• Як держзамовнику сформувати звіт про виконання договору

  Этой статьи еще нет на русском, но вы можете прочитать ее на украинском языке.

  Згідно з Законом “Про публічні закупівлі” звіт про виконання договору про закупівлю має бути сформований в системі протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.

  Увага: для допорогових закупівель та звітів про укладений договір звітування про виконання не є обов’язковим. Робити його чи ні – кожен замовник вирішує самостійно.

  Для формування звіту замовнику необхідно внести до системи відповідну інформацію.

  Для того, щоб швидко знайти потрібний договір, ви можете скористатися розділом “Мої підписані договори”.

  Звіт про виконання у разі закінчення строку дії договору або виконання його сторонами

  Щоб сформувати звіт у разі виконання договору чи завершення терміну дії договору, вам необхідно зайти на сторінку закупівлі та натиснути на кнопку “Працювати з договором”.

  Якщо зміна, яку ви вносите, є першою у цій закупівлі, ви побачите кнопку “Почати роботу з договором”.

   

  Через декілька секунд після того, як ви натиснули дану кнопку, потрібно буде оновити сторінку (натисніть на клавіатурі кнопку F5).

  На сторінці роботи з договором натисніть “Звітувати про виконання”.

  Ви побачите 4 рядки з сумами.

  Зупинимося на них трохи детальніше.

  У першому та другому рядках автоматично підтягується сума укладеного договору, аналогічно третьому та четвертому рядку. 

  На момент публікації звіту про виконання договору замовник повинен вказати суму, яку він фактично витратив (рядки перший та другий). Іноді вона може відрізнятися від суми, на яку підписаний договір.

  Вносити зміни у третій та четвертий рядок не потрібно. 

  Окремо варто зупинитися на розрахунку суми без ПДВ. Наприклад, сума фактичної оплати становить 6967.57 грн. Якщо відняти 20% отримаємо значення 5806.30833333. Його потрібно округлити до 5806.31. Якщо вказати 5806.30 — система не дасть зберегти таке значення і видасть помилку.

  Після заповнення рядків натисніть кнопку “Зберегти”.

  Увага! Після того, як ви натиснете “Зберегти”, відмінити звітування про виконання договору вже не буде можливості. 

   Ви повернетеся до сторінки “Договір про співпрацю”. На цій сторінці ви можете:

  • повернутися на крок назад, щоб переконатися у правильності вказаної  інформації 
  • відредагувати інформацію для звіту, якщо зробили якусь помилку (для цього натисніть кнопку “Змінити інформацію про звітування”);
  • підписати та підтвердити звіт з ЕЦП/КЕП;

  Щоб сформувати звіт про виконання договору у випадку його розірвання, на сторінці “Договір про співпрацю” натисніть на кнопку “Розірвати договір”.

  На сторінці розірвання договору ви також побачите 4 рядки з сумами.

  Заповнювати їх потрібно по такому самому принципу, як було вище зазначено в цій інструкції. 

  Але якщо по вашому договору взагалі не було жодних оплат, в перших двох рядках (сума фактичної оплати з/без ПДВ) можна вказати 0 грн.

  В полі “Причина розриву договору” вкажіть причину, з якої ви розриваєте договір з учасником (опишіть коротко своїми словами або візьміть формулювання з тексту угоди). Написана вами інформація буде відображатися у звіті. 

  Чи потрібно прикріплювати сам файл угоди про розірвання?

  За бажанням ви можете прикріпити файл угоди про розірвання, проте це не є обов’язковим.

  Натисніть кнопку “Зберегти”. Ви повернетеся до сторінки “Договір про співпрацю”. На цій сторінці ви можете:

  • повернутися на крок назад, щоб переконатися у правильності вказаної  інформації 
  • відредагувати інформацію для звіту, якщо зробили якусь помилку (для цього натисніть кнопку “Змінити інформацію про розірвання”);
  • підписати та підтвердити звіт з ЕЦП/КЕП;

  Якщо ви зробили помилку. Відредагувати інформацію для звіту про виконання можна лише до того, як ви підтвердите його формування (з або без ЕЦП/КЕП). Після підтвердження ваші дії  буде неможливо виправити.

