують різні види робіт чи послуг (наприклад, капітальний чи поточний ремонт). Тому перелік документів теж може відрізнятися. 

  У зв’язку з цим варто уважно читати тендерну документацію та готувати саме той перелік документів, який вимагає від вас замовник. 

  Слід зазначити, що для участі у тендері, як правило, необхідно здійснити державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності (ФОП, ТОВ, АТ тощо). Хоча законодавство прямо не забороняє брати участь у тендерах фізичним особам.

  Порядок проведення тендерів на будівництво

  Особливості проведення закупівлі в системі Прозорро залежить від типу процедури. Це впливає на строки етапів закупівлі, обсяг документів, які необхідно подати та рівень вимог до кваліфікації учасників.

  Наразі існують наступні типи процедур:

  • спрощена закупівля;
  • допорогова закупівля;
  • відкриті торги;
  • переговорна процедура та інші. 

  Давайте розглянемо у загальному вигляді порядок проведення тендерів на будівництво.

  yak-brati-uchast-v-tenderah-na-budivnitstvo - Zakupki Prom ua 2

  На першому етапі (“Прийом пропозицій”) постачальник готує та подає свою пропозицію. 

  Після завершення цього етапу відбувається аукціон. Протягом аукціону кожен учасник має можливість залишати свою ціну незмінною чи знижувати її відповідно до мінімального кроку. 

  За результатами аукціону система сформує список учасників, у якому на першому місці буде той, хто запропонував найнижчу ціну. Саме з нього замовник починає розгляд пропозицій на етапі “Кваліфікація”. 

  Якщо пропозиція першого учасника підходить та відповідає вимогам,  то замовник визначає його як переможця. 

  Якщо ні – то відхиляє його і переходить до розгляду пропозиції наступного учасника з найкращою ціною (за результатом аукціону). 

  Коли замовник визначився з переможцем тендеру на будівництво, він оприлюднює на майданчику намір укласти договір. 

  Далі замовник укладає з переможцем договір, у якому зазначаються всі деталі щодо строків та умов виконання послуг з будівництва, а також строки та порядок оплати. 

  Як виграти у тендері? Це поширене питання, яке хвилює, мабуть, кожного, хто починає брати участь у закупівлях. 

  Насправді, єдиного універсального секрету успіху не існує. Але наступні практичні поради значно підвищать ваші шанси на успіх. 

  1. Оцініть свої сили. Беріть участь тільки в тій закупівлі, де потенційно можете перемогти. Запитайте себе: чи буде ваша пропозиція вигідною для замовника?
  2. Уважно вивчіть тендерну документацію. Шанси на перемогу має тільки той, хто подає пропозицію відповідно до всіх вимог замовника. 
  3. Не відкладайте подачу документів на останній момент. 
  4. Проведіть роботу над помилками. Якщо ви програли – проаналізуйте, що саме ви зробили не так та що зробив переможець. Якщо виграли – проаналізуйте, що ви зробили такого, що призвело до перемоги. 

  І наостанок – щоб виграти у тендері, необхідно як мінімум взяти у ньому участь. Тому що теорія – це добре, але тільки практика дозволить вам отримати досвід та зрозуміти, як це працює в реальності. 

  Бажаємо успіхів у тендерах! 

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми