• Запитання тижня. Випуск №12 – Про створення нового плану та внесення змін до нього

    Этой статьи еще нет на русском, но вы можете прочитать ее на украинском языке.

    Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

    Чи потрібно створювати новий план, якщо закупівля не відбулась і замовник оголошуватиме її повторно?

    Відповідно до ч.1 ст.4 ЗУ “Про публічні закупівлі” усі закупівлі здійснюються відповідно до річного плану. І до кожної з них має бути створено окремий план.

    Якщо закупівля зв’язана з планом, то технічно оголосити ще одну закупівлю відповідно до цього ж плану — неможливо. Працює це правило і у випадку, коли закупівля не відбулася.

    Тому замовнику необхідно опублікувати новий план під нову закупівлю.

    Слідкуйте за новинами у закупівлях у нашому Телеграм-каналі.

    Чи може уповноважена особа підписувати закупівлі особистим електронним підписом?

    Електронні підписи повинні бути видані на особу, яка працює в організації. В них має міститись інформація про посаду та код ЄДРПОУ.

    Ми не рекомендуємо використовувати особисті електронні підписи, адже працівник діє не від свого імені, а від імені організації. Адже відповідно до ст. 237 Цивільного кодексу України: “Не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені”.

    Відповідальність за використання особистих підписів визначають контролюючі органи у разі виявлення такої ситуації.

    Чи потрібно вносити зміни в план, якщо було укладено додаткову угоду на збільшення суми основного договору?

    Як вже неодноразово зазначалося, всі закупівлі здійснюються відповідно до річного плану. Вважається, що відразу після створення закупівлі план виконав своє призначення і подальші можливі зміни ціни договору в плані не відображаються.

    Також нагадуємо, що ціну договору можливо збільшити тільки на підставі причин, вказаних у ст. 41 ЗУ “Про публічні закупівлі”. Допорогових закупівель та звітів про договір норми цієї статті не стосуються.

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Комментарии (0)

    • На данный момент комментариев нет.

    Что еще почитать по этой теме