  Як підтвердити формування звіту про виконання договору

  Щоб підтвердити формування звіту про виконання, натисніть кнопку “Підписати (ЕЦП/КЕП) та підтвердити”. Ви побачите розділ “Робота з підписом”.

  Після застосування електронного підпису статус договору на сторінці “Договір про співпрацю” зміниться на “Закритий”.

  Зверніть увагу. Коли договір набуває статусу “Закритий”, вносити будь-які зміни до нього вже неможливо.

  Ось і все. Бажаємо успішних закупівель.

  Комментарии (54)

  • Марія
   5 июня 2019, 11:19

   Якщо дія договору продовжена на 20% на наступний рік,чи сумується сума додаткової угоди до суми основного договору , як звітувати ?

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    2 января 2020, 16:14

    Добрий день, Маріє! В такому випадку при оприлюдненні додаткової угоди на подовження Замовнику необхідно редагувати основний контракт, вказавши суму зі змінами.

    Ответить
    • Марія
     16 января 2020, 17:24

     тобто до суми основного договору додадвати суму додаткової угоди ? яким чином це внести в план?

     Ответить
  • Ольга
   2 января 2020, 16:03

   Чому при формуванні звіту про виконання,правильно ставлю суму без ПДВ,а система пише що неправильно?

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    2 января 2020, 16:33

    Добрий день, Ольго! Уточніть, будь ласка, які суми ви зазначаєте. Помилка може виникати в разі, якщо сума ПДВ перевищує 20 % від суми договору або при некоректному округленні суми ПДВ. Також ви можете звернутися до служби підтримки майданчика за телефоном 0 800 500 015

    Ответить
  • Тетяна
   2 января 2020, 16:55

   Якщо в прозоро опубліковано два ті самі договори,але проплата була лише по одному,як прозвітувати той що не проплачений?

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    3 января 2020, 13:27

    Добрий день, Тетяно! Якщо Ви помилково оприлюднили два рази один і той самий договір, в такому разі звітувати про виконання Ви можете по одному з цих договорів. Якщо ми невірно зрозуміли Ваше питання, Ви можете уточнити деталі. Дякуємо

    Ответить
  • Анна
   2 января 2020, 19:58

   Добрый вечер, подскажите как быть если место доп.соглашения на 20 процентов опубликовали отчёт. Можно его как нибудь удалить. И опубликовать доп.соглашение? Спасибо

   Ответить
   • Zakupki.Prom.ua
    3 января 2020, 12:19

    Добрий день, Анно. Якщо Ви прозвітували про виконання і Ваш договір має статус “Закритий”, вносити будь-які зміни до даного договору вже не є можливим.

    Ответить
  • Ірина
   11 января 2020, 11:58

   Якщо до договору помилково прікрепили зміни з іншої установи, її можна видалити як бути.

   Ответить
  • Валентина
   14 января 2020, 11:12

   Відкриті торги минула строк дати підписання договору. Що робити замовнику.

   Ответить
  • Людмила
   15 января 2020, 10:55

   чи потрібно при оприлюднені додаткової угоди по ч.5 ст.36 – продовження на 20% на наступний рік, змінювати, тобто продовжувати дію самого Договору?

   Ответить
  • Лілія
   16 января 2020, 18:26

   Дорбрий день у мене таке питання: у мене договори звийчайні тобто прямі я всіх опублікувала звіт про укладений договір але був такий випадок до перерахували менше між договір це було у 2019 році та в кінці року підписали договір на зменшення але в системи а не звітувала не знала про таку функцію майданчика, можна зараз провести зміни до договору на 2019 рік про зменшення

   Ответить
  • *****
   17 января 2020, 12:50

   Щиро Дякуємо, а то всі детальні роз’яснення по закупівлям тільки за Гроші ! на навчаннях.

   Ответить
  • Галина
   22 января 2020, 17:06

   допоможіть будь-ласка: вя минулого року не виставляля звіти про укладені договори до 50 тис., тепер хочу виставляти всі договори і в мене така проблема договір про банківські послуги 2019 року без сум тепер мені потрібно додаткова угода з сумою. Я повинна виставляти основну угоду за 2019 рік, а потім додаткову з сумою? Дякую

   Ответить
  • Микола
   27 января 2020, 19:26

   Доброго вечора. У звіті про виконаний договір вказано не вірно кількість одиниць кіловату, мені потрібно розривати договір і заново робити план закупівлі?

   Ответить
  • Володимир
   28 апреля 2020, 12:31

   Доброго дня! Підкажіть чи обоавязко звітувати органам Місцевого самоврядування по договору про надання послуг технікою для допорогового договору.!?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    30 апреля 2020, 16:55

    Якщо я правильно зрозумів, мова йде про звіт про виконання договору. В незалежності від предмету закупівлі, після проведення допорогової закупівлі замовнику необов’язково звітувати про виконання договору.

    Ответить
  • Алла
   16 мая 2020, 17:36

   Доброго дня, як звітувати про виконання договору, якщо сума фактичної оплати 0,00 грн

   Ответить
   • Мисев Евгений
    21 мая 2020, 17:36

    Система не дасть змоги звітувати про виконання договору таким чином. Позиція Мінекономрозвитку така, що в даному випадку жодна зі сторін не виконала своїх зобов’язань, тому і зробити це не можливо. Необхідно розривати договір і там вже вказувати суму фактичної оплати 0.

    Ответить
    • Саша
     26 ноября 2020, 16:27

     А якщо сторона відмовилась укладати угоду про розірвання, а строк дії договору минув, як прозвітувати про таку закупівлю

     Ответить
     • Мисев Евгений
      27 ноября 2020, 18:13

      Для того, щоб убезпечити себе від подібних ситуацій, на етапі створення тендерної документації, замовник має передбачити можливі варіанти вирішення таких проблем. Тобто, в проєкті договору необхідно прописати умови, на підставі яких замовник може розірвати договір, або в односторонньому порядку, або за згодою сторін. У разі, якщо договором таких умов не передбачено, то замовнику звернути увагу на ч. 2 ст. 651 ЦК України, відповідної до якої “Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.”
      Нагадаємо, що відповідно до ч.12 ст.10 ЗУ “Про публічні закупівлі” звіт про виконання договору про закупівлю в електронній системі публікується протягом 20 робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання.

      Ответить
  • ччччч
   14 июля 2020, 15:17

   оприлюднені угоди є загальнодоступними. який сенс затінювати дані в полях? 🙂

   Ответить
  • Елена
   29 октября 2020, 12:12

   Доброго дня.Допоможіть розібратися як правильно звітувати про закупівлю без використ. електронної системи.Сьогодні заключила договір на 10 тис.грн,а проплатила 5 тис.грн.На наступному тижні ще наприклад 2 тис. проплачу .Як це все правильно зробити у прозоро?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    30 октября 2020, 16:42

    Добрий день! Звіт про виконання договору публікується після виконання сторонами всіх своїх зобов’язань. Саме тому звітувати про виконання вам потрібно після проведення всіх платежів з вказанням загальної фактичної суми за договором, а не окремих оплат.
    Зауважимо, що Закон не зобов’язує звітувати про виконання в закупівлях без використання електронної системи.

    Ответить
  • Михайло
   29 октября 2020, 12:33

   Я помилково вказав в договорі невірну суму та завершив закупівлю, тобто на папері цього договору не існує. Мені необхідно його розривати чи існує інший спосіб скасувати закупівлю?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    30 октября 2020, 16:41

    На майданчику у вас є технічна змога зафіксувати розірвання вашого договору, але робити це потрібно у випадку коли ви насправді, фізично розриваєте договір. Й лише в тому випадку, якщо статус договору “Активний”. Інший спосіб скасувати вашу закупівлю в даній ситуації – відсутній.
    Радимо проконсультуватись з казначейством та вашим керівництвом з приводу можливості вирішити це питання шляхом затвердження протокольного рішення з зазначенням інформації про помилку та повторної публікації закупівлі без використання електронної системи або щодо необхідності розірвання договору.

    Ответить
  • 21 декабря 2020, 12:56

   Доброго дня ! Чи потрібно обов’язково укладати угоду про розірвання договору, укладеного без використання елетронної системи закупівель? Чи достатньо листа від постачальника про неможливість поставки даного товару?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    24 декабря 2020, 16:26

    В Законі відсутні вимоги щодо обов’язкової публікації додаткових угод чи звіту про виконання договору у разі проведення закупівлі без використання електронної системи. На яких підставах розірвання договору можливо ініціювати має бути передбачено безпосередньо умовами самого договору, тому радимо перевірити цю інформацію в документі.

