• Як оскаржувати рішення замовника в допорогових та спрощених закупівлях?

  Этой статьи еще нет на русском, но вы можете прочитать ее на украинском языке.

  Для початку з’ясуймо, в чому основна різниця між цими закупівлями. У тому, що допорогові закупівлі не підпадають під сферу застосування ЗУ “Про публічні закупівлі”, а етапи проведення спрощеної закупівлі містяться у ст. 14 Закону. 

  Проте обидва види закупівель неможливо оскаржити у Антимонопольному комітеті України (АМКУ). Також не існує механізму блокування таких закупівель, тобто навіть якщо вимога залишилася без відповіді, закупівля заблокована не буде.

  Водночас система дає можливість замовнику скасувати рішення про відхилення пропозиції, якщо учасник, якого відхили, подав відповідну вимогу. Власне, вимога замовнику і є єдиним інструментом для учасників спрощених і допорогових закупівель за допомогою якого вони висловлюють свою незгоду з рішенням замовників. 

  Вимоги щодо відхилення або вибору переможця можна писати протягом 2-х робочих днів з дня оприлюднення відповідних рішень. Подання вимог щодо пропозиції переможця спрощеної закупівлі передбачено ч. 4 ст. 33 Закону.

  Однак, подавати таку вимогу може тільки учасник, який не став переможцем закупівлі за результатами оцінки та розгляду його пропозиції. Отже, тільки постачальник, пропозиція якого брала участь у аукціоні (пройшла оцінку) та щодо якої замовник оприлюднив своє рішення (була розглянута) може вимагати надання інформації про пропозицію переможця. Відповідь на таку вимогу має бути надана протягом п’яти днів.

  Якщо вимогу розмістить учасник, пропозиція якого відхилена, то згідно з ч. 14 ст. 14 відповідь має бути надана протягом 3-х робочих днів. Така вимога пишеться на додаткові роз’яснення з підстав відхилення пропозиції. 

  Якщо ж говорити про оскарження спрощених і допорогових закупівель у суді, то варто звернути на те, що у системі відсутній алгоритм для виконання рішень суду. Коли закупівля завершена, тобто договір з переможцем завантажений, то замовник не може змінити жодне з оприлюднених рішень. Тому враховуйте цю інформацію при прийнятті рішення про підготовку судового позову.

  І також не забувайте, що постачальники можуть оцінювати роботу замовника на сайті громадського контролю закупівель dozorro.org та у відгуках про нього на нашому майданчику.


  Ольга Данилюк
  Ольга Данилюк, юристка торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Комментарии (0)

  • На данный момент комментариев нет.