• ТОП-10 запитань від замовників про новий закон

  Вже місяць в Україні діє нова редакція закону “Про публічні закупівлі”. Робота держзамовників зазнала значних змін і, звісно їм потрібен час, аби як слід розібратися у нововведеннях. Щоб спростити цей процес ми зібрали відповіді на найактуальніші питання щодо нового закону. 

  TOP-10 zapitan vid zamovnikiv pro novij zakon

  Чи сумуються плани, які були опубліковані до 19 квітня 2020 року з опублікованими після цієї дати?

  Так, всі плани сумуються з урахуванням повного календарного року. Тому річні плани закупівель, після введення в дію нової редакції закону, мають бути відкориговані або перезатверджені, так як необхідно враховувати нові вартісні межі проведення закупівель.

  Наприклад, замовник на початку року запланував здійснити закупівлю на суму 70 тис. грн за одним кодом ДК 021:2015. В березні, він уклав прямий договір на суму 50 тис. грн та опублікував в системі звіт. А в травні, планує провести ще одну закупівлю на суму, що залишилась, – 20 тис. грн. Тому замовнику необхідно відкоригувати або перезатвердити план, так як загальна сума за рік перевищує 50 тис. грн. І після цього він може провести спрощену закупівлю на 20 тис. грн, що залишились.

  Хто в організації може проводити та публікувати в системі закупівлі на суму до 50 тис. грн?

  Замовник на власний розсуд визначає хто в організації відповідатиме за розміщення або проведення даних закупівель в системі.

  Тобто, це може бути як уповноважена особа, так і член тендерного комітету, або будь-який інший працівник організації.

  Чи можна укладати та публікувати в системі звіт про договір про закупівлю в якому буде кілька предметів закупівлі (різні коди ДК 021:2015)?

  Так, замовник може укласти прямий договір, у складі якого будуть різні предмети закупівлі.

  Але варто пам’ятати, що окрема вартість кожного з них не має перевищувати 50 тис. грн. Замовник може оприлюднити в системі декілька звітів, в яких буде вказана інформація з одного договору. При цьому в кожному звіті замовник повинен визначити один предмет закупівлі. В полі з інформацією про ціну договору вказати не загальну ціну, а вартість придбання окремого предмету закупівлі.

  Але краще, все ж таки, укладати договір на кожен предмет закупівлі окремо. 

  Чи потрібно завантажувати скановану копію договору під час публікації “Звіту про договір про закупівлю без використання електронної системи”?

  В Законі України “Про публічні закупівлі” відсутня вимога щодо оприлюднення сканованої копії підписаного договору про закупівлю. Але за бажанням, замовник може це зробити, технічно така змога є. 

  Яким чином призначається уповноважена особа?

  Є декілька варіантів призначення уповноваженої особи.

  1. Замовник за допомогою розпорядчого рішення, покладає на штатного працівника функції уповноваженої особи, як додаткової роботи з доплатою згідно з законодавства.
  2. Замовник вводить в штат окрему посаду (фахівець з розвитку публічних закупівель), яка виконуватиме функції уповноваженої особи.
  3. Замовник може залучити фахівця в конкретній сфері, уклавши з ним трудову угоду (контракт).

  Як встановлюється доплата уповноваженій особі?

  В Законі України “Про публічні закупівлі” не встановлено порядок та розмір заробітної плати чи доплати уповноваженій особі. Тому це самостійно вирішує керівництво кожного замовника.

  Чи може уповноважена особа одночасно бути й членом тендерного комітету?

  Так, уповноважена особа одночасно може бути й членом тендерного комітету. Але є одна важлива умова для співпраці – уповноважена особа не має бути відповідальною за організацію та проведення одних і тих самих процедур закупівлі, що й інші члени тендерного комітету.

  Чи буде в учасників спрощених закупівель можливість виправити невідповідність протягом 24 годин?

  Ні. Дане нововведення діє лише в процедурах закупівлі, а саме у відкритих торгах, конкурентному діалозі та торгах з обмеженою участю.

  Замовник, перевіряючи тендерну документацію після розкриття тендерних пропозицій, може виявити недоліки пов’язані з документами по ст. 16 ЗУ “Про публічні закупівлі”, або з правами на підпис. Він може оприлюднити повідомлення з вимогою усунути недоліки, а учасник, протягом 24 годин, внести зміни до тендерної пропозиції.

  Коли можна підписувати договір під час проведення спрощеної закупівлі?

  В законі “Про публічні закупівлі” немає обмежень щодо мінімального терміну, протягом якого замовник має укласти договір про закупівлю.

  Тому це можна зробити відразу після визначення переможця і прийняття рішення про намір укласти з ним договорів. Але зробити це потрібно не пізніше ніж через 20 днів з моменту оголошення переможця.

  Хочу також акцентувати вашу увагу, що після оприлюднення наміру укласти договір про закупівлю, технічно, можливість завантажити договір в систему у вас з’явиться лише через 2 робочі дні. 

  Електронний цифровий підпис/кваліфікований електронний підпис повинен бути оформлений на фізичну особу чи на юридичну?

  Замовник під час роботи в системі представляє не себе особисто, а свою організацію. Тому електронний цифровий підпис/кваліфікований електронний підпис має бути оформлено саме на юридичну особу. Крім того, він прив’язується до юридичної адреси організації та посади замовника. 

   


  Максим Коломієць, фахівець департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

  Максим Коломієць, фахівець департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua


   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (5)

  • Петро
   27 Травня 2020, 9:28

   Підкажіть ще одне питання – ” Що робити з зекономленими коштами?” Казна не приймає договір та не враховує, що закупівля додаткова, така яка не могла бути передбачена на початку року!!!

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    29 Травня 2020, 15:43

    Потрібна додаткова інформація, чому саме Казначейство не хоче приймати договір?

    Відповісти
  • Діана
   27 Травня 2020, 22:12

   Дякую за роз’яснення.

   Відповісти
  • Софа
   27 Травня 2020, 22:39

   Подскажите пожалуйста, у нас в гос предприятии 6 отдельных подразделений по Украине, но подчиняются ГлОфису в Киеве и все работают на одной площадке под одним ЕДРПОУ. ЕЦП нужно каждой УО от компании открывать в разных городах Украины ДФС? По практике они не закупают более чем на 50 грн.

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    29 Травня 2020, 15:40

    У кожної УО повинен бути свій ЕЦП. З алгоритмом оформлення ЕЦП через центр ДФС ми не знайомі. Думаю, це можна зробити і в одному місті, підготувавши необхідний пакет документів. В будь-якому випадку, потрібно звертатися до ІДД-ДФС, вони точно підкажуть. Наскільки мені відомо, ЕЦП у них зараз можна замовити онлайн acskidd.gov.ua

    Відповісти

  Що ще почитати з цієї теми