    Ответить
  • Ольга
   4 января 2021, 16:54

   Добрий день! По двом закупівлям при формуванні звітування в розділі “Мої підписані контракти” система видає закінчення строку дії договору 31.12.2020. Ці договори, дійсно, першопочатково були укладені на строк до 31.12.2020 року. Але в кінці 2020 року ми уклали по цим закупівлям додаткові угоди з підрядниками на продовження терміну дії договору до березня 2021 та жовтня 2021 відповідно. У звітах відповідних (про внесення змін до договору) зазначена підстава внесення змін – відповідно до п.4 ч.5 ст.41 Закону (продовження строку дії договору), проте в ЕСЗ все одно термін до грудня 2020 року. Чи є це порушенням законодавства про закупівлі? Як тепер бути?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    5 января 2021, 18:52

    У разі продовження строку дії договору, під час оприлюднення повідомлення про внесення змін необхідно натиснути кнопку “Редагувати основний договір” та зазначити новий актуальний строк дії договору . Це робиться замовником до застосування КЕПа на форму повідомлення про внесення змін. У разі , якщо ці дії не було виконано замовником, ви можете зазначити актуальний строк дії договору під час оприлюднення звіту про виконання договору.

    Ответить
  • Аліна
   4 января 2021, 17:17

   А якщо оплата договіру по процедурі відкритих торгів переноситься на 2021 рік, і термін дії договору також продовжується на 2021 рік. Додаткову угоду оприлюднили. Як звітувати по такому договору?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    5 января 2021, 18:53

    Звіт про виконання по такому договору оприлюднюється після закінчення договору або після його виконання з урахуванням змін, зазначених в додатковій угоді. Тобто, якщо додатковою угодою було продовжено строк дії договору та терміни оплати, то звітувати потрібно після останньої оплати чи після завершення строку дії договору, зазначеного в додатковій угоді.

    Ответить
   • Мисев Евгений
    12 января 2021, 18:43

    Так, потрібно оприлюднити додаткову угоду. Звітувати про виконання тоді можна буде у 2021 році після закінчення/розірвання договору або виконання всіх його умов. Також звертаємо вашу увагу, що підписувати додаткові угоди на продовження терміну можна тільки в період дії основного договору.

    Ответить
  • Світлана
   5 января 2021, 11:13

   Чому при формуванні звіту про виконання,на суму 19294,08 без ПДВ 15435,26- пише, що неправильно

   Ответить
   • Мисев Евгений
    12 января 2021, 18:43

    Максимальний відсоток ПДВ складає 20%. При розрахунку отримаємо: 19294,08/1,2=16078.4

    Ответить
  • Ігор
   5 января 2021, 14:18

   Доброго дня. Шановні замовники. Це лише ознайомлювальний курс як користуватися майданчиком при складанні звіту по виконаному договором. Для більш повного отримання інформації є журнали такі як Радник (це не реклама). Спасибі майданчику за надану інформацію.

   Ответить
  • Віка
   5 января 2021, 23:53

   А якщо помилково було завантажено зайвий договір (закупівля без використання електронної системи)і проплат по ньому не було, то як можна зазначити в системі, що він недійсний? Кажуть, треба завантажувати протокол, але як його сформулювати і які вказати причини. Як завантажити даний протокол до даного договору?

   Ответить
  • Віка
   6 января 2021, 0:03

   Доброго вечора! А якщо помилково було завантажено зайвий(вже є завантажений договір до цього предмету закупівлі але під іншими номером та сумою) договір (закупівля без використання електронної системи)і проплат по ньому не було, то як можна зазначити в системі, що він недійсний? Кажуть, треба завантажувати протокол, але як його сформулювати і які вказати причини. Як завантажити даний протокол до даного договору?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    12 января 2021, 18:41

    Вітаємо!) Якщо закупівля вже завершена, то єдине що можна зробити – це відобразити розірвання договору в системі. Для цього на сторінці закупівлі натисніть кнопку “Працювати з договором”, а потім натисніть “Розірвати договір”. В перших двох рядках (сума фактичної оплати з/без ПДВ) вкажіть нулі. Також у вас буде можливість завантажити файл (протокол).

    Ответить
    • Віка
     16 января 2021, 0:04

     Дякую за відповідь!

