• Топ-7 правил інформаційної безпеки в інтернеті

  Сьогодні наше життя перебуває одночасно у двох світах – реальному та цифровому. Щоб наша робота чи відпочинок онлайн були комфортними, слід дотримуватися певних правил інформаційної безпеки. У цій статті ми зібрали для вас базові рекомендації, які допоможуть збільшити рівень захисту ваших персональних даних. 

  Використовуйте складі паролі

  Так, можливо ви вже неодноразово чули цю пораду, однак вона дійсно ефективна та важлива. Використання надійних та унікальних паролів залишається одним із найдієвіших способів захистити персональні та фінансові дані.

  Тож, переконайтеся, що ваш пароль до того чи іншого сайту / пошти / особистого кабінету відповідає мінімальним правилам безпеки:

  • містить не менше 8-10 символів, число та спеціальний знак;
  • є унікальним, тобто не використовуєтсья для інших сайтів;
  • змінюється раз на три місяці.

  Використовуйте багатофакторну аутентифікацію

  Багатофакторна аутентифікація простими словами – це коли для входу в обліковий запис (акаунт) потрібно спочатку ввести одні дані, а потім інші. Наприклад, пароль а потім код, який вам відправили по SMS, електронній пошті і т.п.

  Якщо ви користуєтеся сервісом, у якому можна налагодити багатофакторну аутентифікацію – не ігноруйте цю можливість. Цей простий крок значно підвищить захищеність вашого облікового запису (акаунту).

  Потурбуйтеся про безпечне з’єднання у публічних Wi-Fi мережах

  На роботі чи вдома ви, скоріш за все, використовуєте роутер, який захищений паролем та шифрує ваші дані. Проблема з публічними Wi-Fi мережами полягає в тому, що вони часто незахищені, тож хакери можуть відносно легко отримати доступ до вашого пристрою (ноутбуку, смартфону).

  Тому рекомендується використовувати VPN. Це програмне забезпечення, яке створю безпечне з’єднання через інтернет. Таким чином ви підвищите захищеність вашого пристрою від злому.

  Використовуйте та своєчасно оновлюйте антивірус

  Це досить проста та зрозуміла рекомендація, але далеко не всі використовують її на практиці. Антивірус – це обов’язкова програма, яка повинна бути на комп’ютері для інформаційної безпеки. Слідкуйте також за оновленням та періодично влаштовуйте перевірку на наявність вірусів.

  Натискайте на посилання обережно

  Хакери можуть ховати у посиланні небезпечний код, який відкриває доступ до вашого пристрою, завантажує вірус і т.п. Тому будьте уважні, коли отримуєте спам-листи з посиланнями, “безкоштовними” призами та іншими підозрілими пропозиціями.

  Захищайте свій мобільний телефон так, як і комп’ютер

  Мобільні телефони можуть бути такими же уразливими для хакерів, як і комп’ютери. Тому рекомендується дотримуватися наступних мінімальних правил безпеки:

  • завантажуйте мобільні додатки лише з офіційних ресурсів та після перегляду відгуків від користувачів
  • будьте уважні, коли ви отримуєте текстове повідомлення від незнайомої людини з посиланням (будь то в SMS, мессенджері, соціальній мережі і т.п.).
  • переконайтеся, що ваш мобільний телефон має антивірусний захист

  Будьте уважні при здійсненні платежів

  Коли ви заходите на веб-сайт, щоб здійснити оплату (наприклад, в онлайн-магазині чи особистому кабінеті банку), слідкуйте за тим, щоб адреса сайту починалася з https, а не http, та поряд з назвою сайту була позначка у вигляді замочку.

  Це означає, що веб-сайт захищений від можливого перехвату особистих чи фінансових даних, коли ви передаєте їх при здійсненні оплати.

  Також будьте уважні при відвідуванні веб-сайтів, назви яких мають помилки чи близькі за змістом до оригінальних назв. Таким способом шахраї можуть маскувати фальшиві веб-сайти, які створюються з метою викрадання персональних даних.

  Наостанок

  Сподіваємося, що ці прості правила інформаційної безпеки допоможуть вам зробити перебування онлайн більш безпечним та надійним. Зберігайте усвідомленість та будьте уважні.

  Приємного та безпечного перебування в інтернеті.

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.