• Як створити план закупівель

  Эта статья также доступна на украинском языке. Перейти

  Публічні закупівлі здійснюються відповідно до річного плану та додатку, які обов’язково мають бути оприлюднені в системі ProZorro. 

  При публікації плану у системі ProZorro через майданчик спочатку переконайтесь, що у вас є затверджений план у паперовому вигляді. 

  Опублікувати план треба не пізніше, ніж за 5 календарних днів з дати його затвердження, зазначеної у паперовому документі. 

  Після публікації плану його слід зв’язати з тендером (для понадпорогових закупівель – обов’язково). Кожен план можна зв’язати лише з однією закупівлею. Тому при плануванні слід пам’ятати: один план – одна закупівля. 

  Щоб опублікувати план закупівлі, треба здійснити декілька простих кроків.

  Створюємо план

  Переходимо до розділу “Публічні закупівлі”, обираємо вкладку “Мої плани закупівель” та натискаємо “Створити план”.

  Як створити план закупівель01 - Zakupki.Prom.ua

  Заповнюємо інформацію про закупівельника

  При створенні плану необхідно розрізняти терміни “замовник” і “закупівельник”. 

  Замовник – це юридична особа, яка оприлюднює план. 

  Закупівельник – юридична особа, яка буде здійснювати закупівлю відповідно до цього плану (наприклад, коли планує закупівлю головне управління організації, а безпосередньо здійснює закупівлю регіональний підрозділ даної організації).

  • Якщо планує та закуповує одна й та сама юридична особа, то інформація про замовника і закупівельника не буде відрізнятись. Введіть код ЄДРПОУ  закупівельника і назва організації відобразиться автоматично.
  • Якщо ЄДРПОУ замовника та закупівельника однаковий, але назви організацій різні, то ви завжди можете відредагувати назву закупівельника самостійно.
  • Якщо замовник та закупівельник – окремі юридичні особи, то вкажіть ЄДРПОУ тієї юридичної особи, яка безпосередньо буде здійснювати закупівлю.

  Як створити план закупівель02 - Zakupki.Prom.ua

  Обираємо тип процедури

  Оберіть тип процедури відповідно до тієї, яку ви затвердили в річному плані або додатку.

  Як створити план закупівель03 - Zakupki.Prom.ua

  Заповнюємо інформацію про закупівлю

  Обираємо рік, на який створюємо план або додатки до нього. Вказуємо предмет закупівлі та, в разі необхідності, додаємо інформацію в примітки.

  Зазначаємо очікувану вартість закупівлі та обираємо валюту.

  Як створити план закупівель04 - Zakupki.Prom.ua

  Вказуємо орієнтований початок проведення процедури, обираємо код класифікатора та код КЕКВ.

  Додаємо джерело фінансування

  Вкажіть назву джерела та суму фінансування. За бажанням можна додати опис. Якщо джерел фінансування декілька, натисніть на кнопку “Додати джерело”. 

  При створенні плана заповнювати цей блок необов`язково. Але щоб зв`язати план з тендером, в ньому необхідно вказати джерело фінансування. Це поширюється на всі типи процедур, крім допорогових закупівель.

  Як створити план закупівель05 - Zakupki.Prom.ua

  Зверніть увагу, що сума фінансування з усіх джерел не може бути вище ніж очікувана вартість закупівлі для всіх типів закупівель, крім “Публічні закупівлі енергосервісу”. 

  Статуси планів

  З 01.11.2019 система ProZorro запроваджує наступні статуси планів. 

  • “Заплановано” – після того, як план був опублікований та підписаний кваліфікованим електронним підписом. 
  • “Оголошено тендер” – після того, як план зв’язали з тендером. З цього моменту редагувати план немає можливості. Якщо вам необхідно скоригувати план, слід скасувати тендер та оголосити його ще раз, з урахуванням скоригованого плану. 
  • “Скасовано” – якщо немає необхідності проводити закупівлю за цим планом. Це можна зробити тільки якщо план в статусі “Запланований”.

  Плани, опубліковані до 31.10.2019, відображаються зі статусом “Опубліковано”. 

  Також ви можете зберегти план у чернетці та продовжити роботу з ним пізніше.

  Завершуємо  публікацію плана

  Щоб завершити публікацію, необхідно застосувати електронний підпис. Завантажуємо ключ та підписуємо план.

  Після підписання плану з’явиться відмітка, що на план накладено ЕЦП.

  Як створити план закупівель06 - Zakupki.Prom.ua

  Список всіх опублікованих планів та чернетки знаходяться в розділі “Мої плани закупівель”.

  Щоб зв’язати план з тендером, прочитайте цю коротку інструкцію.

  Ця стаття вам була корисна?

  Дякуємо за відгук!
  Якщо вам бракує чогось у статті чи відео - напишіть про це, щоб ми могли покращитись.

  Комментарии (42)

  • Наталія
   1 ноября 2019, 15:49

   Якщо внесли план на невелику суму (наприклад, менше 3 тис.грн.) то план так і залишається зі статусом “запланований” хоча закупівля по ньому пройшла? Адже до 50 тис.грн. навіть звіт не поблікується.,

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    13 ноября 2019, 18:15

    Наталіє, у разі, якщо при публікації плану Ви обирали тип процедури “без використання електронної системи” (тобто очікувана вартість закупівлі не перевищує 50 тис.грн на рік), то план дійсно залишиться зі статусом “запланований”. Або ви можете перевести план у статус “оголошего тендер” шляхом натискання кнопки “завершити” в даному плані. Статус “оголошено тендер” буде означати, що відповідно до цього плану вже було здійснено закупівлю (в даному випадку – поза системою).

    Ответить
    • Наталія
     14 ноября 2019, 15:34

     Дякую

     Ответить
    • 12 декабря 2019, 16:59

     Чи можна завершити план допорогової закупівлі без використання електронної системи шляхом натискання кнопки “завершити”, якщо план вже опубліковано і підписано?

     Ответить
     • Zakupki.Prom.ua
      28 декабря 2019, 11:45

      Добрий день. Так, у Вас є така технічна можливість. Але акцентуємо Вашу увагу, після натискання кнопки “Завершити”, можливість редагувати/скасувати план буде відсутня, та Ваш план отримає статус “Оголошено тендер”, що означатиме для всіх присутніх в системі що за даним планом вже укладено договір (в разі якщо Ви не зв’язали даний план з закупівлею).

      Ответить
  • Інна
   5 ноября 2019, 9:26

   “Кожен план можна зв’язати лише з однією закупівлею. Тому при плануванні слід пам’ятати: один план – одна закупівля. “-отут у мене виникає запитання-чим ви керуєтеся (якими конкретно статтями законодавства), реалізовуючи такі механізми? План закупівель повинен бути один і сума в ньому проставляється НА РІК, а не на одну закупівлю. Так, як на один план може бути декілька закупівель, то план не обов’язково повинен відповідати сумі закупівель. Зробіть краще, щоб під план можна було підв’язувати по кільтка закупівель, які пов’язані з цим планом.

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    13 ноября 2019, 18:28

    Відповідно до ст .4 ЗУ “Про публічні закупівлі” закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Згідно із технічним завданням Адміністратора системи “ДП Прозорро” реалізація даного функціоналу така, що зв’язати план можна тільки з однією закупівлею. На жаль, зв’язати один план із декількома закупівлями на сьогоднішній день в системі Прозорро технічно не є можливим.

    Ответить
    • Ольга
     5 мая 2020, 16:22

     И что делать?Мы не можем знать на перед сколько договоров ,например на тех.проверку приборов и с какими организациями мы заключим,в смете на год запланирована общая сумма,атестация приборов осуществляется в разное время.какой выход?

     Ответить
     • Мисев Евгений
      6 мая 2020, 17:37

      Ви маєте орієнтуватись по закупівлям минулих років. Також, ви можете оголосити закупівлю на всю суму, де в документації до закупівлі можете прописати всі тонкощі, тобто перерахувати ті види робіт, які переможець має вміти виконувати, та вказати що період проведення робіт буде протягом року.

      Ответить
  • Лариса
   14 ноября 2019, 16:09

   Доброго дня!!! Як провести імпорт додатку до річного плану з джерелом фінансування ?

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    18 декабря 2019, 15:30

    Добрий день, Ларисо. В кабінеті Вам необхідно перейти в підвкладку “Мої плани закупівль” й там через вікно “Іморт” скористатись даним функціоналом. На разі, після використання даної функції, джерело фінансування необхідно вносити самостійно в кожен рядок плану, після публікації. В даний час, цей функціонал на стадії оновлення.

    Ответить
  • Анна
   15 ноября 2019, 14:31

   Скажіть будь ласка, затверджений план у паперовому вигляді потрібно складати стільки раз, скільки буде закупівель, якщо, наприклад, торги не склалися?

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    18 декабря 2019, 15:27

    Добрий день, Анно. Так, в паперовому варіанті необхідно завтерджувати план стільки разів скільки разів буде проведено процедур закупівель.

    Ответить
  • Олена
   3 декабря 2019, 17:22

   Опублікувала план закупівлі на 110 тисяч грн.і по завершенню натиснула завершити.чи буде це правильно.якщо ми оприлюднили звіт про укладений договір

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    18 декабря 2019, 15:20

    Добрий день, Олено. Кнопка “завершити” в планах є лише в допорогових закупівлях. Існує вона для того щоб у вас була змога, якщо ви не зв”язали закупівлю з планом, вручну перевести відповідний план в статус “Оголошено тендер”. Це робиться для того, щоб повідомити всіх учасників системи, що за даним планом вже укладено договір. Обов”язку так робити у вас немає, ви на власний розсуд вирішуєте чи робити це.

    Ответить
  • Дмитро
   4 декабря 2019, 10:38

   Відповідно до Наказу МЕРТУ від 21.03.2019 № 463 до форми формі звіту про укладені договори внесено зміни, якими до цієї форми додано новий пункт «16-1. Джерело фінансування закупівлі.». У розділі Вашої статті “Додаємо джерело фінансування” зазначено, що це поширюється на всі типи процедур, крім допорогових закупівель. Якщо вважати, що всі закупівлі, які за вартістю менше ніж поріг встановлений ч.1 ст. 2 ЗУ “Про публічні закупівлі”, то поясніть, так слід, чи ні, при публіккації Звіту про укладений договір прив’язувати план до закупівлі?

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    18 декабря 2019, 15:19

    Добрий день, Дмитро. Зв’язувати план з закупівлею обов’язково лише для понадпорогових закупівель. Але, з огляду на те, що поле “Джерело фнансування” в формі “Звіт про укладений договір” відповідно до Наказу Мінекономіки № 490 є обов”язковим і підтягується лише з плану – зв”язувати план із звітом необхідно.

    Ответить
  • Віталія
   13 января 2020, 10:55

   Доброго дня! Виникло запитання при плануванні додатку до річного плану. Університет має в підпорядкуванні три окремі структурні одиниці (коледжі), вони мають свої ЄДРПОУ, але опублікування і планування використання бюджетних коштів проводиться університетом, при цьому частину від загальної суми коду в межах встановлених законодавством на закупівлю товарів, робіт, полуг планується на їхні структури. Як вказувати у плані дану інформацію?

   Ответить
  • Галина
   29 января 2020, 13:16

   Доброго дня!!! якщо переговорна процедура скасована, а коли оголошуємо нову то Ідентифікатор плану закупівлі вибиває що за цим планом вже оголошена закупівля. Чат

   Ответить
  • Оксана
   7 февраля 2020, 12:06

   Доброго дня, таке питання, якщо укладено договір на суму до 50 тис. грн. та проставлено дату на договорі 04.02., а план створено 06.02., чи є це порушенням

   Ответить
  • Юлія
   7 февраля 2020, 12:15

   Доброго дня! Підскажіть будьласка як правильно діяти, нашому закладу надали договір оренди1 грн. /на рік., який укладається кожного року Але ця 1грн. не запланована і дата договору 30.01.2020р. Як вийти з ситуації?

   Ответить
  • Наталія
   23 февраля 2020, 22:09

   План був опублікований помилково на 190 500,00 грн. Закупівля була допорогова на 35 000,00 грн.(опублікований договір та звіт) Чи можливо зменшити план. (Чи можливо план на 190 500,00 грн. відредагувати або зробити новий на меншу суму)?

   Ответить
  • Люба
   25 марта 2020, 21:53

   скажіть, де можна пройти покрокове навчання, як правельно здійснювати закупівлі через прозоро?

   Ответить
  • Юлія
   6 апреля 2020, 9:09

   Доброго дня) Якшо в січні ми запланували 15000,00 за ДК021:2015 – 30190000-7 без використання системи прозоро і заключивши договір план перевели в статус “оголошено тендер” Потім створили новий план в березні заключили договір (договори) знову перевели план в статус “оголошено тендер”. Чи можна так робити? створювати план на місяць за потреби. Чи краще створити один план і поступово вносити до нього зміни?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    8 апреля 2020, 17:10

    Доброго дня! Головне при плануванні – правильно визначити потребу на рік по кожному предмету закупівлі. Адже від цього залежить, який тип процедури ви будете обирати та як проводити закупівлі. Щодо того, як краще затверджувати та оприлюднювати плани – законом та нормативними документами не визначено. Але, задля ефективної та зручної роботи із планами – радимо оприлюднювати окремий рядочок плану під кожний договір. В той самий час, річний план оприлюднюється для того, щоб сповістити учасників ринку, що саме ви плануєте закуповувати протягом року. Тому, враховуючи вищезазначене, Замовник самостійно визначає алгоритм планування, виходячи із особливостей власного закупівельного процесу.

    Ответить
  • Олена
   22 апреля 2020, 10:50

   Доброго дня. Ми не опублікували план закупівель на 2020 рік, при цьому здійснили ряд закупівель до 19.04.2020 року. Чи треба їх тепер вносити в план, який ми хочемо опублікувати зараз, щоб виправити дане порушення?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    23 апреля 2020, 17:34

    Закупівля здійснюється відповідно до річного плану закупівель. Згідно з частиною 1 статті 4 ЗУ “Про публічні закупівлі”, річний план оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану. Тобто ви порушили терміни оприлюднення інформації в електронній системі закупівель. Чи оприлюднювати вам плани з порушенням, вирішуєте ви, на власний розсуд.

    Ответить
  • Ольга
   6 мая 2020, 11:17

   Відповідно до ст .4 ЗУ “Про публічні закупівлі” закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Згідно із технічним завданням Адміністратора системи “ДП Прозорро” реалізація даного функціоналу така, що зв’язати план можна тільки з однією закупівлею. На жаль, зв’язати один план із декількома закупівлями на сьогоднішній день в системі Прозорро технічно не є можливим.И что делать?Мы не можем знать на перед сколько договоров ,например на тех.проверку приборов и с какими организациями мы заключим,в смете на год запланирована общая сумма,атестация приборов осуществляется в разное время.какой выход?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    8 мая 2020, 16:45

    Щодо питання зв’язки одного плану з декількома закупівлями – наразі це знаходиться на розгляді у Адміністратора системи “ДП Прозорро”, і можливо, в подальшому буде реалізована така технічна можливість.

    Ответить
  • Юлия
   21 мая 2020, 10:35

   Який класифіктор необхідно обрати для придбання господарчих товарів?

   Ответить
  • Юлия
   21 мая 2020, 10:37

   Чи можемо ми опублікувати річний план зараз?

   Ответить
  • Галина
   22 мая 2020, 17:57

   Усі допорогові закупілі від листопада 2019 року і по даний час відображаються у нашому кабінеті зі статусом “Заплановані”. За жодною з цих закупівель навіть не публікувався звіт. Але закупівлі по ним пройшли. Чи обовязковим є процедура завершення циз закупівель ? І якщо – так, то яким чином? Дякую

   Ответить
   • Мисев Евгений
    26 мая 2020, 17:12

    До 19 квітня, якщо сума за предметом закупівлі на рік не перевищувала 50 тис. грн – публікувати звіт не було обов’язково, тому ви можете лишити плани зі статусом “заплановані” – це не буде порушенням. Після 19 квітня до кожного плану необхідно створювати звіт або інший вид закупівлі в залежності від суми предмету закупівлі. Якщо ви будете створювати закупівлю з плану (або в закупівлі самостійно додавати ідентифікатор плану) – він автоматично набуде статусу “оголошено тендер” та завершувати його не потрібно.

    Ответить
  • Вікторія
   15 июня 2020, 10:44

   Добрый день, якщо помилково введена інші дата є можливість редегувати план?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    24 июня 2020, 16:50

    Якщо ви оприлюднили план і відразу помітили помилку в даті, то його можна редагувати для її виправлення. Якщо відповідно до плану була оголошена закупівля (план і закупівля зв’язані), то в такому випадку план не підлягає редагуванню.

    Ответить
  • Світлана
   16 июня 2020, 11:14

   якщо план річний опублікований у січні ,чи можливо використовувати в закупівлі після 19.04.2020року,чи взагалі не брати до уваги січневі плани.так.як при плануванні слід пам”ята:один план-одна закупівля.ти

   Ответить
   • Мисев Евгений
    24 июня 2020, 16:36

    Так, ви можете використовувати плани, які були опубліковані до 19.04.20, якщо вони відповідають чинному законодавству. наприклад, в січні ви публікували план на закупівлю товарів на суму 100 тисяч і обрали вид закупівлі звіт про укладений договір. Зараз на таку суму в загальному випадку потрібно проводити спрощену закупівлю і даний план не може бути використаний (його потрібно скасувати чи редагувати). Якщо ж ви планували відкриті торги на суму 250 тисяч, то такий план відповідає чинному законодавству і ви можете на його основі проводити закупівлю.

    Ответить
  • Аліна
   25 июня 2020, 17:18

   Доброго дня! Підкажіть будь ласка, в плані закупівель випадково обрала не той місяць замість травня обрала червень в полі орієнтований початок закупівліЗакупівля пройшла без використання ел. система (сума 1880 грн.) А в звіті про закупівлю без використання ел. системи вказала все вірно травневі дати. Помилку виявила коли вже завершила процедуру.

   Ответить
   • Аліна
    25 июня 2020, 18:18

    Це є порушенням?

    Ответить
   • Мисев Евгений
    30 июня 2020, 17:56

    Якщо план у вас знаходиться в статусі “Оголошено тендер” – редагувати його на даній стадії можливість відсутня. Якщо ж ви не робили прив’язку до закупівлі і план знаходиться в статусі “Запланований” – в нього можна внести зміни. Проте в системі буде відображатися дата внесення змін і ситуація, коли план редагується після проведення закупівлі є не зовсім коректною.

    Ответить
  • Світлана
   16 августа 2020, 14:44

   Доброго дня. Чи можна опубліковувати план лише тоді, коли опубліковуємо договір. (Щоб план не класти на перед). Дякую

   Ответить
   • Мисев Евгений
    19 августа 2020, 17:36

    Звертаємо вашу увагу, що план закупівлі повинен бути опублікований в електронній системі раніше за підписання договору.
    Відповідно до ст. 4 Закону України “Про публічні закупівлі” планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Замовник на власний розсуд вирішує, коли йому публікувати план закупівлі: на початку року чи за наявної потреби протягом поточного року.

    Ответить