• Типи закупівель та визначення порогів

  Типи закупівель

  • Допорогова закупівля – закупівлі до 200 тис. грн на рік для товарів і послуг та до 1,5 млн грн для робіт. Для замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, пороги складають 1 млн грн для товарів та послуг і 5 млн грн для робіт. Читати більше.

  Регулюється Порядком здійснення допорогових закупівель, з яким можна ознайомитись тут .

  • Надпорогова закупівля – закупівлі від 200 тис. грн на рік для товарів і послуг та від 1,5 млн грн для робіт. Для замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, пороги складають від 1 млн грн для товарів та послуг і від 5 млн грн для робіт.

  Регулюється Законом України «Про публічні закупівлі», з яким можна ознайомитись тут .

  Замовники, відповідно до Закону, проводять надпорогові закупівлі  з використанням однієї з трьох тендерних процедур:

  • Відкриті торги – найпоширеніша процедура закупівель, яка проводиться з використанням електронної системи ProZorro. Читати більше. 
  • Переговорна процедура – використовується як виключення, за наявності відповідних підстав, які наведено в Законі. Замовник обирає постачальника в результаті переговорів та протягом одного дня після проведення переговорів публікує повідомлення про намір укласти з ним договір через електронну систему. Окремим Законом регулюється переговорна процедура для потреб оборони.
  • Конкурентний діалог – використовується як виключення, за наявності відповідних підстав, які наведено в Законі.

  Визначення порогів

  Закон України  «Про публічні закупівлі» визначає пороги для застосування тієї чи іншої процедури.

  Коментарі (5)

  • Валерій
   1 Жовтня 2019, 10:18

   Питання: Закупівлі до 200 тис. грн на рік для товарів і послуг та до 1,5 млн грн для робіт – то ця сума з ПДВ чи без ПДВ?

   Відповісти
  • Андрій
   27 Листопада 2019, 15:32

   Допорогова закупівля – закупівлі до 200 тис. грн на рік для товарів і послуг та до 1,5 млн грн для робіт. Поясніть чому на сайті вказано на рік, а в законі просто 200 тис.грн. Дякую.

   Відповісти
   • Zakupki.Prom.ua
    21 Грудня 2019, 15:42

    Відповідно до Бюджетного кодексу України бюджетний період становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. Відповідно до п.18 ч.1 ст.1 ЗУ “Про публічні закупівель” предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі. В той самий час, відповідно до ч.7 ст.2 замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення застосування цього Закону. Тому згідно з Законом у разі потреби більше ніж 200 тис (наприклад, закупівля товару),некоректно буде поділити свою річну потребу на декілька закупівель (кожна з яких буде менша ніж 200 тис. грн на рік), і уникати проведення допорогової закупівлі або оприлюднення звіту про укладений договір.

    Відповісти
  • Михайло
   13 Січня 2020, 11:29

   Доброго дня! Чи не буде порушенням ЗУ планування та проведення за різними процедурами закупівель послуг за одним ДК 50310000-1 Технічне обслуговування і ремонт офісної техніки: 1)Послуги з діагностики поломок і несправностей та ремонту пристроїв для друку карток “Toppan СР500”. – 180000грн. (Переговорна процедура); 2)Послуги з заправки картриджів для копіювальних апаратів, багатофункціональних пристроїв та принтерів, їх відновлення, ремонту та технічного обслуговування- 40000грн (Без використання електронної системи) У першому випадку послуги може надавати виключно одне підприємство, враховуючи специфіку обладнання. У другому випадку послуги надаються підприємствами в конкретних районах області спроможними більш оперативно та якісно реагувати на потребу в послугах.

   Відповісти