• Запитання тижня. Випуск №11 – Про звіт про виконання договору та аномально низьку ціну

    Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

    Запитання тижня. Випуск №11 – Про звіт про виконання договору та аномально низьку ціну

    Чи можна прив’язати дві закупівлі до одного плану?

    Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ “Про публічні закупівлі” замовник створює закупівлі відповідно до річного плану. Водночас, з 23 серпня 2019 року у системі Prozorro обов’язковою умовою публікації закупівлі є її зв’язка з річним планом, окрім “закупівель без використання електронної системи” та “допорогових закупівель” (які публікуються згідно Наказу ДП “ПРОЗОРРО” №10).

    Відповідно до технічного завдання адміністратора системи ДП “ПРОЗОРРО” на майданчику зв`язати план можна лише з однією закупівлею, тому для кожної із закупівель необхідно створити окремий план.

    Слідкуйте за новинами у закупівлях у нашому Телеграм-каналі.

    Як створити звіт про виконання договору для закупівлі без використання електронної системи?

    Чинне законодавство не зобов’язує звітувати у закупівлях без використання електронної системи. Тому замовник робить це за власним бажанням, окрім закупівель для боротьби з COVID-19.

    Щоб сформувати звіт про виконання договору, замовнику необхідно зайти на сторінку закупівлі та відкрити вкладку “Працювати з договором”, після чого натиснути на кнопку “Звітувати про виконання”.

    На сторінці, що з’явиться, потрібно вказати інформацію про суму фактичної оплати за договором і за бажанням завантажити документ. Далі натиснути на кнопку “Зберегти”.

    Перевіривши коректність заповнених даних внесені зміни необхідно підписати за допомогою ЕЦП/КЕП.

    Чи потрібно замовнику відхиляти учасника, ціна якого визначена, як аномально низька?

    У випадку виявлення аномально низької ціни, учасник з такою ціною, повинен протягом одного робочого дня з дня визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції надати обґрунтування щодо цін або вартості відповідних товарів, робіт чи послуг. Що ж до самої форми обґрунтування, то у законі не передбачено, яка саме інформація має міститися у ньому. 

    Якщо ж учасник не надав належного обґрунтування або не встиг це зробити у зазначений термін замовник відхиляє його пропозицію. Це рішення замовник приймає самостійно. 

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Комментарии (0)

    • На данный момент комментариев нет.

    Что еще почитать по этой теме