     Ответить
  • Ігор
   30 января 2021, 1:30

   Доброго дня! Провів закупівлю без використання електронної системи, та уклав прямий договір, строк дії договору 01.01.2021р. до 31.12.2021р. Але випадково 29.01.2021р., зробив звіт про виконання договору.Як скасувати звіт, або виправити ситуацію? Скажіть будь ласка як діяти в такій ситуації? Дякую!

   Ответить
   • Мисев Евгений
    2 февраля 2021, 18:48

    Добрий день. На жаль, після оприлюднення звіту про виконання договору, в системі немає можливості внести будь які зміни чи іншу інформацію до закупівлі. Єдине, що можемо порадити, це зробити внутрішній протокол з поясненням щодо відповідної механічної помилки (на випадок запитань від контролюючих органів).

    Ответить
  • Юлія
   3 февраля 2021, 12:12

   Добрий день! Якщо фактична сума оплати за договором являється меншою ніж сума договору, чи потрібно укладати додаткову угоду до договору на зменшення суми договору і приведення її до фактичного виконання? Ціна договору динамічна.

   Ответить
   • Мисев Евгений
    4 февраля 2021, 17:42

    Добрий день. Якщо договором передбачено укладення додаткової угоди в вашому випадку – тоді вам необхідно її укласти та оприлюднити, і, відповідно зменшити суму договору. Якщо укладення додаткових угод в ваших випадках не передбачено – ви можете під час оприлюднення звіту про виконання договору внести суму фактичної оплати, яка буде менше, ніж сума договору. Така можливість передбачена в електронній системі. Щодо необхідності укладення додаткових угод в кожному окремому випадку радимо проконсультуватись з юристами.

    Ответить
  • Ірина
   18 февраля 2021, 22:38

   Доброго вечора. Підскажіть, будь ласка, потрібно розірвати договір, який був висвітлений в прозоро в односторонньому порядку, так як постачальник помер. Як правильно це зробити?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    4 марта 2021, 15:50

    Можливість розірвання договору в односторонньому порядку має бути прописана в умовах самого договору. У разі, якщо договором таких умов не передбачено, то замовнику варто звернути увагу на ч. 2 ст. 651 ЦК України, відповідно до якої договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.
    В даній інструкції детально прописано процес звітування про виконання у разі розірвання договору.
    Варто зауважити, що в закупівлях без використання електронної системи це робити необов’язково.

    Ответить
  • Катерина
   14 марта 2021, 16:14

   Доброго дня, ми орган державної влади, уклали та оприлюдними прямий договір на 134 тис на теплопостачання (відсутність конкуренції з технічних причин). По ньому оплатили на даний час 28 тис, і бачимо що загальна потреба буде більшою – 180 тис на рік, казначейство не дозволяє зробити суму більшою за додатковою угодою а оише шляхом розірвання старого договору на заключення нового на більшу суму. Як це реалізувати правильно – чи потрібна додаткова угода для розірвання договору? Як це відобразити в системі на сайті?

   Ответить
   • Мисев Евгений
    23 марта 2021, 18:40

    Добрий день. Випадки, в яких можна розірвати договір, мають бути прописані в самому договорі. Чи потрібна додаткова угода, залежить від ситуації. Наприклад, в договорі можуть бути прописані події, при настанні яких він (договір) вважається розірваним в односторонньому порядку. Тоді додаткова угода непотрібна. Як правильно відобразити розірвання договору на майданчику, описано в даній інструкції.

    Ответить
  • Поліна
   18 марта 2021, 0:04

   Добрий день! Випадково при внесенні інформації про розірвання договору, фактичну оплату не було виправлено на нулі. Що тепер з цим потрібно зробити – товар постачальник відмовився постачати за належною ціною, договір помилково підписано на меншу кількість товару (договір є нікчемним). Але оплату в електронній системі відображено). Нажаль, статус договору – закритий.

   Ответить
   • Мисев Евгений
    23 марта 2021, 18:43

    Добрий день. Якщо статус договору вже закритий – немає можливості відобразити яку-небудь додаткову інформацію або змінити раніше внесену. Єдине, що можемо вам порадити, це створити протокол з описанням даної помилки та зазначенням неможливості виправити її в системі. Публікувати на майданчику його не потрібно.

    Ответить