• Запитання тижня. Випуск №7- Про додаткові угоди, помилки під час публікації та довідку про відсутність заборгованості

    Этой статьи еще нет на русском, но вы можете прочитать ее на украинском языке.

    Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.
    Запитання тижня. Випуск №7- Про додаткові угоди, помилки під час публікації та довідку про відсутність заборгованості

    У яких випадках потрібно публікувати додаткову угоду та як це правильно зробити?

    Замовнику необхідно публікувати у системі тільки ті додаткові угоди, підписання яких відбулося на підставі випадків, вказаних у ст. 41 ЗУ «Про публічні закупівлі». Проте іноді казначейство або інший контролюючий орган вимагає публікувати абсолютно всі додаткові угоди, наприклад, при зміні реквізитів чи умов оплати. Так як це не передбачено законом, то можливості для коректного розміщення таких угод у системі немає. Тому при наявності вимоги про публікацію додаткової угоди, яка не підпадає під ст. 41, радимо одразу уточнити, яку причину публікації обрати. А після цього в полі «Опис змін» вже конкретно прописати, що саме змінюється. 

    Також нагадуємо, що будь-які додаткові угоди необов’язково публікувати у “закупівлях без використання електронної системи” та  “допорогових закупівлях”, які проводяться згідно Наказу ДП “Прозорро” №10. 

     

    Чи повинен замовник вимагати довідку про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів?

    Відповідно до ст. 17 закону переможець закупівлі має надати замовнику довідку про відсутність заборгованості. Вже майже рік працює інтеграція системи Prozorro та Державної фіскальної служби України. Це означає, що довідка про відсутність заборгованості з’являється у документах постачальника автоматично після формування повідомлення про намір укласти договір. Тож замовник може не вимагати надання цієї довідки. Проте, щоб замовник міг розглянути дану довідку, в тендерній документації має бути правильно прописана вимога щодо надання інформації про відсутність заборгованості. Наприклад, можна зазначити наступним чином: “Інформація про відсутність заборгованості з податків, зборів і платежів перевіряється замовником в електронній системі закупівель в інформації, що автоматично формується в системі Prozorro в результаті взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України”. Якщо ж у документації вказано, що переможець самостійно завантажує цю інформацію, тоді замовник не може розглядати автоматично сформовану довідку.

     

    Що робити, якщо при публікації звіту про договір про закупівлю була допущена помилка?

    У першу чергу все залежить від того, на якому етапі публікації знаходиться закупівля. Зміни до форми оголошення звіту можна вносити до моменту підписання цієї форми ЕЦП/КЕП. Також важливо, що закупівля з’являється у системі Prozorro тільки після завершення її публікації. Тобто якщо замовник допустив помилку при створені форми оголошення, підписав її, але ще не завершив публікацію, така закупівля буде відображатися тільки в особистому кабінеті. Замовник може її скасувати (у такому випадку потрібно буде завантажити файл з відповідним рішенням) або просто залишити як є (закупівля залишиться доступною тільки в кабінеті замовника в статусі “Активна”). Після цього потрібно розпочати процес публікації спочатку. Але пам’ятайте про терміни звіт потрібно публікувати протягом трьох робочих днів з моменту підписання договору. Якщо незавершена закупівля була створена з прив’язкою до річного плану, повторно використати цей самий план для нової закупівлі буде неможливо. 

    Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

    Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

    Комментарии (2)

    • Ружанцева Тетяна
      10 сентября 2020, 21:48

      Була опублікована додаткова угодапо теплу,наразі казначейство вимагає внестив цю угоду зміни, який алгоритм дій повинен бути? Завантажувати нову угоду, в якій попередня буде скасовуватися?

      Ответить
      • a.ivlieva
        14 сентября 2020, 10:00

        Доброго дня!Якщо вам потрібно внести зміни до договору про закупівлю, а зробити це необхідно протягом трьох робочих днів з дня внесення змін до договору, на майданчику Zakupki.Prom.ua потрібно перейти до вашої закупівлі, та настинути на вікно “Договір про співпрацю”. Далі необхідно натиснути на кнопку “Внести зміни”. Після завантаження документу та внесення всіх змін до основного договору, ви зможете побачити, що нова додаткова угода буде відображатися поруч із раніше опублікованими додатковими угодами.

        Ответить