• Що робити, якщо на вашу закупівлю подано скаргу до АМКУ

  Зміст

  Що відбувається, якщо на закупівлю було подано скаргу
  З чого складається рішення органу оскарження
  Коли та де оприлюднюється рішення органу оскарження
  Що робити у разі задоволення оскарження

  В першу чергу, зберігайте спокій. Скарга до АМКУ – це не привід для нервування. Варто одразу ознайомитися із матеріалами скаржника, доданими до скарги (зробити це можна у розділі Скарги на сторінці закупівлі).

  Можливо, скарга цілком аргументована, і ви захочете й самі усунути порушення ще до оголошення рішення органу оскарження.

  Що відбувається, якщо на закупівлю було подано скаргу

  У разі прийняття скарги до розгляду система автоматично призупинить початок електронного аукціону та не оприлюднює:

  • договір про закупівлю
  • звіт про результати проведення процедури закупівлі.

  Розгляд скарги зупиняє перебіг строків, установлених для підписання договору про закупівлю.

  Замовнику забороняється вчиняти будь-які дії та приймати рішення (у тому числі й укладати договір про закупівлю) окрім дій, спрямованих на усунення порушень, зазначених у скарзі.

  Проте, якщо зазначені у скарзі порушення були усунені, замовник протягом 1 робочого дня із моменту усунення таких порушень має:

  1. повідомити про це орган оскарження
  2. опублікувати відповідне рішення на своєму майданчику.

  З чого складається рішення органу оскарження

  Можливі рішення органу оскарження:

  • встановлено наявність порушення;
  • встановлено відсутність порушення.

  Рішення АМКУ складається з трьох частин, публікується поетапно та має містити таку інформацію:

  • назву органу оскарження;
  • короткий зміст скарги;
  • мотивувальну частину рішення;
  • резолютивну частину рішення;
  • строк оскарження рішення.

  Протягом 1 робочого дня АМКУ надає інформацію про резолютивну частину рішення. Вона може містити наступну інформацію:

  • висновок про наявність або відсутність порушення процедури закупівлі;
  • висновок про задоволення скарги або про відмову в її задоволенні повністю чи частково;
  • заходи, яких повинен вжити замовник для усунення порушень (наприклад, скасувати свої рішення та відновити процедуру закупівлі, надати певні документи або роз’яснення учаснику, що подав скаргу, усунути дискримінаційні вимоги в тендерній документації, якщо неможливо усунути порушення, то відмінити її).

  Коли та де оприлюднюється рішення органу оскарження

  Протягом 3 робочих днів повне рішення розміщується в електронній системі. Рішення автоматично оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, а також надсилається скаржнику та замовнику.

  Не раніше ніж через 2 дні після прийняття рішення за скаргою, система автоматично визначає дату та час проведення електронного аукціону.

  Усі рішення набирають чинності із дня їх прийняття та є обов’язковими для виконання.

  Якщо ви не задоволені рішенням АМКУ, ви можете його оскаржити у судовому порядку протягом 30 днів із дня його оприлюднення в електронній системі. Учасник, що подавав скаргу, також має на це повне право.

  Орган оскарження має право залучати для отримання консультацій та експертних висновків державних органів (за наявності погодження від державних органів), експертів і спеціалістів, які не можуть бути пов’язаними особами.

  Скаржник та замовник можуть надавати висновки експертів і спеціалістів. Висновки таких представників оприлюднюються в електронній системі на майданчику та долучаються до матеріалів справи про розгляд скарги.

  Що робити у разі задоволення скарги

  У разі задоволення скарги АМКУ виносить повне рішення, яке буде відображено на майданчику. Статус скарги зміниться на «Задоволена органом оскарження».

  Ознайомтеся із рішенням АМКУ і внесіть зміни відповідно до нього.

  У випадку подання скарги на умови закупівлі

  Відповідно до рішення органа оскарження ви маєте:

  1. внести зміни до закупівлі
  2. завантажити документ із переліком змін, внесених до тендерної документації.

  Якщо на момент винесення рішення АМКУ період для подачі пропозицій вже завершився, після внесення змін до закупівлі  вам необхідно продовжити період прийому пропозицій не менше ніж на 7 днів. Далі ви зберігаєте зміни та накладаєте ЕЦП.

  Якщо на момент винесення рішення органом оскарження до завершення період прийому пропозицій залишається більше ніж 7 днів, продовжувати термін для подачі пропозицій не потрібно.

  Якщо органом оскарження було прийняте рішення про необхідність розбиття предмету закупівлі на окремі лоти або скасування закупівлі, порядок дій змінюється:

  Ви маєте спочатку повідомити АМКУ про згоду з рішенням та намір виконати усі рекомендації у вказаний час, і тільки після того скасувати закупівлю.

  Інакше можливості повідомити орган оскарження про виконання його рішення у вас не буде.

  У випадку подання скарги на рішення замовника

  Якщо учасником було оскаржено свою дискваліфікацію і така скарга була задоволена АМКУ, замовник повертає учасника на кваліфікацію, натиснувши кнопку «Скинути кваліфікацію». Після цього замовник проводить повторну кваліфікацію з урахуванням рішення органу оскарження.

  Якщо учасником була подана скарга щодо оскарження рішення про підтвердження іншого учасника і така скарга була задоволена органом оскарження, замовник повертає всіх учасників на кваліфікацію, натиснувши кнопку «Скинути кваліфікацію» або, у разі відсутності дискваліфікованих учасників, кнопку «Повернути на кваліфікацію». Після цього замовник проводить повторну кваліфікацію з урахуванням рішень АМКУ.

  Замовник повідомляє АМКУ про усунення порушення шляхом публікації відповідного рішення через електронний майданчик (зробити це ви можете зі свого кабінету зі сторінки закупівлі).

  Як відстежувати скарги на закупівлі

  Скористайтеся для цього розділом “Скарги” у вашому особистому кабінеті. Дізнайтеся про це більш детально в інструкції.

  Ця стаття вам була корисна?

  Дякуємо за відгук!
  Якщо вам бракує чогось у статті чи відео - напишіть про це, щоб ми могли покращитись.

  Коментарі (3)

  • Тетяна
   9 Січня 2020, 11:20

   Як правильно написати пояснення АМКУ щодо скарги

   Відповісти
  • Вася
   23 Липня 2020, 10:14

   А хто направляє справу про порушення Закону до суду? (стосовно порушень, які 25500 грн.+, які не протоколом оформлюються про порушення, а через рішення суду)?

   Відповісти
   • Мисев Евгений
    30 Липня 2020, 15:48

    Державна аудиторська служба України направляє справу про порушення Закону до суду (з 19.04.2020 року починають діяти зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» якими, зокрема, значно розширено перелік порушень, за які до адмінвідповідальності за статтею 164-14 КУпАП притягатимуться посадові особи та керівники замовників, а також збільшено суму штрафів за такі порушення).

    Відповісти