• Три найважливіших оновлення 2021 року на майданчику Zakupki.Prom

  Серед оновлень 2021 року, як обов’язкові, що стосуються змін до Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), так і додаткові, які покращують роботу із закупівлями. Що ж змінилося?

  Обґрунтування закупівель відповідно до постанови Кабміну № 1266

  У грудні минулого року набула чинності постанова Кабміну №1266. Відповідно до неї, частина замовників, після публікації переговорної або конкурентної процедури закупівлі, повинна на власному сайті відобразити певну інформацію. А саме: обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі. Зробити це необхідно протягом п’яти робочих днів після оголошення закупівлі.

  Щоб допомогти замовникам виконувати цю постанову, ми вдосконалили наш інструмент “Віджет” (щоб дізнатись, як його встановити, переходьте за посиланням). Раніше він був корисним, коли у замовників виникала потреба оприлюднити на сайті певну інформацію по своїм закупівлям. А саме: її назву, очікувану вартість та примітки.

  Тепер, віджет може відобразити на вашому сайті також й інформацію, яку вимагає постанова №1266. Для цього, на сторінці створення закупівлі у вас з’явилася кнопка “Додати обґрунтування для відображення на сайті замовника”. Натиснувши її, ви побачите поле, в яке зможете внести всі необхідні дані.

  Після оголошення закупівлі ці дані будуть відображені на вашому сайті. Таким чином вам достатньо один раз встановити віджет на сайт і в подальшому ви з легкістю зможете виконувати вимогу постанови.

  Пошук товарів в Prozorro Market.

  Електронний каталог користується популярністю в замовників. Все через можливість провести закупівлю просто — без потреби готувати документацію та проводити кваліфікацію учасників і досить швидко — мінімальні терміни на отримання товару.

  Саме тому, кожен тиждень, в Prozorro Market додаються нові профілі товарів. І асортимент стає більшим та різноманітнішим.

  Для покращення пошуку ми присвоїли кожному товару власний унікальний код. Тобто, якщо вам, необхідно знайти в електронному каталозі, наприклад, папір від певного постачальника, ви можете звернутися до нього та отримати цифровий код його паперу. Далі вам необхідно лише ввести даний код у вікні пошуку й після цього відкриється сторінка з інформацією про потрібний вам папір.

  Але це не все. Часто бувають випадки, коли співпраця з певним постачальником виявилась дуже позитивною: всі умови виконані вчасно, товар якісний, претензій взагалі немає. І замовник розуміє, що хоче і надалі продовжувати працювати з цим контрагентом. Але спочатку, потрібно перевірити чи є інші товари у даного постачальника, по яким він кваліфікований до Prozorro Market. Для цього, вам необхідно знайти учасника та натиснути на кнопку “Всі пропозиції компанії”.

  Після чого, ви потрапите до Магазину вашого контрагента, де зможете перевірити весь асортимент товарів який він пропонує.

  Листи нагадування щодо необхідності звітувати про виконання договору.

  Відповідно до Закону замовник має звітувати про виконання договору протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору або закінчення строку його дії чи розірвання. Але через різні обставини, замовники іноді можуть пропустити потрібний термін для звітування. Тому, щоб ви не порушували вимоги Закону ми вирішили надсилати вам листи нагадування.

  Відтепер, ви будете отримувати листи, де будуть вказані закупівлі, термін дії договору яких завершився 15 днів тому. Тобто у вас буде ще залишатись час на те, щоб не поспішаючи прозвітувати про виконання договору в тих закупівлях, за якими, згідно із Законом, необхідно оприлюднити звіт про виконання договору.

  Але не варто забувати і про наш розділ “Мої підписані договори”. Він створений аби надати вам змогу самостійно відслідковувати та контролювати роботу з договорами, а також процес звітування.

  В даному розділі відображаються лише завершені закупівлі, тобто ті, в які договір вже завантажено. Тут у вас є можливість знайти потрібний вам договір, скориставшись фільтром пошуку. Якщо статус договору “Закритий” — це означає, що по даній закупівлі вже був сформований звіт про виконання. Якщо ж “Активний” — звіту ще немає і ви маєте можливість, за потреби, оприлюднити додаткові угоди.

  Також, однією з найважливіших функцій розділу “Мої підписані договори” є можливість за допомогою однієї кнопки сформувати список закупівель, за якими необхідно прозвітувати.  


  Максим КоломієцьМаксим Коломієць, фахівець департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.

   

   

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми