• [Оновлено 06.11.2020] Що буде з ЕЦП починаючи з 7 листопада 2020 року: пояснюємо головні зміни та що робити

    Стаття оновлена 06.11.2020

    Зараз деякі державні замовники при роботі із публічними закупівлями використовують електронний цифровий підпис (ЕЦП). Але з 7 листопада 2020 року відбудуться певні зміни. Прочитайте цю статтю до кінця, щоб дізнатися, що зміниться та що робити з цього приводу. 

    Що буде з ЕЦП після 7 листопада 2020 року пояснюємо головні зміни та що робити - Education.Zakupki.Prom.ua

    7 листопада 2018 року набрав чинності ЗУ «Про електронні довірчі послуги» (від 05.10.2017 № 2155-VIII). 

    У цьому законі було введено поняття «кваліфікований електронний підпис» (КЕП) та скасовано поняття «електронний цифровий підпис» (ЕЦП). 

    У порівнянні з ЕЦП, КЕП є більш удосконаленим та захищеним. 

    Щоб забезпечити поступовий перехід від використання ЕЦП на КЕП, Закон встановив дворічний період. 

    І ось починаючи з 7 листопада 2020 року цей період закінчується. 

    Що робити?

    Більшість акредитованих центрів сертифікації ключів (АЦСК) починаючи з 7 листопада 2018 року видавали електронний підпис з кваліфікованим сертифікатом ключа – КЕП (удосконалений). Тобто КЕП – це удосконалений ЕЦП.  

    Але обов’язково перевірте ваш підпис. Найбільш надійним способом переконатися, чи ваш підпис матиме законну силу з 07.11.2020 – звернутися до АЦСК, який його вам видав. 

    До уваги державним замовникам 

    Починаючи з 7 листопада 2020 року використовувати КЕП необхідно виключно з вбудованим апаратно-програмним засобом, що забезпечує захист даних, наприклад, токен (детальніше про це дивіться в п.2 ст.17 Закону). 

    Токен – це спеціальний флеш-накопичувач, затверджений Держслужбою спецзв’язку, який має свій інвентарний номер. 

    Використовувати КЕП з вбудованим апаратно-програмним засобом зобов’язані:

    • представники органів державної влади;
    • представники органів місцевого самоврядування;
    • працівники державних установ, підприємств, організацій;
    • нотаріуси;
    • державні реєстратори та суб’єкти, що виконують їхні обов’язки згідно з уповноваженням держави.

    Також у тендерній документації та будь-яких інших документах відтепер необхідно як вимогу вказувати тільки КЕП. 

    До уваги постачальникам

    Відповідно законодавства, бізнес зобов’язаний використовувати КЕП, але не зобов’язаний використовувати КЕП з вбудованим апаратно-програмним засобом, що забезпечує захист даних.Тобто суб’єкти господарювання можуть використовувати КЕП на звичайних флеш-накопичувачах. 

    Бізнес зобов’язаний буде використовувати  КЕП з вбудованим апаратно-програмним засобом, що забезпечує захист даних (токен) тільки з 1 січня 2022 року.

    Тобто вже через рік бізнесу необхідно буде перейти на використання КЕП з токеном.  

    Де можна придбати токен

    Ви можете придбати токен безпосередньо в Prozorro Market або у наших партнерів:

    • ТОВ «Аладдін Сек’юріті Солюшенс»

    Електронний USB-ключ SecureToken-337M

    Електронний USB-ключ SecureToken-337К

    Коментарі (2)

    Що ще почитати з цієї теми