• Запитання тижня. Випуск №9 – Про закупівлі на суму до 200 тис. грн, розірвання договору та узагальнений код ДК 021:2015

  Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

  Запитання тижня. Випуск №9 - Про закупівлі на суму до 200 тис. грн, розірвання договору та узагальнений код ДК 0212015

  Чи може замовник вже проводити закупівлі на суму до 200 тис. грн через Prozorro Market?

  14 вересня Кабінет Міністрів України прийняв постанову №822 “Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу”. Згідно з нею максимальний поріг закупівель через Prozorro Market збільшується до 200 тис. грн для звичайних замовників та 1 млн грн для монополістів у своїй сфері. 

  Закупівлі на суму від 50 до 200 тис. грн (до 1 млн грн для монополістів) мають проводитися через запит ціни пропозицій від постачальників.

  Наразі такої можливості в системі немає, але планується, що нововведення запрацюють впродовж трьох місяців. Тому поки що замовники, використовуючи Prozorro Market, можуть закуповувати товари лише на суми до 50 тис. грн. 

  Чи можна розірвати договір в односторонньому порядку, якщо переможець відмовляється постачати товар. Як це відобразити на майданчику?

  Щоб убезпечити себе від подібних ситуацій на етапі створення тендерної документації, замовник має передбачити можливі варіанти вирішення таких проблем.

  Тобто, в проєкті договору можна прописати умови, на підставі у замовника є право розірвати договір в односторонньому порядку або за згодою сторін. У разі, якщо договором таких умов не передбачено, то замовнику варто звернути увагу на ч. 2 ст. 651 ЦК України, відповідної до якої: “Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору”.

  Сформувати звіт про виконання договору у випадку його розірвання, необхідно перейти на сторінку вашої закупівлі, знайти блок “Договір” та відкрити вікно “Працювати з договором”, а після — натиснути на кнопку “Розірвати договір”.

  На сторінці що з’явиться, потрібно прикріпити документ про розірвання, заповнити всі поля та вказати суму закупівлі, а також причину розірвання договору. Далі натисніть на кнопку “Зберегти” та підпишіть документ ЕЦП/КЕП.

  Чи потрібно у закупівлі з кількома позиціями зазначати узагальнений код ДК 021:2015 за четвертою цифрою, або достатньо коду, який найбільш відповідає кожній номенклатурній позиції?

  Під час розміщення інформації у системі про предмет закупівлі товарів та послуг, в окремих полях зазначається інформація щодо коду предмета закупівлі (за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника) та детального коду і назви товару/послуги кожної номенклатурної позиції (за максимально точним знаком Єдиного закупівельного словника).

  Під час оголошення закупівлі на майданчику, замовнику у відповідному полі необхідно вказати лише номенклатуру за максимально точним знаком, а узагальнений код за четвертим знаком — система зазначить автоматично. Дана інформація відображається на сторінці відповідної закупівлі на порталі prozorro.gov.ua.

  Нагадуємо, що у допорогових закупівлях та закупівлях без використання електронної системи деталізувати код та вносити інформацію щодо кожної номенклатурної позиції не потрібно.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Комментарии (0)

  • На данный момент комментариев нет.

  Что еще почитать по этой теме