• Відповідає юрист: в чому різниця між скаргою та вимогою у публічних закупівлях?

  Ключові відмінності процесів

  Якщо постачальник має претензії до умов закупівлі, дій чи бездіяльності замовника під час проведення закупівлі, він може подати вимогу або скаргу. На допорогових закупівлях для усунення порушень постачальник може подати лише вимогу замовнику, а у надпорогових – вимогу або скаргу.


  Основні розбіжності між вимогою та скаргою пояснює юрист майданчика Zakupki.Prom.ua Ольга Данилюк:

  • Вимога пред’являється організатору торгів, а скаргу відправляють на розгляд до Антимонопольного комітету (АМКУ).
  • У всіх закупівлях вимога відправляється замовнику безкоштовно, в той час як подача скарги обов’язково повинна бути оплачена.
  • Якщо замовник не відреагував на вимогу у надпорогових закупівлях, то тендер не переходить на наступний етап і блокується до відповіді організатора. У допорогових закупівлях, якщо замовник не реагує на вимогу, тендер продовжується.
  • Вимогу у надпорогових закупівлях необхідно подати за 10 днів до закінчення прийому пропозицій, і зробити це може будь-який верифікований учасник (той, чия ідентифікація на майданчику підтверджена). У випадку з оскарженням переможця тендера, така можливість є тільки у постачальника, який бере участь в закупівлі. Детальніше ознайомитися з термінами подачі скарги можна в законі “Про публічні закупівлі“, ст.18 ч. 2.

  Ми зацікавлені у тому, щоб закупівлі проходили прозоро, а кожен тендер закінчувався підписанням угоди із гідним учасником.  На майданчику Zakupki.Prom.ua ви можете отримати юридичну консультацію або замовити повний юридичний супровід. Детальніше про юридичну підтримку дізнавайтесь в особистому кабінеті.

   

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми