• Як підвищити конкуренцію у закупівлях?

  Этой статьи еще нет на русском, но вы можете прочитать ее на украинском языке.

  За минулий рік з усіх закупівель комерційних компаній, які були оголошені на нашому майданчику, майже 21% відбувся без конкуренції. А саме за участі лише одного учасника.

  В результаті частині компаній довелося проводити закупівлю повторно. Тобто витрачати час на підготовку документації, кваліфікацію постачальників та вибір переможці. Бо саме конкуренція у тендері дає компанії можливість зекономити та отримати кращу ціну. Як цього досягти?

  Тендер має зацікавити постачальників. Наприклад, ви плануєте закупити велику партію товару або ж у вас будуть регулярні поставки чи довгостроковий контракт. У такій закупівлі постачальникам вигідно брати участь. 

  Закупівля стосується послуг або робіт.  Зазвичай це складні закупівлі, які вимагають попередньої оцінки комерційних пропозицій, розрахунків та перевірки надійності постачальників. В той же час для постачальників вони більш прозорі, адже вони бачать статус закупівлі, вимоги замовника до інших учасників та розуміють, коли очікувати на зворотній зв’язок. 

  Предмет закупівлі популярний товар чи послуги. Тут все просто. Якщо на ринку багато компаній можуть поставити цей товар або послугу, то вам буде кого запросити в тендер. 

  Всі вищезазначені рекомендації враховані, що далі? 

  • Дайте можливість максимально широкому колу постачальників взяти участь у вашому тендері. Особливо у закупівлях, де ринок в даний момент невеликий. Наприклад, можна зробити безкоштовну участь, дозволити подаватися у тендер компаніям з інших регіонів і країн, тощо. 
  • Розкажіть ринку про те, що ви проводите закупівлю та як стати вашим постачальником. За можливості діліться посиланнями на тендери на сайті компанії та у соціальних мережах. 
  • Детально складайте технічне завдання. Воно повинно бути зрозумілим, містити чіткі характеристики предмета закупівлі та не дискримінувати учасників. Також можете вказати для якої потреби бізнесу проводиться закупівля, або яку проблему ви хочете вирішити. Чим більше інформації в учасників тендера, тим кращу пропозицію вони підготують.
  • Постійно комунікуйте з постачальниками. Причому робити це потрібно і до тендеру. Вони можуть допомогти правильно описати технічне завдання або запропонують альтернативне рішення. І не забувайте давати зворотний зв’язок тим, хто програв. Коректно вкажіть на допущені помилки і запропонуйте варіанти покращення пропозиції. 
  • Скасовуйте закупівлі та відхиляйте постачальника тільки за вагомих на те причин. Інакше це може негативно вплинути на конкуренцію в майбутніх торгах. Постачальники просто не захочуть витрачати час на підготовку до тендера, який може не відбутися. Якщо ж вам довелося скасувати закупівлю чи відхилити учасника – детально опишіть причини такого рішення.
  • Запрошуйте ваших діючих постачальників у закупівлі. Це не тільки допоможе збільшити конкуренцію, але й буде стимулювати ваших партнерів запропонувати кращі умови чи ціну. 

  Здоровий конкурентний ринок приносить користь усім учасникам процесу закупівель. Постачальники отримають прозорість тендерного процесу, а компанії-замовники – найбільш якісне співвідношення “ціна-якість”.

   


  Olga-ButrinovskaОльга Бутриновська, фахівчиня з розвитку комерційних замовників

   

   

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Комментарии (0)

  • На данный момент комментариев нет.

  Что еще почитать по этой теме