• Виграти в тендері: ТОП-3 стратегії участі у електронному аукціоні

  Результати електронного аукціону в закупівлі мають вирішальний вплив на хід тендеру. Пропонуємо декілька корисних порад для успішної участі в  торгах.

  Підготуйте ціновий діапазон

  Перед початком аукціону підготуйте та майте перед собою три ціни. По-перше, найбільш вигідну ціну для вас, з якою ви подаєте свою тендерну пропозицію. По-друге, «середню» ціну, з якою ви не отримаєте суперприбутку, але й не залишитеся в програші. По-третє, ціну, нижче якої ви в жодному не зробите ставки під час аукціону.

  Конкуруйте

  Мінімальний «крок» аукціону Замовник вказує під час публікації оголошення про закупівлю і ви можете його побачити на сторінці закупівлі.

  Щоб зробити хід у будь-якому з раундів електронного аукціону, ви можете:

  • знизити ціну своєї пропозиції не менше ніж на крок аукціону по відношенню до своєї попередньої ставки;
  • залишити свою попередню пропозицію без змін і взагалі не вводити нову ставку. Якщо ви не змінюєте свою початкову ставку, ви все одно вважаєтесь учасником торгів.

  Стратегії участі

  Пропонуємо три найросповсюдженіші стратегії участі в аукціоні серед учасників системи ProZorro.

  Пам’ятайте, універсального шляху до перемоги не існує, все залежить від бюджету закупівлі та специфіки ринку, на якому ви працюєте.
  1. Низька ціна на старті. При прорахунку початкової ставки, учасник вказує суму, меншу за бюджет закупівлі. Це допомагає отримати перевагу в раунді.
  2. Без торгу. Cтавка учасника залишається сталою протягом електронного аукціону, а, після його завершення тендерна документація переможця аукціону перевіряється на наявність порушень із подальшим оскарженням.
  3. Хід в останньому раунді. При значному кроці зниження учасники чекають, доки конкуренти знизять суму до собівартості, після чого роблять різке пониження в останньому раунді.

  Підказка: щоб проаналізувати типовий перебіг аукціону, учасники можуть спостерігати за іншими аукціонами в режимі онлайн. Перелік всіх активних аукціонів знаходиться за посиланням.

  Поради щодо організації своєї участі в аукціоні

  1. Не бійтеся запізнитися. Повідомлення про початок торгів на вашу електронну пошту надішле тендерний майданчик разом із унікальним посиланням на аукціон. Також на електронному майданчику Zakupki.Prom.ua реалізована можливість смс-інформування про початок аукціону.
  2. Підготуйте «запасний аеродром». Про всяк випадок, якщо виникнуть проблеми з вашим компьютером. Це може бути інший комп’ютер або навіть ваш смартфон – у додатку Zakupki.Prom для iPhone або Android є можливість повноцінно робити ставки.
  3. Перевірте свій статус. Після переходу на сторінку аукціону за унікальним посиланням, уважно ознайомтесь із умовами його проведення, та перевірте свій статус учасника, щоб мати змогу робити ставки. При вході в модуль аукціону знизу сторінки має з’явитися напис «Ви зайшли як учасник».
  4. Слідкуйте за часом та чергою. Ваша ставка відображатиметься як «Ви», а відлік часу стосується саме вашої черги робити ставку.
  5. Будьте уважними. На ставку в раунді кожному учаснику відведено 2 хвилини. Після того як час сплине, змінити будь-що буде неможливо, тому уважно слідкуйте за розрядністю цифр та не зволікайте із внесенням нової суми.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.