• Prozorro стає ще більш прозорим. Критерії доброчесності у публічних закупівлях переходять в електронний формат

  Этой статьи еще нет на русском, но вы можете прочитать ее на украинском языке.

  Незабаром усі тендерні вимоги до бізнесу перейдуть в електронний формат. Першими у черзі – критерії доброчесності. Завдяки цьому очікується, що конкуренція в торгах зросте, а аналізувати тендери та відстежувати порушення стане простіше. 

  Критерії доброчесності у публічних закупівлях 3 грудня перейдуть в електронний формат.

  Ці критерії показують, чи не порушував учасник публічних торгів, наприклад, антикорупційне законодавство і чи не має він податкової заборгованості. Критерії доброчесності зазначені в статті 17 Закону України “Про публічні закупівлі”

  Поступово в електронний формат також перейдуть інші вимоги до учасників публічних закупівель: кваліфікаційні критерії (стаття 16) та критерії до предмета закупівлі (статті 22-23). 

  Що це дасть учасникам системи Prozorro

  • Бізнесу. Постачальники не забудуть про ту чи іншу довідку або вимогу замовника, адже усі вони будуть видні як на вебпорталі Prozorro, так і в особистому кабінеті на майданчику. Таким чином, постачальники будуть менше припускатися помилок, які зараз можуть призводити до їхнього відхилення.
  • Державним замовникам. Оскільки учасники будуть менше помилятися у підготовці своїх пропозицій, очікується, що їхня кількість на торгах збільшиться, а разом з тим і конкуренція. Зазвичай це призводить до зниження ціни і як результат — заощадження державних коштів. Таким чином держава зможе на одну й ту саму суму коштів закупити більше товарів, робіт або послуг. 
  • Громадськості, ЗМІ та контролюючим органам. Електронний формат тендерних вимог спростить аналіз тендерів. 

  Тобто завдяки цим нововведенням публічні закупівлі стануть ще більш прозорими.

  Разом з втіленням електронних критеріїв ймовірність того, що учасники пропустять якусь важливу інформацію про тендер, зводиться до мінімуму. Це також означає новий рівень прозорості закупівель і мінімізує  можливості для порушень або корупції”, — зазначив генеральний директор ДП “ПРОЗОРРО” Василь Задворний.

  Головне. Ми розуміємо, що це велике нововведення для учасників публічних закупівель. Але не хвилюйтеся: скоро ми розкажемо, як це буде працювати на майданчику, та допоможемо розібратися.

  А ось як будуть орієнтовно виглядати критерії доброчесності в електронному форматі на майданчику Zakupki.Prom.ua

  Наостанок. Ми вже працюємо над навчальними матеріалами, щоб допомогти вам легко працювати із закупівлями. Тому не хвилюйтеся: усе буде добре : )

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Комментарии (0)

  • На данный момент комментариев нет.

  Что еще почитать по этой теме