• Запитання тижня. Випуск №4 – Про код класифікатора, помилки в плані та скан договору

  Этой статьи еще нет на русском, но вы можете прочитать ее на украинском языке.

  Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні запитання, які виникають у держзамовників при роботі із публічними закупівлями.

  Запитання тижня. Випуск №4 - Про код класифікатора, помилки в плані та скан договору

  Чи потрібно при публікації плану закупівлі вказувати  деталізований код класифікатора?

  Згідно наказу Мінекономіки №1082 “Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі” замовник має зазначати назву та код за ДК 021:2015 кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі.

  Робити це потрібно при публікації оголошення про закупівлю, оприлюднення якого передбачено ст.10 ЗУ “Про публічні закупівлі”, або повідомлення про намір укласти договір під час переговорної процедури. 

  Тож, у замовника немає обов’язку зазначати номенклатуру товару з деталізованим кодом за ДК 021:2015 в плані. 

  За бажанням можна вказати назву та код номенклатурних позицій в плані закупівель за допомогою кнопки “Додати товар або послугу”

  Що робити, якщо у плані, який пов’язаний зі звітом про укладений договір, виявлено помилку?

  Після того, як замовник оприлюднив план та зв’язав його із звітом або іншою закупівлею, в системі зникає можливість редагувати відповідний план. Тому у разі виявлення помилки, якщо замовник хоче її виправити, він має оприлюднити новий план з коректною інформацією, та створити до нього звіт.

  Однак якщо звіт ще не завершено він не з’явиться на порталі prozorro.gov.ua. Відповідно його можна залишити зі статусом “активний” та не витрачати час на скасування звіту та завантаження документу щодо причини скасування. 

  Відповідно до ст. 4 ЗУ “Про публічні закупівлі” план потрібно оприлюднити до початку проведення закупівлі. Якщо дата оприлюднення нового плану буде пізніше дати підписання договору, то у контролюючих органів можуть виникнути питання, а саме чому план опублікований після того, як замовник вже підписав договір. У такому випадку, радимо, за можливості, розірвати договір та укласти його датою не пізніше, ніж буде оприлюднено новий план. 

  Якщо оприлюднення плану та підписання договору відбувається в один день, то у разі виявлення помилки в плані, перепідписувати договір не потрібно. Достатньо просто оприлюднити нові план та звіт.

  Також рекомендуємо створити внутрішній протокол щодо пояснення для контролюючих органів. І вказати у ньому, що попередній некоректний план неможливо скасувати або відредагувати, і тому в системі оприлюднено новий план закупівлі. Завантажувати в систему цей протокол не потрібно.

  Чи потрібно оприлюднювати скан договору під час публікації звіту?

  У законі “Про публічні закупівлі” немає вимоги щодо завантаження скан-копії договору, укладеного без використання електронної системи закупівель. Тому завантажувати скановану копію договору не обов’язково і замовник може це зробити за власним бажанням.

  Виключенням є звіти по Covid-19, в яких потрібно завантажувати скан-копію договору.

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Комментарии (7)

  • 18 августа 2020, 16:44

   Ні

   Ответить
  • Ольга
   19 августа 2020, 19:57

   Ви написали “За бажанням можна вказати назву та код номенклатурних позицій в плані закупівель”, а з яким кодом ДК: по 4 знаку чи з кодом, що найбільше відповідає предмету?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    26 августа 2020, 17:07

    При публікації плану в розділі “Інформація про закупівлю” необхідно вказувати саме по 4-й цифрі класифікатора, а в розділі “Список товарів та послуг, що закуповуються” можна вказати деталізований код класифікатора, який найбільше підходить визначеному предмету закупівлі. Але нагадаємо, що згідно Наказу № 1082 “Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі” в плані це робити необов’язково.

    Ответить
  • Валентина
   2 сентября 2020, 9:55

   Що робити, якщо виникла технічна/механічна помилка при всенні даних в звіт про укладений договір, в закупівлю без використання електронної системи? Закупівля була підписана ЕЦП та завершена?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    4 сентября 2020, 15:00

    Якщо закупівля набула статусу “завершена”, змоги редагувати її немає. Радимо проконсультуватись з казначейством та вашим керівництвом з приводу можливості вирішити це питання шляхом протокольного рішення з зазначенням інформації про помилку або щодо необхідності скасування закупівлі.

    Ответить
  • Олег
   22 сентября 2020, 10:48

   З листа МЕРТУ від 03.09.2020 р. N 3304-04/53972-06 не зовсім зрозумілі приклади щодо товарів. Для чорнил код ДК вказувати 22600000-6 Чорнила (по коду групи) чи по коду 99999999-9 – Не визначено ?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    24 сентября 2020, 17:40

    Код 99999999-9 застосовується замовником у випадку, якщо предмет закупівлі не має в ієрархічній структурі Єдиного закупівельного словника відповідно Порядку коду. Тобто якщо замовнику необхідно обрати код класифікатора, але його немає у варіантах вибору, то існує технічна реалізація обрати показник “99999999-9 – Не визначено”. Із запитаннями стосовно прикладу “чорнила” радимо звернутись безпосередньо до МЕРТУ.

    Ответить

  Что еще почитать по этой теме

  • Запитання тижня. Випуск №3 - Education.Zakupki.Prom.ua 2 Запитання тижня. Випуск №3
   Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні ...
  • Запитання тижня №2 - Education.Zakupki.Prom.ua Запитання тижня. Випуск №2
   Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні ...
  • Запитання тижня - Education.Zakupki.Prom.ua 2 Запитання тижня. Випуск №1
   Запитання тижня – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua розбирають найбільш актуальні ...