• Комерційні закупівлі: поради експертів. Випуск №6 – П’ять правил успішної закупівлі будівельних робіт

  Этой статьи еще нет на русском, но вы можете прочитать ее на украинском языке.

  Комерційні закупівлі: поради експертів – це рубрика, у якій експерти торговельного майданчика Zakupki.Prom висвітлюють найбільш актуальні та важливі запитання, які виникають в комерційних закупівлях.

  Будівельні та ремонтні роботи — одна з найпопулярніших категорій в електронних закупівлях. Тож компанія, яка проводить такий тендер, може суттєво зекономити. Як ефективно провести закупівлю будівельних робіт?

  Правило №1. Чітко опишіть вимоги до виконавця та деталі робіт, які він має надати. У постачальника повинно сформуватися повне уявлення про фінансові та технічні сторони закупівлі. Зокрема, наявність в документації розрахунків, кошторисів, креслення об’єкту допоможуть учаснику зрозуміти обсяг та деталі роботи.

  Щодо вимог до самого постачальника, то можна запропонувати учасникам підтвердити досвід виконання робіт на подібних об’єктах та наявність відповідної матеріально-технічної бази. Або ж наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання робіт за профілем.

  Правило № 2. Будьте на зв’язку з учасниками закупівлі. Не слід виключати ситуацію, коли виконавець вважає необхідним скоригувати обсяги, змінити технологію виконання або додати роботи, без яких, на його думку неможливо обійтися. У такому випадку постачальник може надати альтернативну комерційну пропозицію і окремо зазначити, як і що саме він скоригував чи додав.

  Правило №3. Зазначте гарантійний строк виконаних робіт та термін усунення дефектів. Припустимо, під час експлуатації об’єкту ви зрозуміли, що утеплення горищного перекриття виконано з порушенням технологічного процесу або відсутні пароізоляційні та захисний шари.

  На такий випадок, краще вказувати у документації, що гарантійний строк виконаних робіт рахується з моменту підписання акту приймання-передачі виконаних робіт згідно з державними будівельними нормами (ДБН). А дефекти, які виникли під час гарантійного строку, виконавець має усунути до підписання наступного акту приймання-передачі виконаних робіт, але не більше 10 робочих днів.

  Правило № 4. Вкажіть основні вимоги до матеріалів чи обладнання для виконання робіт. Наприклад, що всі використані матеріали та обладнання повинні мати сертифікат від виробника. Так компанія зможе убезпечити себе від продукції, що не відповідає вимогам нормативних документів та стандарти якості якої можуть становити серйозну небезпеку.

  Правило № 5. Чітко опишіть критерії вибору переможця. Це дозволить зробити закупівлі більш прозорими та зацікавить постачальників. Наприклад, можна додати такі критерії: конкурентна вартість пропозиції, виконання робіт у вказані терміни, гарантійні зобов’язання згідно ДБН та умов договору, умови оплати, тощо. 

  Проводячи закупівлі будівельних робіт на майданчику компанія може не лише спростити закупівельний процес, а і знайти нових постачальників та отримати значну конкуренцію.

   


  Olga-ButrinovskaМарія Босько, фахівчиня з розвитку комерційних замовників майданчика Zakupki.Prom 

   

   

   

  Сподобалась стаття? Приєднуйтесь, щоб отримувати добірки новин про закупівлі, тендери та аукціони раз на місяць!

  Залишилось тільки підтвердити email %email% — лист із підтвердженням вже чекає у вашій скринці :)

  Комментарии (0)

  • На данный момент комментариев нет.

  Что еще почитать по этой теме