• Що держава купує під час карантину?

  Якщо говорити про закупівлі, які оголошується в Prozorro кожного дня, то їх кількість зменшилась, але не суттєво. Частина держустанов, як і комерційні компанії, перейшли на віддалений режим роботи, але більшість так і працює в “до карантинному” режимі.

  Причина проста — державі потрібно функціонувати — закривати потребу в ліках, проводити ремонтні роботи, обслуговувати стратегічно важливі об’єкти тощо. Тому більшість запланованих на початку року закупівель — відбувається. А значить бізнес може позмагатися за контракт з державою.

  В період карантину (з 16 березня) в системі Prozorro було опубліковано майже 30 тис. конкурентних закупівель. Їх очікувана вартість становить понад 95 млрд грн. 

  Лідером стала категорія будівельних робіт та поточного ремонту. Замовники оголосили майже 4,5 тис. закупівель на суму понад 51 млрд грн. Збільшення закупівель саме в цій категорії у весняний період не є аномальним явищем. Така тенденція спостерігається із року в рік, оскільки будівництво — сезонна закупівля. 

  Друга за популярністю категорія — медичне обладнання, фармацевтична продукція та засоби особистої гігієни. В системі було оголошено близько 4 тис. закупівель на суму понад 4 млрд грн. Звичайно це, в першу чергу, пов’язано із спалахом пандемії.  Тому більшість медичних закладів зосередили свої витрати на товарах та послугах для боротьбі з коронавірусною хворобою.

  Нафтопродукти, паливо, електроенергія та інші джерела енергії — ще одна категорія, товари з якої замовники активно закуповували під час карантина. Держава оголосила 1,7 тис. закупівель на суму близько 13 млн грн. Більша частина закупівель із даної категорії — це бензин, дизель та газове паливо. 

  Не набагато менше закупали послуги з ремонту і технічного обслуговування. Майже 1,6 тис.  закупівель на суму понад 2 млрд грн. 

  Незважаючи на те, що більша частина закупівель в категорії продукти харчування будуть відтерміновані, вона все одно залишається популярною. В ній замовники оголосили близько 1,6 тис. закупівель на суму майже 600 млн грн. 

  Також замовники, як і раніше, активно купують офісне устаткування, комп’ютерну техніку та різноманітні меблі. 

  Зважаючи на це, державні закупівлі навіть у карантин — можуть стати надійним каналом продажів для постачальників. Крім того, ми очікуємо, що найближчим часом кількість закупівель в системі Prozorro зросте.

  З 19 квітня почала діяти нова редакція ЗУ “Про публічні закупівлі”, відповідно до неї замовники мають проводити через систему закупівлі від 50 тис. грн. В попередній редакції такий “поріг” становив 200 тис. грн. Також новий закон вплине і на розвиток  електронного каталогу Prozorro Market. Він функціонує за принципом звичайного онлайн-магазину.

  В Prozorro Market можна легко продавати державі, пройшовши кваліфікацію всього один раз. Після цього необхідно просто оновлювати ціни та очікувати на замовлення. Завдяки цьому для бізнеса відкривається ринок державних закупівель у мільярди гривень.


  Парфенюк_Zakupki.Prom.uaОлена Парфенюк, керівниця департаменту держзакупівель торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

   

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Коментарі (0)

  • На даний момент коментарів немає.

  Що ще почитати з цієї теми